Artykuły z dnia: 14-09-2020

The Duchess – destrukcyjna samotna matka

Widzowie uwielbiają filmy, które dotykają ich codziennych problemów i zachowań. Dzięki tego rodzaju produkcjom mogą oni jeszcze bardziej zżyć się z bohaterem i wejść w jego skórę. Nic więc dziwnego, że sporo tego typu produkcji pojawia się także w ofertach serwisów stream...

Data publikacji: 14-09-2020

Victoria Beckham – słynna spicetka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Victoria Beckham jest brytyjską piosenkarką i projektantką mody. Największą popularność zdobyła za sprawą zespołu Spice Girls, z którym występowała jako Posh Spice. Odniosła również wielki sukces w branży modowej, a jej marka odzieżowa przynosi milionowe dochody. Od lat jest związana z...

Data publikacji: 14-09-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 14-09-2020

Nowy grzyb w polskich lasach podbija serca grzybiarzy. Borowik amerykański jest tak pyszny, że może stać się hitem wśród zbieraczy

Nowy grzyb przybył do Europy z USA. Jak do tego doszło? Najprawdopodobniej za sprawą sadzonek lub gleby. Mowa o borowiku wysmukłym, zwanym również borowikiem amerykańskim. To grzyb, który zachwyca grzybiarzy, gdyż bardzo rzadko występują w nim robaki. Nowy grzyb zauważony został na Litwie, a później szybko rozprzestrzenił się również na teren Polski. Obecnie spotkamy go niemalże na terenie całego kraju. Grzybiarze pokochali go za jego smak. Co warto o nim wiedzieć?

Data publikacji: 14-09-2020

Oświadczyny, emocje i wzruszenia. Oficjalna premiera filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". W kinach film będzie od 18 września

W czwartek, 10 września w warszawskim kinie Cinema City Sadyba uroczystą premierę miał jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tej jesieni "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Pokaz obrazu Jana Holoubka, opartego na nieprawdopodobnej, boleśnie prawdziwej historii chłopaka niesłusznie skazanego za zbrodnię, której nie popełnił, zgromadził twórców i całą plejadę gości, w tym pochodzących ze Śląska, odtwórców głównych ról: Piotra Trojana (zagrał Tomka Komendę) oraz Dariusza Chojnackiego, który w filmie wcielił się w postać Remigiusza Korejwo. W trakcie premierowego wieczoru nie brakowało emocji i niespodzianek. Tomasz Komenda, bohater obrazu Holoubka poprosił o rękę swoją życiową partnerkę, która za trzy miesiące urodzi ich syna.

Data publikacji: 14-09-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 14-09-2020

Wypadek na Śląsku. Auto wbiło się w barierę energochłonną

20-letni obywatel Słowacji nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wskutek czego na łuku zjechał z jezdni i uderzył w barierę. Samochodem podróżowały trzy osoby.

Data publikacji: 14-09-2020

HOROSKOP dzienny na poniedziałek, 14.09.2020. HOROSKOP NA DZIŚ: wodnik, ryby, lew. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy? 14 września

Horoskop dzienny 2020 na poniedziałek, 14 września. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka.

Data publikacji: 14-09-2020

Koronawirus w Polsce [AKTUALNE DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz NAJNOWSZE DANE 13.09.2020

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 13.09.2020 w Polsce stwierdzono już 74 152 przypadków zakażeń oraz 2 188 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 14-09-2020

77. MFF w Wenecji. "Nomadland" ze Złotym Lwem

Nomadland w reż. Chloe Zhao został uhonorowany w sobotę wieczorem Złotym Lwem na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Z kolei Srebrnym Lwem - Wielką Nagrodą Jury - nagrodzono Nuevo Orden Michela Franco. Vanessa Kirby za rolę w Pieces of a Woman otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Najlepszym aktorem został Pierfrancesco Favino za kreację w Padrenostro.

Data publikacji: 14-09-2020

Najnowszy sezon "W bliskim planie" Alicji Resich w Polsat Cafe. Emisja w każdą niedzielę

Znani i cenieni przedstawiciele kultury i sztuki, filmu, teatru, muzyki, literatury, a także sportowcy, naukowcy i publicyści. Rozmowy o karierze, ale i życiu prywatnym. W bliskim planie, program Alicji Resich, powraca w nowej odsłonie na antenę Polsat Cafe. Gościem pierwszego odcinka po przerwie będzie Manuela Gretkowska.

Data publikacji: 14-09-2020

Nie żyje Witold Zapała - wieloletni kierownik baletu zespołu "Mazowsze"

W wieku 85 lat odszedł Witold Zapała - choreograf, wieloletni kierownik baletu zespołu Mazowsze - poinformowało w czwartek MKiDN. Zapała jest autorem większości choreografii, na których do dziś oparty jest program artystyczny zespołu.

Data publikacji: 14-09-2020

18-latek w bmw zderzył się z koparko-ładowarką

18-letni kierowca bmw na drodze krajowej nr 22 w rejonie Dobiegniewa (Lubuskie) uderzył w koparko-ładowarkę. Kierujący autem nastolatek był nietrzeźwy. Zarówno on, jak i 17-letni pasażer, trafili do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Data publikacji: 14-09-2020