Artykuły z dnia: 13-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 13-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 13-05-2020

„Clark” - Bill Skarsgård zagra gangstera w serialu Netflixa

Właśnie rozpoczęły się prace nad najnowszym serialem Netfilxa „Clark”. Sześcioodcinkowy szwedzki kryminał przedstawi historię najsłynniejszego gangstera w historii Szwecji – Clarka Olofssona. Został on skazany za usiłowanie zabójstwa, napad, rozbój i handel narkotykam...

Data publikacji: 13-05-2020

Adele schudła bo... chciała się zemścić na mężu?

Adele 5 maja świętowała swoje 32. urodziny. Z tej okazji zaprezentowała swoim fanom zupełnie nową siebie. Pochwaliła się swoją metamorfozą, o której słyszeliśmy już od dawna i którą w niedużym stopniu mogliśmy kilkukrotnie obserwować na różnych zdjęciach m.in. u Kingi Rusin. Jej...

Data publikacji: 13-05-2020

Jak w domu zrobić sobie test na koronawirusa? Pokazuje doktor Maciej Jędrzejko. Wystarczy na to 10 minut

Doktor Maciej Jędrzejko pokazał, w jaki sposób wykonać w domu test na COVID-19. Jest to test, który pokaże, czy w naszym organizmie pojawiły się już przeciwciała charakterystyczne dla koronawirusa. Na wyniki musimy poczekać zalewie 10 minut. - Proszę, noście maseczki. Choć wszyscy mamy już dość, to nie jest moment na zluzowanie - ocenił lekarz.

Data publikacji: 13-05-2020

Tak będzie wyglądała wizyta u fryzjera i kosmetyczki. Nowe zasady bezpieczeństwa dla klientów. Zakłady kosmetyczne otwarte 18 maja 2020?

Wszyscy czekają z utęsknieniem na wizytę u fryzjera, czy w salonie kosmetycznym. Ich zamknięcie spowodowane było wybuchem epidemii koronawirusa. Wizyta u fryzjera, czy kosmetyczki będzie jednak wyglądać zupełnie inaczej. Chodzi o nowy reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa. Planowane otwarcie salonów ma nastąpić 18 maja 2020 roku, jednak oficjalnie ta data nie została jeszcze potwierdzona.

Data publikacji: 13-05-2020

Dilerzy i handlarze narkotyków poszukiwani przez śląską policję ukrywają się. Policjanci opublikowali zdjęcia podejrzanych

Tych dilerów i handlarzy narkotyków poszukują śląscy policjanci. Te osoby są ścigane za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych

Data publikacji: 13-05-2020

Wyprzedził i nagle zahamował. Groźne zdarzenie na drodze ekspresowej nagrała kamera

Do groźnego zdarzenia doszło na trasie S19 w okolicach wsi Dąbrowica (pod Lublinem). Kierowca skody wyprzedził kilka aut, a kiedy znalazł się przed fordem, nagle zahamował. Kierowca forda usiłował ratować się przed zderzeniem ze skodą, ale rozbił się na barierach. - Trwa ustalanie, kto kierował skodą, która odjechała - powiedział polsatnews.pl węźle kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Data publikacji: 13-05-2020

Kręcili "bączki", mercedes kompletnie spłonął

Dwaj bracia urządzili sobie tor wyścigowy na drodze serwisowej autostrady A4 w okolicach Żyrakowa (Podkarpacie). Tak zawzięcie kręcili mercedesem bączki, że doprowadzili do samozapłonu auta.

Data publikacji: 13-05-2020

Nowy Sącz. Pożar przy Lwowskiej mógł być bardzo groźny [ZDJĘCIA]

Trzy wozy gaśnicze PSP ruszyły do akcji, kiedy około godz. 17 we wtorek, 12 maja, oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu został zaalarmowany o pożarze nieopodal dużego sklepu spożywczego PSS Społem przy ul. Lwowskiej.

Data publikacji: 13-05-2020

Można kupić gitarę Kurta Cobaina. Cena wywoławcza - milion dolarów

Gitara akustyczna lidera Nirvany zostanie wystawiona na sprzedaż na aukcji w Los Angeles, która ma odbyć się 19 i 20 czerwca. Wszystko w ramach akcji Music Icons.

Data publikacji: 13-05-2020

Nie żyje Jerry Stiller. Komik, aktor i ojciec Bena Stillera miał 92 lata

Z przykrością informuję, że mój ojciec Jerry Stiller zmarł z przyczyn naturalnych. Był wspaniałym ojcem i dziadkiem, i najbardziej oddanym mężem Anne przez 62 lata. Będzie go nam bardzo brakowało. Kocham cię tato - napisał na Twitterze aktor Ben Stiller. Jego ojciec, znany komik i, podobnie jak syn, aktor zmarł w wieku 92 lat.

Data publikacji: 13-05-2020

Nie widzę powodów do rewolucji - Krzysztof Grabowski, współzałożyciel "Dezertera"

Dla przeciętnego człowieka nie ma punktu zapalnego, by wyjść i się buntować. To, że jeden polityk jest głupkiem, a drugi oszustem, nie wzbudza takich emocji - mówi Krzysztof Grabowski w wywiadzie Piotra Witwickiego dla Plusa Minusa.

Data publikacji: 13-05-2020