Artykuły z dnia: 13-10-2021

Wypadek w Teatrze Bolszoj. Dekoracja zabiła artystę

W moskiewskim Teatrze Bolszoj zginął 37-letni artysta, na którego w trakcie spektaklu zawaliła się dekoracja - podała w sobotę agencja TASS. Policja nie potwierdziła oficjalnie tej informacji. Brak doniesień o przyczynach zawalenia się konstrukcji.

Data publikacji: 13-10-2021

Geralt z Rivii na największym w Polsce muralu

Na trzech ścianach 70-metrowego wieżowca w centrum Łodzi powstał największy mural w kraju i jeden z największych na świecie. Gigantyczne malowidło przedstawia Geralta z Rivii, czyli Wiedźmina z sagi pióra łodzianina Andrzeja Sapkowskiego.

Data publikacji: 13-10-2021

Ostrowiec Świętokrzyski: jechał kosiarką po drodze rowerowej. Uderzył w rowerzystkę

Policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali 72-latka, który jechał traktorem ogrodowym po drodze rowerowej. Mężczyzna, mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie, spowodował kolizję – poinformowała we wtorek świętokrzyska policja.

Data publikacji: 13-10-2021

Lubelskie. Na drogę wysypało się 20 ton drożdży. Kierowca w szpitalu

Blisko 20 ton drożdży piekarskich wysypało się na drogę krajową nr 19 w Wilkołazie Pierwszym (woj. lubelskim). Tir z Białorusi przewrócił się na bok i przez kilkadziesiąt metrów sunął po asfalcie. Kierowca trafił do szpitala. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Data publikacji: 13-10-2021

Biseksualny Superman w nowym komiksie. "Zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość"

W piątym wydaniu serii komiksów DC Superman: Son of Kal-El Jon Kent okaże się osobą biseksualną i zakocha się w swoim przyjacielu Jayu Nakamurze - poinformowało wydawnictwo. - Superman zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dzisiaj ten symbol oznacza coś więcej - powiedział Tom Taylor, autor scenariusza serii.

Data publikacji: 13-10-2021