Artykuły z dnia: 13-06-2022

Te osoby dostaną dopłaty na dzieci, prąd, gaz, węgiel i do kredytu. Oto aktualne zasady i kwoty [13.06.2022]

Rządowa pomoc dotyczy m.in. rodziców, ale nie tylko oni mogą liczyć na dopłaty. Jednak od nich zacznijmy.

Data publikacji: 13-06-2022

500 plus dla małżeństw? Oto nowy pomysł. Jaki trzeba mieć staż po ślubie, żeby ubiegać się o świadczenie? To wiadomo o programie Małżeństwo+

Do Sejmu trafiła petycja z pomysłem, aby przyznawać małżeństwom świadczenie 500 plus. Nie otrzymałaby go jednak każda para po ślubie, jest jeden konieczny warunek. Konkretnie chodzi o co najmniej 40-letni staż małżeński. Czy to próba zapobieganiu rozwodom? Niekoniecznie, bo średnia wieku rozwodników to w przypadku mężczyzn 42 lata, a kobiet 38. Problemem są za to trudne warunki życia seniorów. Posłowie są za, ale mają wątpliwości.

Data publikacji: 13-06-2022

Justin Bieber ma paraliż połowy twarzy. Doszło do zakażenia

Justin Bieber poinformował fanów, że zespół Ramsaya Hunta, na który zachorował, spowodował u niego paraliż połowy twarzy. Objawy choroby zmusiły artystę do odwołania części koncertów. Sytuacja jest na tyle poważna, że gwiazdor w najbliższym czasie musi zupełnie poświęcić się leczeniu. - Ufam Bogu, wszystko ma swoją przyczynę, kocham was - zwrócił się do fanów na Instagramie.

Data publikacji: 13-06-2022

Dni Ursynowa. Koncerty, program, gwiazdy. Sprawdź, kto wystąpi

Dziewięć gwiazd muzycznych z najwyższej półki, liczne konkursy, bogata strefa kulinarna i wiele dodatkowych atrakcji, w tym najnowsze ekotrendy. Trwają Dni Ursynowa, jedna z największych imprez plenerowych w Warszawie.

Data publikacji: 13-06-2022

Wenecja. Turyści biesiadowali na antycznej studni. Otrzymali wysokie mandaty

Kary w wysokości ponad tysiąca euro otrzymało w Wenecji czterech turystów z Niemiec i Czech za to, że urządzili biesiadę na antycznej studni. Na zabytku ustawili talerze z porcelany, kieliszki i butelkę wina.

Data publikacji: 13-06-2022

Lubelskie. Tragiczna doba: Zginął motocyklista, który uderzył w krawężnik. Dziewięć osób rannych

- Minionej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do ośmiu wypadków, w których rannych zostało dziewięć osób, a jedna zginęła - przekazał w niedzielę mł. asp. Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie. Śmieć poniósł 39-latek jadący motocyklem marki XTR bez kasku ochronnego.

Data publikacji: 13-06-2022

Wielkopolskie. Czołowe zderzenie dwóch bmw. Zginął 19-letni kierowca

Do czołowego zderzenia dwóch bmw doszło przed północą niedaleko Pniew w Wielkopolsce. 19-letni kierowca jednego z aut wypadł z pojazdu, jego ciało znaleziono na poboczu. Gdy na miejsce przyjechały służby ratownicze, mężczyzna nie żył. Kierowca drugiego auta wraz z pasażerką zostali ciężko ranni. Trzeba ich było wycinać z wraku. Policja szuka trzeciego pojazdu, który miał uczestniczyć w zdarzeniu.

Data publikacji: 13-06-2022