Artykuły z dnia: 15-11-2020

Wojciech Szczęsny – bramkarz reprezentacji Polski. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Wojciech Szczęsny jest polskim piłkarzem. Obecnie występuje na pozycji bramkarza we włoskim klubie Juventus oraz w reprezentacji Polski. W przeszłości był związany z Arsenalem Londyn. Brał udział w Mistrzostwach Świata 2018 oraz Mistrzostwach Europy 2012 i 2016. Od kilku lat jest w związku z piosenk...

Data publikacji: 15-11-2020

Horoskop dzienny na niedzielę 15 listopada 2020 dla wszystkich znaków zodiaku: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona

Horoskop dzienny na niedzielę, 15 listopada 2020. Dziś wiele się może wydarzyć. Dowiedz się, żeby wydarzenia Cię nie zaskoczyły. Sprawdź swój aktualny horoskop. Wszystkie znaki zodiaku powinny uważnie przeczytać horoskop na dziś. Podaje wskazówki i zapowiada ważne wydarzenia. Sprawdź koniecznie swój znak zodiaku. Przepowiednie wróżki Matary i jej interpretacja zapisanych w gwiazdach znaków mogą być pomocne. Dla każdego znaku zodiaku ma cenne rady i ostrzeżenia. Horoskop na dziś podpowie Ci, co Cię czeka.

Data publikacji: 15-11-2020

Duże zmiany opodatkowaniu przychodów z najmu. Od 2021 r. 8,5 proc. ryczałtu od przychodów do limitu, od reszty 12,5 proc. [14.11.2020]

To już postanowione – ustawa została uchwalona właśnie przez Sejm i trafi jeszcze do Senatu, ale niespodzianek już nie będzie. Osoby uzyskujące przychody z najmu i decydujące się na opodatkowanie ich ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych będą miały nareszcie klarowną sytuację. Ważne są bowiem dla nich tylko trzy parametry: stawka 8,5 proc., stawka 12,5 proc. oraz próg rocznych przychodów z najmu – 100 tys. zł.

Data publikacji: 15-11-2020

Zdecydowana większość Polaków przeciwko zamykaniu salonów fryzjerskich i kosmetycznych: 14.11.2020. Procedury bezpieczeństwa nie lockdown

Nie, bo to jest działanie na ślepo. Ponad połowa z nas uważa to za zbyteczne działanie rządu. Popiera je tylko co 5 ankietowany - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Panel Ariadna na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków. Jednocześnie ⅔ z nas (66%) potwierdza, że salony przestrzegają zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. Ostre procedury bezpieczeństwa zamiast bezmyślnego zamykania, mówią Polacy.

Data publikacji: 15-11-2020

Jej twarz - namiętny romans w niebezpiecznych warunkach

Ona jest szefową organizacji humanitarnej. On - lekarzem, który ma pełno wiary, że wszystko można naprawić. Ich losy krzyżują się w niebezpiecznych rejonach Liberii, gdzie nawiązują gorący romans.  Rok produkcji: 2016 Oryginalny tytuł: The Last Face Gatunek: Dramat Produk...

Data publikacji: 15-11-2020

DK 75. W Uszwi osobówka z Muszyny zderzyła się z kombajnem rolniczym

Bardzo pechowo przerwana została jazda mieszkańca Muszyny, który wieczór przemierzał samochodem trasę pomiędzy Nowym Sączem i Krakowem. W miejscowości Uszew w gminie Gnojnik jego auto zderzyło się na drodze krajowej nr 75 z kombajnem rolniczym.

Data publikacji: 15-11-2020

DK 75. Osobówka i dostawczak zderzyły się na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu

Samochody osobowy i dostawczy zderzyły się w Nowym Sączu na ul. Tarnowskiej, czyli miejskim fragmencie drogi krajowej nr 75.

Data publikacji: 15-11-2020

Miuosh dostał 2 mln zł z Funduszu Wsparcia Kultury. "Pieniądze nie trafią do mnie" - mówi raper

Miuosh dostał 2 mln zł z Funduszu Wsparcia Kultury. "Pieniądze nie trafią do mnie" - mówi raper Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało w piatek (13 listopada) listę artystów i jednostek kultury, które otrzymają finansową pomoc w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Wśród nich znalazła się także firma katowickiego rapera, ZGADZASIE Miłosz Borycki, która otrzymała 2 miliony złotych.

Data publikacji: 15-11-2020

"Czadoman" wygrał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zobacz finałowy występ

Trzynasta edycja show Polsatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo to już historia. Najlepszy w tym sezonie okazał się Paweł Czadoman Dudek, który w finałowym odcinku wcielił się w Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Czadoman zdobył Złotą Twoją Twarz oraz czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny. Zobacz finałowy występ zwycięzcy.

Data publikacji: 15-11-2020

Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba wozić prawa jazdy. Jest warunek

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Data publikacji: 15-11-2020

Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie tragicznego wypadku

W internecie opublikowano nagranie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Byczynie na Opolszczyźnie. 79-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła tira wiozącego drewno. Kierowca ciężarówki nie miał najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia. Wideo zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jadącym tuż za tirem.

Data publikacji: 15-11-2020

"Boże Ciało" i Agnieszka Holland z nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

Boże Ciało Jana Komasy otrzymało we wtorek nominacje do Europejskich Nagród Filmowych w kategoriach najlepszy film, reżyseria, scenariusz (Mateusz Pacewicz) oraz aktor (Bartosz Bielenia). Szansę na statuetkę za najlepszą reżyserię ma także Agnieszka Holland, twórczyni Szarlatana.

Data publikacji: 15-11-2020

Nie żyje Alex Trebek - legenda amerykańskiej telewizji. Miał 80 lat

Prowadzący teleturniej Jeopardy! Alex Trebek zmarł w wieku 80 lat w swoim domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół - poinformowali producenci programu w mediach społecznościowych. Trebek prowadził program przez ostatnie 36 lat, ostatnie odcinki z jego udziałem zostaną wyemitowane w grudniu.

Data publikacji: 15-11-2020