Artykuły z dnia: 13-02-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 13-02-2020

Papież Franciszek podjął decyzję w sprawie celibatu

Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej na temat Amazonii nie poparł przedstawionej podczas jesiennego synodu propozycji wyświęcania stałych żonatych diakonów, co miało zaradzić problemowi braku powołań na odległych i trudno dostępnych terenach. W środę ogłoszono dokument „Querida A...

Data publikacji: 13-02-2020

Luke Perry został pominięty podczas "In Memoriam" na gali Oscarów 2020

W 2020 roku Hollywood musiało pożegnać wielu zasłużonych dla kinematografii. Co roku, podczas gali Oscarowej, żegna się ich w specjalnym segmencie „In Memoriam”. Co najciekawsze – to fragment, który co roku spotyka się z największą krytyką wśród widzów rozdania...

Data publikacji: 13-02-2020

Kto świętował wraz z prof. Zembalą jego 70-te urodziny? Była nawet Anna Dymna i Wojciech Mann

70 urodziny prof. Mariana Zembali zgromadziły ponad 500 gości z różnych stron kraju i świata. Byli wybitni lekarze, samorządowcy, aktorzy, ludzie mediów. Kto uświetnił wspaniały Jubileusz profesora ?

Data publikacji: 13-02-2020

Warzywa na patelnię niebezpieczne dla zdrowia. ALDI ostrzega przed produktem. Wszystko przez bakterię Listeria monocytogenes

ALDI ostrzega - te warzywa na patelnią mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Mowa o produkcie marki ALL SEASONS. Powodem wycofanie warzyw ze sklepów ALDI jest wykrycie w nim bakterii Listeria monocytogenes. Warzywa na patelnię można oddać w dowolnym sklepie ALDI bez konieczności posiadania paragonu. Sprawdź numer i partię niebezpiecznego produktu.

Data publikacji: 13-02-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 13-02-2020

Nissan zamyka fabrykę. Powodem koronawirus

Nissan to kolejny producent samochodów tymczasowo zamykający jedną ze swoich fabryk. Z powodu epidemii koronawirusa nie może otrzymać niezbędnych do wykonania aut materiałów z Chin. Część tamtejszych warsztatów pozostaje zamknięta.

Data publikacji: 13-02-2020

Przejechał jednym samochodem ponad 1,5 mln kilometrów. Kolejne auto dostanie za darmo

Amerykanin Brian Murphy przejechał swoim Nissanem 1,6 mln kilometrów. Mężczyzna dokonał tego w ciągu 13 lat. W tym czasie auto nie wymagało żadnej poważnej naprawy. Koncern samochodowy był pod takim wrażeniem wyniku, że mężczyzna dostanie niedługo nowy model samochodu kompletnie za darmo.

Data publikacji: 13-02-2020

Te znaki zodiaku zrozumieją, czym jest prawdziwa miłość w 2020 r. Do których znaków zodiaku uśmiechnie się bogini miłości? [12.02.2020]

Te znaki zodiaku zrozumieją, czym jest miłość w 2020 r. Przedstawiamy horoskop partnerski na Walentynki 2020. Czy jesteś szczęśliwcem, który odnajdzie prawdziwe pożądanie w tym roku? Czy w końcu będziesz szaleńczo zakochany? W naszym horoskopie partnerskim na 2020 r. znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania.

Data publikacji: 13-02-2020

Wybory. Prezydent Andrzej Duda z tytułem honorowego obywatela Zakliczyna. Był zgrzyt. Ludowa kapela i dziecięcy chór kontra KOD [ZDJĘCIA]

Choć oficjalna inauguracja kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy planowana jest na najbliższą sobotę, głowa państwa już rozpoczęła mobilizację elektoratu w Małopolsce. Padło na Zakliczyn, a pretekstem wizyty było nadanie Andrzejowi Dudzie tytułu honorowego obywatela miasta i gminy. Sielankowy nastrój zmąciły jednak okrzyki "Będziesz siedział!" podczas spotkania z mieszkańcami na Rynku. Przejdź do GALERII.

Data publikacji: 13-02-2020

Pogrzeb Romualda Lipki. "Bez ciebie trudniej będzie żyć, marzyć, kochać i śnić"

Rodzina, przyjaciele i fani w środę pożegnali Romualda Lipkę, jednego z liderów Budki Suflera. Po mszy św. w archikatedrze muzyk spoczął na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie. Artysta zmarł 6 lutego po długiej chorobie nowotworowej. Miał 69 lat.

Data publikacji: 13-02-2020

Podrzucone "niemowlę" w prezencie dla Gdyni. Trójmiejski Banksy znów zachwycił

Tajemniczy artysta od kilku lat podrzuca w Gdyni swoje betonowe rzeźby. Nikt nie wie, kim jest, ale niemal każdy podziwia jego dzieła. Tym razem w urodzinowym prezencie dla miasta, które wczoraj skończyło 94. lata, podrzucił niemowlę. 

Data publikacji: 13-02-2020

Rage Against The Machine zagrają w Polsce. Wiadomo, kiedy dadzą koncert

Zespół Rage Against The Machine wyruszy w marcu na międzynarodową trasę koncertową. Muzycy zjawią się również w Polsce. Podano dokładną datę zarówno wydarzenia, jak i początku sprzedaży biletów. Ostatni raz grupa koncertowała w naszym kraju ponad ćwierć wieku temu.

Data publikacji: 13-02-2020