Artykuły z dnia: 14-02-2021

Koronawirus w Polsce: Ponad 6,5 tys. zachorowań. Zmarły 284 osoby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 6 586 nowych przypadkach koronawirusa. Zmarły 284 osoby.

Data publikacji: 14-02-2021

Psychol - jest w niebezpieczeństwie

Jessica pakuje przyczepę i wprowadza się w nieznane. W trakcie jazdy dochodzi do małego nieporozumienia z innym kierowcą, który zaczyna za nią podążać. Teraz jest w niebezpieczeństwie...  Rok produkcji: 2020 Oryginalny tytuł: Alone Gatunek: Thriller Produkcja: USA Re...

Data publikacji: 14-02-2021

Hologram dla króla - ważny interes

Pewien amerykański biznesmen wybiera się do Arabii Saudyjskiej, gdzie ma przeprowadzić ważny interes.  Rok produkcji: 2016 Oryginalny tytuł: A Hologram for the King Gatunek: Dramat / Komedia / Romans Produkcja: Francja / Meksyk / Niemcy / USA / Wielka Brytania Reżyseria: To...

Data publikacji: 14-02-2021

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 0:1 ZDJĘCIA, WYNIK Częstochowianie przegrali trzeci mecz z rzędu. Lechia się pozbierała

W sobotę 13.02.2021 r. w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał na stadionie w Bełchatowie z Lechią Gdańsk 0:1 (0:1). Bramkę na wagę trzech punktów już w 2. minucie zdobył Jarosław Kubicki.

Data publikacji: 14-02-2021

Rolnik Szuka Żony - te śluby przeszły do historii programu. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia! [14.02]

„Rolnik szuka żony” to reality-show, w którym kilkoro bohaterów prowadzących gospodarstwa rolne szuka miłości swojego życia.

Data publikacji: 14-02-2021

Dochód Podstawowy: 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Nowe świadczenie socjalne! Jakie trzeba spełnić warunki?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 14-02-2021

Wjechał samochodem terenowym na zamarznięte jezioro. Lód nie wytrzymał

Kierowca Land Rovera Discovery wjechał na zamarznięte jezioro w gminie Choczewo. Lód pękł i samochód utonął do wysokości dachu. 56-letni mężczyzna zdążył uciec.

Data publikacji: 14-02-2021

Problem z tablicami przy drogach. GDDKiA tłumaczy

Wobec popularności samochodowych nawigacji pewnie rzadziej niż kiedyś spoglądamy na tablice informacyjne przy polskich drogach. Interia zwraca uwagę, że ich stan jest fatalny. Widać to szczególnie zimą. Przydrożne tablice pokrywają się szadzią, w świetle reflektorów są nieczytelne, pojawiają się na nich dziwne, poziome, czarne pasy. Dlaczego tak się dzieje?

Data publikacji: 14-02-2021

Wojsko sprzedaje pojazdy. Można kupić auta volkswagen, audi, skoda, suzuki, fiat. Są samochody terenowe i autobusy. Co jeszcze? [14.02.2021]

Samochody osobowe, busy do przewozu ludzi oraz sprzętu, auta terenowe, autobusy, ciężarówki - to pojazdy, jakie w najbliższym czasie można kupić od wojska. Na tym nie koniec! Agencja Mienia Wojskowego oferuje też maszyny specjalnego przeznaczenia, a także części samochodowe. Są okazje nie tylko dla fanów militariów. Zobacz, co sprzedaje wojsko!

Data publikacji: 14-02-2021

Wizyta Magdy Gessler ściągnęła na nich kłopoty. Te "Kuchenne rewolucje" miały swój finał w sądzie [14.02.21 r.]

Magda Gessler odwiedza restauracje w całej Polsce, by przeprowadzić w nich "Kuchenne rewolucje". Niestety, nie dla wszystkich właścicieli wizyta znanej restauratorki zakończyła się sukcesem. Podczas kręcenia niektórych odcinków na jaw wyszły sprawy, które znalazły swój finał w sądzie.

Data publikacji: 14-02-2021

Zbudował gitarę z kości... wujka. Gra na niej black metal

Muzyk i początkujący YouTuber Prince Midnight w niecodzienny sposób uhonorował wujka, który zaraził go pasją do muzyki. Wykorzystując jego szkielet zbudował... gitarę. - Czuję jego obecność. Myślę, że cieszy się ze swojego nowego metalowego wcielenia - powiedział miesięcznikowi Guitar World.

Data publikacji: 14-02-2021

Aseksualna figurka kobiety. Czyli czego nie wiemy o dominacji płci

Archeolog prowadzący w połowie XX w. wykopaliska na terenie Turcji natrafił na figurkę kobiety. Jego zdaniem postać ze względu na swoje cechy nie zaspokajałyby męskich impulsów i pragnień. Na tej podstawie wysnuł wnioski, które przetrwały dziesięciolecia. Dopiero głębsza analiza sprawia, że dowiadujemy się jak dalece różni się współczesny sposób postrzegania świata od tego sprzed tysięcy lat.

Data publikacji: 14-02-2021

Nie żyje zdobywca 23 nagród Grammy. Chick Corea miał 79 lat

W wieku 79 lat zmarł Chick Corea - amerykański pianista jazzowy, zdobywca 23 nagród Grammy. Chorował na rzadką odmianę nowotworu - podała agencja AP.

Data publikacji: 14-02-2021