Artykuły z dnia: 13-11-2020

Duża ulga w podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców w Kielcach. To uratuje stoki narciarskie, hale i boiska przed upadkiem

Niektórzy przedsiębiorcy z Kielc zapłacą niższy podatek od nieruchomości i to aż o 75 procent. Walczyli o ulgę przede wszystkim właściciele firm prowadzący działalność sportową i rekreacyjną na dużych obiektach jak boiska, hale sportowe czy trasy narciarskie.

Data publikacji: 13-11-2020

Korzystasz z bankowości internetowej? Przestępcy coraz częściej wykorzystują ten kanał do przejmowania środków pieniężnych z kont bankowych

Do Rzecznika Finansowego wpływają sygnały o kradzieży pieniędzy z rachunków klientów korzystających z usług bankowości internetowej. Przestępcy wykorzystują do tego karty SIM. Eksperci ostrzegają, że jest to bardzo skuteczny sposób kradzieży, często uniemożliwiający szybką reakcję posiadacza rachunku.

Data publikacji: 13-11-2020

Tina – historia niezwykłej wokalistki

„Tina” to film biograficzny, który opowiada o życiu słynnej amerykańskiej wokalistki, Tiny Turner. Scenariusz do niego powstał w oparciu o książkę autorstwa piosenkarki i Kurta Lodera. Produkcja ukazuje rozwój kariery artystki, poczynając od najwcześniejszych lat życia. W r...

Data publikacji: 13-11-2020

Bobi – zespół Darka Maty. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Bobi to zespół wykonujący muzykę disco polo, który działa na polskiej scenie muzycznej od 1998 roku. Jego założycielem, liderem i wokalistą jest Dariusz Mata, znany również pod pseudonimem artystycznym „Bobi”. Formacja słynie z takich przebojów jak „Heja...

Data publikacji: 13-11-2020

Reprezentacja Polski poznała ostatniego rywala w Euro 2020! To niewygodna dla nas Słowacja

Reprezentacja Polski poznała właśnie ostatniego rywala w grupie na Euro 2020. To kadra Słowacji, która w barażach wygrała po dogrywce z Irlandią Północną. Choć czwarty zespół poznaliśmy na samym końcu, Polacy zagrają z nim na samym początku zmagań.

Data publikacji: 13-11-2020

Akcja „Czujne Świętochłowice". Do mieszkańców Świętochłowic trafi 20 czujek dymu i 20 czujników tlenku węgla

Do mieszkańców Świętochłowic trafią czujki dymu i czujniki czadu. Strażacy z tutejszej komendy, w ramach akcji "Czujne Świętochłowice", będą rozdawać czujki mieszkańcom Świętochłowic, narażonym na trujące działanie tlenku węgla lub niebezpieczeństwo pożaru.

Data publikacji: 13-11-2020

Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie tragicznego wypadku

W internecie opublikowano nagranie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Byczynie na Opolszczyźnie. 79-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła tira wiozącego drewno. Kierowca ciężarówki nie miał najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia. Wideo zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jadącym tuż za tirem.

Data publikacji: 13-11-2020

Raport NIK. Milion "elektryków" do 2025 r. Izba o "nierealnej wizji" rządu

Opóźnione prace nad projektami budowy pojazdów elektrycznych i wciąż niska liczba ogólnodostępnych punktów ładowania - to wynik raportu Najwyższej Izby Kontroli w kwestii elektromobilności, która - jak oceniono - wciąż jeszcze ładuje akumulatory. Izba mówi jasno: wizja miliona pojazdów elektrycznych w 2025 r. jest coraz mniej realna.

Data publikacji: 13-11-2020

MEMY. Sport i polityka - mieszanka wybuchowa. Najlepsze sportowe memy o politykach 6.11.2020

Sport i polityka - styk tych dziedzin jest dość popularnym tematem memów, a ich twórcy potrafią być bezlitośni dla polityków. Zebraliśmy najlepsze takie memy. Aby je obejrzeć, no i pośmiać, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Data publikacji: 13-11-2020

Niezwykłe mieszkanie Kuby Wojewódzkiego w Gdyni! Taki apartament zapiera dech w piersiach! Czy słynny celebryta przeniósł się do Trójmiasta?

Ten apartament Kuby Wojewódzkiego w Sea Towers zachwyca! Wojewódzki od 2002 roku prowadzi swój własny program talk show - początkowo na antenie Polsatu, od 14 lat - w TVN-ie. Popularnością cieszyły się też audycje radiowe, które prowadził wspólnie z Michałem Figurskim. Niegdyś zasiadał w programie wyłaniającym talenty. Obecnie z Piotrem Kędzierskim prowadzi audycje internetowej stacji newonce.radio. Oprócz własnego programu pisze także dla "Polityki" i pojawia się m.in. w reklamach sieci komórkowej Play. Mówi się, że rozkłada na czynniki pierwsze celebrytów. Słynie z miłości do dobrych samochodów i literatury. Uwielbia estetyczne wnętrza. Dlatego nikogo chyba nie zdziwi fakt, że posiada własny apartament w Gdyni. Co więcej, coraz częściej w nim przebywa.

Data publikacji: 13-11-2020

"Boże Ciało" i Agnieszka Holland z nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

Boże Ciało Jana Komasy otrzymało we wtorek nominacje do Europejskich Nagród Filmowych w kategoriach najlepszy film, reżyseria, scenariusz (Mateusz Pacewicz) oraz aktor (Bartosz Bielenia). Szansę na statuetkę za najlepszą reżyserię ma także Agnieszka Holland, twórczyni Szarlatana.

Data publikacji: 13-11-2020

Nie żyje Alex Trebek - legenda amerykańskiej telewizji. Miał 80 lat

Prowadzący teleturniej Jeopardy! Alex Trebek zmarł w wieku 80 lat w swoim domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół - poinformowali producenci programu w mediach społecznościowych. Trebek prowadził program przez ostatnie 36 lat, ostatnie odcinki z jego udziałem zostaną wyemitowane w grudniu.

Data publikacji: 13-11-2020

"Czadoman" wygrał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zobacz finałowy występ

Trzynasta edycja show Polsatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo to już historia. Najlepszy w tym sezonie okazał się Paweł Czadoman Dudek, który w finałowym odcinku wcielił się w Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Czadoman zdobył Złotą Twoją Twarz oraz czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny. Zobacz finałowy występ zwycięzcy.

Data publikacji: 13-11-2020