Artykuły z dnia: 13-09-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 13-09-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 13-09-2020

Halt and catch fire - wyścig z konkurencją

Mała firma elektroniczna stara się oprzeć konkurencji i jako pierwsza stara się wprowadzić do sprzedaży przenośny komputer osobisty. Czy uda im się to i opanują cały rynek?  Rok produkcji: 2014-2017Sezony: 4 sezony Gatunek: Dramat Produkcja: USA Twórcy: Christopher Cantwe...

Data publikacji: 13-09-2020

Dominika Kulczyk – najbogatsza Polka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Dominika Kulczyk jest polskim przedsiębiorcą i inwestorem. Jej majątek wycenia się na około 9 mld złotych. Miliarderka znana jest z tego, że angażuje się w akcje charytatywne i z zakresu ekologii. Za swoją działalność została odznaczona Orderem Uśmiechu i Nagrodą Orła Jana Karskiego. Jest rów...

Data publikacji: 13-09-2020

Te znaki zodiaku będą miały cudowną jesień. Zobacz, czy wśród nich jest Twój znak zodiaku! Czy należysz do grona farciarzy? [12.09]

Zobacz, które znaki zodiaku czeka wspaniała jesień. Sprawdź, czy możesz otworzyć szampana. Przygotowaliśmy dla ciebie doskonałą wróżbę dotyczącą rozpoczynającej się właśnie jesieni. Czy uśmiechnie się do ciebie szczęście? Czy będziesz miał sukcesy w pracy? A może czeka cię gorący jesienny romans? Przekonaj się - nasza wróżka Bellatrix ma niezawodnego nosa. Jej wewnętrzny głos ma niesamowitą moc!

Data publikacji: 13-09-2020

Zagraj na 11. Imielin Blues Festival. Można już zgłaszać chęć udziału w konkursie. Impreza odbędzie się 7-8 listopada

Tegoroczna edycja Imielin Blues Festival, odbędzie się w dniach 7-8 listopada. Do 25 października organizatorzy czekają na zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby spróbować sił w konkursie. Materiały można przesyłać tylko drogą internetową.

Data publikacji: 13-09-2020

Sezon na grzyby już otwarty. A co można zbierać w lesie oprócz grzybów? Jakie skarby warto przynieść z lasu?

Grzybobranie cieszy się wielką popularnością wśród Polaków. Deszcz i wysoka temperatura powodują że w lasach jest dużo grzybów. Tegoroczny sezon został już rozpoczęty i dla miłośników grzybów rozpoczynają się prawdziwe żniwa. A co jeszcze można zbierać w lesie?

Data publikacji: 13-09-2020

18-latek w bmw zderzył się z koparko-ładowarką

18-letni kierowca bmw na drodze krajowej nr 22 w rejonie Dobiegniewa (Lubuskie) uderzył w koparko-ładowarkę. Kierujący autem nastolatek był nietrzeźwy. Zarówno on, jak i 17-letni pasażer, trafili do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Data publikacji: 13-09-2020

Wypadek na Śląsku. Auto wbiło się w barierę energochłonną

20-letni obywatel Słowacji nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wskutek czego na łuku zjechał z jezdni i uderzył w barierę. Samochodem podróżowały trzy osoby.

Data publikacji: 13-09-2020

HOROSKOP dzienny na niedzielę, 13.09.2020. HOROSKOP NA DZIŚ: wodnik, ryby, lew. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy? 13 września

Horoskop dzienny 2020 na niedzielę, 13 września. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka.

Data publikacji: 13-09-2020

77. MFF w Wenecji. "Nomadland" ze Złotym Lwem

Nomadland w reż. Chloe Zhao został uhonorowany w sobotę wieczorem Złotym Lwem na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Z kolei Srebrnym Lwem - Wielką Nagrodą Jury - nagrodzono Nuevo Orden Michela Franco. Vanessa Kirby za rolę w Pieces of a Woman otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Najlepszym aktorem został Pierfrancesco Favino za kreację w Padrenostro.

Data publikacji: 13-09-2020

Najnowszy sezon "W bliskim planie" Alicji Resich w Polsat Cafe. Emisja w każdą niedzielę

Znani i cenieni przedstawiciele kultury i sztuki, filmu, teatru, muzyki, literatury, a także sportowcy, naukowcy i publicyści. Rozmowy o karierze, ale i życiu prywatnym. W bliskim planie, program Alicji Resich, powraca w nowej odsłonie na antenę Polsat Cafe. Gościem pierwszego odcinka po przerwie będzie Manuela Gretkowska.

Data publikacji: 13-09-2020

Nie żyje Witold Zapała - wieloletni kierownik baletu zespołu "Mazowsze"

W wieku 85 lat odszedł Witold Zapała - choreograf, wieloletni kierownik baletu zespołu Mazowsze - poinformowało w czwartek MKiDN. Zapała jest autorem większości choreografii, na których do dziś oparty jest program artystyczny zespołu.

Data publikacji: 13-09-2020