Artykuły z dnia: 13-04-2021

Dziewczyny nad wyraz - przygody trzech przyjaciółek

Serial opowiada o trzech dziewczynach, które pracują w nowojorskim czasopismie dla kobiet. Wszystkie trzy są z pokolenia milenialsów i próbują radzić sobie z pracą, miłością, przyjaźnią i życiem w wielkim mieście.  Rok produkcji: 2017 Oryginalny tytuł: The Bold Type&n...

Data publikacji: 13-04-2021

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka - tyle daje Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 13-04-2021

Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce? Czekają nas kolejne zmiany! Oto stawki! Zobacz najnowszą listę płac

Zarobki żołnierzy w 2021 roku. Ile zarabiają wojskowi w Polsce? W zeszłym roku dostali podwyżki. Jak będzie w 2021 roku? Ile zarobi szeregowiec, a ile generał? Jakie stawki wypłaca polska armia? Zobaczcie, jakie wynagrodzenie będzie przysługiwać żołnierzom w obecnym roku. Prezentujemy listę płac według poszczególnych stopni. Sprawdźcie, ile zarabia się w armii. Oto zarobki w wojsku w 2021 roku.

Data publikacji: 13-04-2021

Rings - początek przerażającej historii

„Rings” to przerażający horror, który swoją premierę miał w 2017 roku. Za jego reżyserię odpowiadał F. Javier Gutiérrez. Produkcja opowiada historię znanej z innego horroru Samary - jak doszło do tego, że powstała śmiercionośna taśma?  Tytuł oryginalny: RingsGatu...

Data publikacji: 13-04-2021

Marietta Fiedor zaręczyła się? Fani mają wątpliwości!

Data publikacji: 13-04-2021

Było groźnie. Drzwi mieszkania w bloku oblane płynem łatwopalnym

Intensywna woń benzyny przeraziła osoby przebywające w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul. Dojazdowej w Nowym Sączu. Był poniedziałkowy wieczór, kiedy zaalarmowali strażaków.

Data publikacji: 13-04-2021

Ptaszkowa. Zapalil się samochód zaparkowany przy starym kościele

W położonej nieopodal Nowego Sącza miejscowości w poniedziałek, niemal w samo południe, zapalił się samochód osobowy znajdujący się nieopodal zabytkowego, drewnianego kościoła. Druhowie z miejscowej OSP natychmiast wyruszyli do akcji, by powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia.

Data publikacji: 13-04-2021

Znane są przyczyny śmierci Władysława Szustorowskiego? Senior w ostatnich dniach był w śpiączce!

Data publikacji: 13-04-2021

Nadużycia w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Wpłynęły cztery zgłoszenia

Do działających w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie rzeczników ds. etyki wpłynęły cztery zgłoszenia, dotyczące różnego rodzaju nadużyć - poinformowała w czwartek uczelnia. Jak dodała, trzy postępowania zostały już zakończone, a jedno jest w toku,

Data publikacji: 13-04-2021

Jasna Góra. Zlot 10 tys. motocyklistów podczas epidemii. Nie wszyscy pamiętali o restrykcjach

Około 10 tys. motocyklistów zjawiło się w niedzielę na błoniach Jasnej Góry w Częstochowie, aby wziąć udział w mszy świętej rozpoczynającej sezon. Obecni na miejscu policjanci - oprócz przypominania o zasadach reżimu sanitarnego - rozdawali uczestnikom ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na fotografiach widać jednak, że niektórzy uczestnicy nie przestrzegali epidemicznych restrykcji.

Data publikacji: 13-04-2021

Samochód... przejechał swojego kierowcę, potrącił pieszego i wpadł do rowu

Gdy podczas jazdy stromą ulicą w Rabce-Zdroju (woj. małopolskie) doszło do usterki w samochodzie, 71-letni kierowca postanowił wyskoczyć. Peugeot przejechał po jego nodze, następnie potrącił 67-letniego pieszego i wpadł do przydrożnego rowu. Poszkodowanym pomogli strażacy i pogotowie ratunkowe. Kierowca wyjaśnił, że w aucie zablokowała się kierownica.

Data publikacji: 13-04-2021

Nie żyje DMX. 50-letni raper zmarł po zawale serca

Earl Simmons, raper znany pod pseudonimem DMX lub Dark Man X, zmarł w wieku 50 lat - podał w piątek magazyn People. Muzyk był hospitalizowany w wyniku ataku serca po przedawkowaniu narkotyków

Data publikacji: 13-04-2021

Odnaleziono "Zaginione Złote Miasto" sprzed 3 tys. lat. To odkrycie stulecia w Egipcie

Ruiny miasta sprzed 3 tys. lat archeologowie odnaleźli w pobliżu Luksoru, gdzie mieści się legendarna Dolina Królów. Badacze określają je jako Zaginione Złote Miasto, a samo odkrycie określają jako największe od czasu odnalezienia grobowca Tutanchamona blisko sto lat temu.

Data publikacji: 13-04-2021