Artykuły z dnia: 12-11-2020

„Zamiana z księżniczką 2” – jest zwiastun kontynuacji filmu z Vanessą Hudgens!

Wielkimi krokami nadchodzi premiera filmu „Zamiana z księżniczką 2”, który jest kontynuacją cieszącego się popularnością świątecznego filmu Netflixa. Pierwsza część okazała się wielkim sukcesem i z miejsca zdobyła sympatię widzów. Opowiada ona o losach zwykłej cukiernik z C...

Data publikacji: 12-11-2020

Dorota Gawryluk – dziennikarka Polsatu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Dorota Gawryluk to polska dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna i radiowa. Dobrze jest znana widzom Polsatu, gdzie prowadziła wiele programów, między innymi takich jak „Interwencja”, „Informacje”, „Polityczne graffiti” czy „Wydarzenia”. Była...

Data publikacji: 12-11-2020

Groźny wypadek w Częstochowie. Kierowca staranował policjantów. Sprawca uciekł

Groźny wypadek w centrum Częstochowy. Rozpędzony samochód staranował na skrzyżowaniu policyjny radiowóz. Policjanci zostali ranni. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Data publikacji: 12-11-2020

Szewczenko: Murawa na Śląskim była kiepska. Brzęczek: Muszę to potwierdzić

Polska na pustym Stadionie pokonała Ukrainę 2:0. Co po tym meczu powiedzieli Andrij Szewczenko i Jerzy Brzęczek?

Data publikacji: 12-11-2020

Ważna zmiana w prawie. Kierowca będzie płacił OC w symbolicznej wysokości. Kto, kiedy, ile można zaoszczędzić [11.11.2020]

Niedawna nowelizacja przepisów wprowadza możliwość tymczasowego wycofania auta z ruchu i obniżenia składki OC o przynajmniej 95 proc. Kto i kiedy może skorzystać z tej opcji?

Data publikacji: 12-11-2020

Duża zmiana w PIT od nowego roku. Pracujący za granicą znów muszą płacić podatek od dochodu podwójnie [11.11.2020]

Taki w praktyce będzie efekt zmniejszenia tzw. kwoty abolicyjnej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych – PIT, którego zamierza dokonać rząd. I sprawa jest praktycznie przesądzona, bo ustawa jest już uchwalona przez Sejm i trafia właśnie do Senatu. Od 1 stycznia 2021 r. Polacy pracujący w takich krajach, jak np. Belgia, USA, Dania czy Holandia, nie będą mogli już skorzystać z ulgi abolicyjnej, która pozwalała odliczyć podatek za zarobki za granicą. Miała ona zastosowanie, jeśli podatek należny w obcym kraju był niższy niż w Polsce.

Data publikacji: 12-11-2020

DK 75. Zderzenie opla z jeleniem w Maciejowej. Auto rozbite, a zwierzę zabite

W Maciejowej jeleń nagle wyskoczył na główny trakt prowadzący z Nowego Sącza w kierunku Krynicy-Zdroju, czyli drogę krajową nr 75. W ciemnościach zwierzę uderzyło w lewy bok samochodu osobowego oraz w jego przednią szybę.

Data publikacji: 12-11-2020

Hutnik Kraków. Bramki i asysty w sezonie 2020/2021. Krzysztof Świątek strzelił już 5 goli

Hutnik Kraków. Sezon 2020/2021, II liga - klasyfikacja kanadyjska klubu, czyli bramki i asysty. W tym rankingu sprawdzicie, którzy piłkarze - no i oczywiście w jakim stopniu - mają wkład w gole zdobywane przez Hutnika. W GALERII prezentujemy zestawienie po 12 kolejkach, po rozegraniu zaległego meczu Hutnik - Śląsk II (2:5), w którym dwie piękne bramki zdobył Krzysztof Świątek. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Data publikacji: 12-11-2020

"Czadoman" wygrał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zobacz finałowy występ

Trzynasta edycja show Polsatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo to już historia. Najlepszy w tym sezonie okazał się Paweł Czadoman Dudek, który w finałowym odcinku wcielił się w Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Czadoman zdobył Złotą Twoją Twarz oraz czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny. Zobacz finałowy występ zwycięzcy.

Data publikacji: 12-11-2020

Raport NIK. Milion "elektryków" do 2025 r. Izba o "nierealnej wizji" rządu

Opóźnione prace nad projektami budowy pojazdów elektrycznych i wciąż niska liczba ogólnodostępnych punktów ładowania - to wynik raportu Najwyższej Izby Kontroli w kwestii elektromobilności, która - jak oceniono - wciąż jeszcze ładuje akumulatory. Izba mówi jasno: wizja miliona pojazdów elektrycznych w 2025 r. jest coraz mniej realna.

Data publikacji: 12-11-2020

Postawią 26 nowych fotoradarów. Podano lokalizacje

Wytypowano 26 lokalizacji na terenie 13 województw, w których zostaną ustawione nowe fotoradary. Umowę na ich dostawę i instalację podpisał Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Pierwsze urządzenia do pomiaru prędkości mają zostać zainstalowane do końca maja 2021 r., a ostatnie do końca lutego 2022 r.

Data publikacji: 12-11-2020

"Boże Ciało" i Agnieszka Holland z nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

Boże Ciało Jana Komasy otrzymało we wtorek nominacje do Europejskich Nagród Filmowych w kategoriach najlepszy film, reżyseria, scenariusz (Mateusz Pacewicz) oraz aktor (Bartosz Bielenia). Szansę na statuetkę za najlepszą reżyserię ma także Agnieszka Holland, twórczyni Szarlatana.

Data publikacji: 12-11-2020

Nie żyje Alex Trebek - legenda amerykańskiej telewizji. Miał 80 lat

Prowadzący teleturniej Jeopardy! Alex Trebek zmarł w wieku 80 lat w swoim domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół - poinformowali producenci programu w mediach społecznościowych. Trebek prowadził program przez ostatnie 36 lat, ostatnie odcinki z jego udziałem zostaną wyemitowane w grudniu.

Data publikacji: 12-11-2020