Artykuły z dnia: 15-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 15-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 15-05-2020

„Sweet Tooth” - Robert Downey Jr. stworzy serial dla Netflixa

Niebawem mają się rozpocząć prace nad kolejnym serialem platformy Netflix. Nowa produkcja będzie się składać z ośmiu odcinków i będzie się opierać na postaciach oraz historii przedstawionych w komiksie Vertigo, zatytułowanym „Sweet Tooth”. Serial opowiadać więc będzie o postapokal...

Data publikacji: 15-05-2020

Antek Smykiewicz już drugi miesiąc przebywa w Azji. Nie może wrócić przez koronawirusa

Epidemia koronawirusa naprawdę poważnie dała się już we znaki praktycznie wszystkim - zarówno „zwykłym obywatelom”, a także gwiazdom z rodzimego show biznesu. Do niedawna mówiło się sporo o tym, że Siwiec miała przymusową zagraniczną kwarantannę, Iga Krefft nie mogła wr&oac...

Data publikacji: 15-05-2020

Pociągi pendolino wracają na tory. Przywrócone zostają połączenia Kraków - Warszawa - Trójmiasto

PKP Intercity przywraca kursowanie pociągów pendolino, które do tej pory były zawieszone z powodu epidemii koronowirusa. Na tory powróci osiem połączeń, które będą kursować na trasie Kraków – Warszawa – Trójmiasto. W pociągach będą obowiązywać wzmożone zasady bezpieczeństwa.

Data publikacji: 15-05-2020

IKEA w Katowicach otwarta. Pierwsi klienci czekali w kolejce przed drzwiami. W czasie koronawirusa do środka może wejść 1300 osób

IKEA już działa i jest ponownie otwarta po przerwie związanej z bezpośrednim zagrożeniem pandemią koronawirusa. To, co wydarzyło się w IKEA Katowice, trudno wyjaśnić. Kolejka do IKEA w Katowicach ciągnęła się przez cały górny parking. Klienci czekali przed wejściem do sklepu w pierwszy dzień po ponownym otwarciu sklepu, 4 maja 2020. W środku może być jednocześnie 1300 klientów. Ochroniarze wpuszczali po kilka osób. Parking pełen był zaparkowanych aut w poniedziałek rano o godz. 9 i 10.

Data publikacji: 15-05-2020

"Miłość w czasach popkultury", przełomowa płyta Myslovitz ma 20 lat. Ukazała się 25 października 1999 roku

Pod koniec października 1998 roku muzycy zespołu Myslovitz spakowali instrumenty i wyruszyli na dwa tygodnie do Ujsoł. Umówili się, że pierwszy tydzień poświęcają na aranżowanie piosenek, a drugi - na ich nagrywanie. Zespół mieszkał na piętrze, a na strychu stworzona została reżyserka z pożyczonych z sosnowieckiego klubu Remedium instrumentów. W czasie pobytu w Ujsołach wszystkie pomysły się wykrystalizowały i muzycy stworzyli około dwudziestu piosenek, które jednak nie przypadły do gustu szefom wytwórni. Perturbacje z wytwórnią, renegocjacja umowy spowodowała, że dopiero w maju 1999 roku Myslovitz pojechał do gdańskiego Red Studia, by zarejestrować nowe utwory. 25 października 1999 roku ukazała się najsłynniejsza ich płyta "Miłość w czasach popkultury".

Data publikacji: 15-05-2020

Wyprzedził i nagle zahamował. Groźne zdarzenie na drodze ekspresowej nagrała kamera

Do groźnego zdarzenia doszło na trasie S19 w okolicach wsi Dąbrowica (pod Lublinem). Kierowca skody wyprzedził kilka aut, a kiedy znalazł się przed fordem, nagle zahamował. Kierowca forda usiłował ratować się przed zderzeniem ze skodą, ale rozbił się na barierach. - Trwa ustalanie, kto kierował skodą, która odjechała - powiedział polsatnews.pl węźle kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Data publikacji: 15-05-2020

Kręcili "bączki", mercedes kompletnie spłonął

Dwaj bracia urządzili sobie tor wyścigowy na drodze serwisowej autostrady A4 w okolicach Żyrakowa (Podkarpacie). Tak zawzięcie kręcili mercedesem bączki, że doprowadzili do samozapłonu auta.

Data publikacji: 15-05-2020

Horoskop dzienny na piątek, 15.05.2020. Horoskop na dziś: byk, rak, ryby. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy?

Horoskop codzienny na 15.05.2020 r. Co przyniesie nam dzisiejszy dzień? Sprawdź horoskop dzienny na dziś i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 15.05.2020. Przeczytaj horoskop na dziś Jakuba Ciećkiewicza i sprawdź, co masz zapisane w gwiazdach! Sprawdź HOROSKOP DZIENNY na piątek, 15.05.2020 roku.

Data publikacji: 15-05-2020

Zmarł Jerzy Łapiński. Aktor miał 79 lat

Nie żyje Jerzy Łapiński. Od 1997 r. związany był z Teatrem Narodowym w Warszawie. O jego śmierci poinformowała córka, Agnieszka Gaździńska Łapińska.

Data publikacji: 15-05-2020

Grand Press Photo 2020. Wybrano Zdjęcie Roku

Zwycięskie zdjęcie Grand Press Photo 2020 przedstawia lekarkę w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa. Fotografię wykonano 23 marca. Jej autorem jest Jacek Szydłowski z Dziennika Wschodniego. W rywalizacji pokonał 60 konkurentów.

Data publikacji: 15-05-2020

Kino na razie w plenerze, ale aktorzy wracają na plan. Znoszenie ograniczeń w kulturze

Działalność kin plenerowych, wznowienie prac na planach filmowych, prowadzenie prób i ćwiczeń, dokonywanie nagrań fonograficznych i audiowizualnych oraz prowadzenie indywidualnych zajęć na uczelniach artystycznych zakłada III etap znoszenia ograniczeń w związku z koronawirusem - podało MKiDN.

Data publikacji: 15-05-2020