Artykuły z dnia: 16-05-2022

Ceny najmu zaczęły spadać, choć nie wszędzie. Gdzie od lutego wzrosły najbardziej a gdzie najem jest tańszy? [15.05.2022]

Dane z rynku wynajmu wskazują, że gwałtowny wzrost cen znalazł już swoją równowagę. W maju ceny w wielu dużych miastach zaczęły nawet nieco spadać, ale jest to raczej szukanie równowagi niż zmiana trendu. Można więc przypuszczać, że spowodowany wojną na Ukrainie wzrost stawek najmu komercyjnego osiągnął cenę równowagi między popytem i podażą. Świadczą o tym również liczby dotyczące oferty wynajmu, która zaczyna sukcesywnie rosnąć.

Data publikacji: 16-05-2022

Włochy. Saudyjczyk jeździł maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie

Włoska policja zatrzymała 37-letniego Saudyjczyka, który w nocy z wtorku na środę jeździł wypożyczonym autem marki Maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Sprawca próbował wyjechać z Włoch. Zabytek został uszkodzony.

Data publikacji: 16-05-2022

Mrągowo: ciężarówka wjechała w seniora na wózku inwalidzkim

Poruszający się na wózku inwalidzkim 74-latek został potrącony przez ciężarówkę na przejściu dla pieszych w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie). Z kolei w Sopocie kierujący oplem, wjeżdżając na parking, uderzył w 39-letnia kobietę niosącą dziecko. Zatrzymał się dopiero na drewnianej ścianie sąsiedniej posesji. Poszkodowani w obu wypadkach trafili do szpitali.

Data publikacji: 16-05-2022

Nadchodzi program Mieszkanie bez wkładu własnego. Kto otrzyma wsparcie, jakie dodatkowe korzyści dla rodzin z dziećmi [15.05.2022]

Inflacja i wysokie stopy procentowe obniżają zdolność kredytową Polaków. Najmocniej odczuwają to osoby planujące kupno mieszkania za kredyt hipoteczny. Ceny lokali bowiem wciąż idą w górę, trzeba więc pożyczać więcej niż mniej, a ponadto zgromadzić dużą kwotę jako wkład własny. Od 27 maja będzie łatwiej? Kto zyska - i w jaki sposób - na programie Mieszkanie bez wkładu własnego, który startuje właśnie tego dnia.

Data publikacji: 16-05-2022

Nie żyje Jerzy Trela, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów

W wieku 80 lat zmarł Jerzy Trela - przekazał Gazecie Wyborczej syn aktora. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, profesor PWST w Krakowie, był jednym ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU. Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dzisiaj zmarł Jerzy Trela - wspaniały aktor, cudowny człowiek, legenda teatru polskiego - nasz kolega - napisali przedstawiciele Starego Teatru.

Data publikacji: 16-05-2022

Eurowizja. Teledysk do zwycięskiej piosenki nakręcono m.in w Buczy i Irpieniu

Ukraiński zespół Kalush Orchestra, laureat konkursu Eurowizji, opublikował w niedzielę teledysk do zwycięskiej piosenki Stefania, nakręcony w zniszczonych przez rosyjskie wojska miejscowościach Bucza, Irpień, Borodzianka i Hostomel na Ukrainie.

Data publikacji: 16-05-2022

Wojna Rosja-Ukraina. Eksperci: Ukraina zostanie całkowicie zderusyfikowana

- Ironia zawsze była silną cechą ukraińskiej kultury i używamy jej dzisiaj, aby wyrazić pragnienie wolności i inspirować ludzi do walki. Ukraińcy używają słowa raszyści, aby podkreślić szczególnie odrażające okrucieństwa popełniane przez Rosjan i sposób myślenia, który motywuje rosyjskie zachowania - mówi Bohdana Neborak, ukraińska dziennikarka i działaczka kultury.

Data publikacji: 16-05-2022