Artykuły z dnia: 13-01-2021

Sąd ukarał głuchoniemego kierowcę. Prokuratura twierdzi, że nie mógł się bronić

Prokurator Generalny skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku nakazowego, w którym wymierzono głuchoniememu mężczyźnie grzywnę za nieustąpienie pierwszeństwa na drodze. Według prokuratury, postępowanie toczyło się w niewłaściwym trybie, a mężczyzna został pozbawiony obligatoryjnej obrony.

Data publikacji: 13-01-2021

Rok temu był jubileuszowy bal dla dzieci Radość Wasza, radość nasza. W tym roku jest pandemia

Bal integracyjny organizowany pod hasłem Radość Wasza - radość nasza przez dwadzieścia lat był największą zabawą dzieci na finał ferii nie tylko w Nowym Sączu, ale w całej Małopolsce. Imprezie, zainicjowanej i organizowanej przez Artura Czerneckiego, tradycyjnie patronowała "Gazeta Krakowska". Balu dwudziestego pierwszego w tym roku nie będzie ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz przypominamy więc zdjęciami i nagraniem video jak przed rokiem bawiły się dzieci i jak śpiewała dla nich sądeczanka Majka Jeżowska.

Data publikacji: 13-01-2021

Nocne utrudnienia na głównej trasie z Nowego Sącza do Krakowa. Plama oleju na DK 75

Pułapką na kierowców przemierzających w ciemnościach nocy główny szlak łączący Nowy Sącz z Krakowem była wielka plama oleju na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Tworkowa w gminie Czchów.

Data publikacji: 13-01-2021

USA. Ceremonia Grammy przełożona na 14 marca

14 marca odbędzie się przełożona z powodu pandemii koronawirusa w Los Angeles ceremonia wręczenia nagród Grammy - poinformowali we wtorek wieczorem czasu lokalnego organizatorzy uroczystości. Impreza wcześniej zaplanowana była na 31 stycznia.

Data publikacji: 13-01-2021

USA. Tanya Roberts, której zgon zdementowano w poniedziałek, nie żyje

Znana z roli dziewczyny Bonda w filmie Zabójczy widok Tanya Roberts, której śmierć ogłoszono, a potem zdementowano w poniedziałek, nie żyje - podał w poniedziałek jej partner Lance OBrien. Aktorka zmarła kilka godzin po sprostowaniu informacji o jej zgonie.

Data publikacji: 13-01-2021

70-latek wjechał samochodem do Wisły. "Zaufał nawigacji"

70-letni mężczyzna wjechał samochodem do Wisły. Do zdarzenia doszło w pobliżu nieczynnej przeprawy promowej w miejscowości Gassy (woj. mazowieckie). Jak poinformowała policja, kierowca zbytnio zaufał nawigacji. Mężczyzna zdołał wydostać się z zatopionego auta o własnych siłach.

Data publikacji: 13-01-2021

Dr. Dre jest w szpitalu. Ma tętniaka mózgu

Jeden z najsłynniejszych raperów Dr. Dre w poniedziałek trafił na oddział intensywnej terapii z powodu tętniaka mózgu. Mam się świetnie i jestem pod opieką fantastycznych medyków - napisał we wtorek w mediach społecznościowych.

Data publikacji: 13-01-2021