Artykuły z dnia: 13-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 13-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 13-07-2020

Potrzask – czy silna wola zwycięży?

Filmy kryminale, thrillery i sensacyjne produkcje wbijają nas w fotel i nie pozwalają odejść sprzed ekranu aż do napisów końcowych. Tego rodzaju filmy wyjątkowo chętnie wybierane są zwłaszcza na wieczorne seanse, które dają możliwość oderwania się od codziennych problemów. Jedny...

Data publikacji: 13-07-2020

Gwiazda serialu „Glee” nie żyje? Naya Rivera zaginęła na jeziorze

Naya Rivera, aktorka i wokalistka znana z serialu „Glee”, według policji najprawdopodobniej nie żyje. 33-letnia gwiazda zaginęła w środę wieczorem na jeziorze Piru w hrabstwie Ventura w Kalifornii. Jak podają amerykańskie media, kobieta wynajęła łódź, na której pokład zabra...

Data publikacji: 13-07-2020

Arkadiusz Chęciński o wyniku wyborów: Jeszcze nikt nie wygrał. Ale wiem, kto na to zwycięstwo nie zasłużył. Co dalej w PO?

Tych wyborów jeszcze nikt nie wygrał. Czekamy na oficjalne wyniki i wierzymy, że będą one lepsze. Nasi wyborcy poszli do wyborów w końcówce dnia. Spłyną głosy zagraniczne. Jeszcze wszystko może się zmienić – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, jeden z liderów regionalnej PO.

Data publikacji: 13-07-2020

Wyzwania nowego prezydenta, którego połowa narodu kocha, a połowa nienawidzi. Oby ta prezydentura kryzysowa była bardziej świadoma

Prezydent wybrany w niedzielnych wyborach ma przed sobą znacznie trudniejszą kadencję niż projektowały ją kampanijne spoty i wiece. Będzie to prezydentura kryzysowa i to nie tylko dlatego, że głowa państwa po swojej stronie ma tylko połowę kraju i to w dodatku warunkowo. Dobrze, by była też prezydenturą świadomą, bo pewnych złych zjawisk w Polsce nie sposób już nie zauważać.

Data publikacji: 13-07-2020

Ponad 15 tys. osób z fabryk Daimlera straci pracę

Koncern samochodowy Daimler z powodu pandemii koronawirusa musi jeszcze mocniej zacisnąć pasa i zwolnić więcej pracowników niż zakładano wcześniej. Zwolnienia mogą objąć 15 tys. pracowników.

Data publikacji: 13-07-2020

Będzie drastyczna podwyżka mandatów? Premier odpowiada

Nie ma projektu ws. zmian wysokości mandatów, tylko jest szeroka dyskusja, która odbywa się również z organizacjami pozarządowymi; nie sądzę, żeby w najbliższych miesiącach ta dyskusja zakończyła się - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Data publikacji: 13-07-2020

Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 37,5 tys. zakażonych COVID-19. Raport na żywo minuta po minucie 12.07.2020

Raport minuta po minucie, niedziela 12 lipca 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 37 891. 1 571 osób zmarło z powodu COVID-19.

Data publikacji: 13-07-2020

Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 12.07.2020

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 12.07.2020 w Polsce stwierdzono już 37 891 przypadków zakażeń oraz 1 571 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 13-07-2020

Proces Johnny'ego Deppa. Tabloid nazwał go damskim bokserem

We wtorek w londyńskim sądzie rozpoczął się proces cywilny między aktorem Johnnym Deppem i wydawcą brytyjskiego tabloidu The Sun. Aktor zarzuca gazecie zniesławienie w związku z artykułami zarzucającymi mu bicie byłej żony Amber Heard. Czwarty dzień procesu przyniósł nowe dowody.

Data publikacji: 13-07-2020

Naya Rivera zaginęła. Policja jest przekonana, że aktorka nie żyje

Służby uważają, że Naya Rivera utonęła. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek - poinformowało biuro szeryfa w hrabstwie Ventura. Dodano, że akcja poszukiwawcza skupia się na znalezieniu ciała kobiety. Służby opublikowały nagranie z monitoringu na przystani, na którym widać, jak aktorka wraz z synem wsiada do motorówki.

Data publikacji: 13-07-2020

USA chcą zakazać TikToka

Stany Zjednoczone rozważają zakazanie TikToka. Aplikacja, popularna zwłaszcza wśród nastolatków, ma chiński kapitał. O planach amerykańskiej administracji mówił wiceprezydent Mike Pompeo na konferencji prasowej,

Data publikacji: 13-07-2020