Artykuły z dnia: 15-02-2021

Rewolucja w podatku od najmu: 14.02.2021. Ostatnie dni na decyzję: ryczałt czy PIT. Jak płacić ryczałt od najmu?

Najem prywatny jako źródło dochodu interesuje setki tysięcy Polaków bowiem wynajmowanie mieszkań czy choćby tylko pokoju od lat staje się coraz popularniejszą formą uzyskiwania dochodów – a w posiadanie takiej nieruchomości wchodzi się najczęściej albo poprzez nabycie jako formę inwestowania nadwyżek finansowych albo drogą dziedziczenia. Od 1 stycznia 2021 r. zmieniły się przepisy dotyczące podatku od najmu w formie ryczałtu.

Data publikacji: 15-02-2021

PILNE: 14.02.2021. Wszystko o czternastej emeryturze w 2021 r. To już ostateczne decyzje [TERMINY I WYSOKOŚĆ - WYLICZENIA]

Uchwalona w czwartek 21 stycznia przez Sejm także ustawa o kolejnym w 2021 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów zakłada wypłatę tzw. 14. emerytury już od listopada br. Podane przez GUS 9 lutego dane o inflacji sprawiały, że dodatkowe świadczenie w postaci czternastej emerytury będzie o kilkadziesiąt groszy wyższe niż zakładał rząd.

Data publikacji: 15-02-2021

Rodzinny biznes - nietypowy pomysł na biznes

Paryska rodzina postanawia, że całkowicie przekształci swój podupadły sklepik z koszernym mięsem w pierwszy, francuski coffee shop.  Rok produkcji: 2019 Oryginalny tytuł: Family Business Sezony: 2 sezony Gatunek: Komedia Produkcja: Francja Platforma: Netflix&nbs...

Data publikacji: 15-02-2021

Detektyw - czy powstanie kolejny sezon? Być może, ale bez jednego nazwiska

HBO wciąż bierze pod uwagę zamówienie 4. sezonu "Detektywa". Sprawę nieco komplikuje fakt, że za sterami serialu nie stanie już twórca całej produkcji. Obecnie trwają rozmowy ze scenarzystami i mamy nadzieję, że jednak wszystkim uda się dogadać - serial jest bowiem naprawdę kultowy i d...

Data publikacji: 15-02-2021

Kiedy będzie ciepło i przyjdzie wiosna 2021 - długoterminowa prognoza na marzec [15.02.21]

Kiedy będzie ciepło i przyjdzie wiosna 2021? Zima w tym roku pokazała swoje prawdziwe oblicze. Od wielu dni w całej Polsce jest śnieżnie i bardzo mroźno. Jak długo taka pogoda się utrzyma? Niektórzy z utęsknieniem wypatrują już pierwszych oznak wiosny. Kiedy zrobi się cieplej i przyjdzie wiosna? Mamy pierwsze długoterminowe prognozy na marzec.

Data publikacji: 15-02-2021

Wizyta Magdy Gessler ściągnęła na nich kłopoty. Te "Kuchenne rewolucje" miały swój finał w sądzie [15.02.21]

Magda Gessler odwiedza restauracje w całej Polsce, by przeprowadzić w nich "Kuchenne rewolucje". Niestety, nie dla wszystkich właścicieli wizyta znanej restauratorki zakończyła się sukcesem. Podczas kręcenia niektórych odcinków na jaw wyszły sprawy, które znalazły swój finał w sądzie.

Data publikacji: 15-02-2021

Horoskop na 15 lutego 2021. Sprawdź horoskop dzienny na dziś. Oto przepowiednie i rady na poniedziałek 15.02.2021

Horoskop codzienny na poniedziałek 15 lutego 2021. Zastanawiasz się, czy gwiazdy i układ planet mają wpływ na Twój los? Horoskop na dziś doradzi Ci, czego się strzec i na co się przygotować w poniedziałek, 15.02.2021 r. Sprawdź, co można wróżka Matara wywróżyła z nieba dla Twojego znaku Zodiaku. Jaki dzień Cię czeka? Wróżka radzi, podpowiada i przestrzega.

Data publikacji: 15-02-2021

Dziewczyny spod tych znaków zodiaku mają największe powodzenie! One są najseksowniejsze [lista - 15.02.21]

Spod jakich znaków zodiak są najseksowniejsze dziewczyny? Dziewczyny spod tych znaków mają największe powodzenie! Sprawdź to! Możecie wierzyć lub nie w horoskopy to jednak wiele osób dostrzega pewne podobieństwo do osób urodzonych pod tym samym znakiem zodiaku. Posiadaczy danego znaku łączy kilka cech charakteru. A które znaki zodiaku uznawane są za najseksowniejsze? Sprawdźcie.

Data publikacji: 15-02-2021

Aseksualna figurka kobiety. Czyli czego nie wiemy o dominacji płci

Archeolog prowadzący w połowie XX w. wykopaliska na terenie Turcji natrafił na figurkę kobiety. Jego zdaniem postać ze względu na swoje cechy nie zaspokajałyby męskich impulsów i pragnień. Na tej podstawie wysnuł wnioski, które przetrwały dziesięciolecia. Dopiero głębsza analiza sprawia, że dowiadujemy się jak dalece różni się współczesny sposób postrzegania świata od tego sprzed tysięcy lat.

Data publikacji: 15-02-2021

Strażacy-ochotnicy nie mogli się doczekać na nowy wóz gaśniczy. Ulepili go sami ze... śniegu

Druhowie z OSP w Wyszynie (woj. wielkopolskie) postanowili spełnić swoje marzenia o nowym wozie gaśniczym, który miałby zastąpić ich wysłużone auta: średniego Stara 244 i ciężkiego Jelcza. Wystarczył niespełna tydzień ciężkiej pracy, abyśmy mogli cieszyć się fabrycznie nowym ciężkim pojazdem ratowniczo-gaśniczym - napisali pożarnicy. Zmobilizowali wszystkie siły i ulepili pojazd ze... śniegu.

Data publikacji: 15-02-2021

Wjechał samochodem terenowym na zamarznięte jezioro. Lód nie wytrzymał

Kierowca Land Rovera Discovery wjechał na zamarznięte jezioro w gminie Choczewo. Lód pękł i samochód utonął do wysokości dachu. 56-letni mężczyzna zdążył uciec.

Data publikacji: 15-02-2021

Nie żyje zdobywca 23 nagród Grammy. Chick Corea miał 79 lat

W wieku 79 lat zmarł Chick Corea - amerykański pianista jazzowy, zdobywca 23 nagród Grammy. Chorował na rzadką odmianę nowotworu - podała agencja AP.

Data publikacji: 15-02-2021

Zbudował gitarę z kości... wujka. Gra na niej black metal

Muzyk i początkujący YouTuber Prince Midnight w niecodzienny sposób uhonorował wujka, który zaraził go pasją do muzyki. Wykorzystując jego szkielet zbudował... gitarę. - Czuję jego obecność. Myślę, że cieszy się ze swojego nowego metalowego wcielenia - powiedział miesięcznikowi Guitar World.

Data publikacji: 15-02-2021