Artykuły z dnia: 12-10-2021

Geralt z Rivii na największym w Polsce muralu

Na trzech ścianach 70-metrowego wieżowca w centrum Łodzi powstał największy mural w kraju i jeden z największych na świecie. Gigantyczne malowidło przedstawia Geralta z Rivii, czyli Wiedźmina z sagi pióra łodzianina Andrzeja Sapkowskiego.

Data publikacji: 12-10-2021

Maska orka z "Władcy Pierścieni" wzorowana na Harveyu Weinsteinie. "Gest środkowego palca"

Jedna z masek orków w głośnej trylogii filmowej Władca Pierścieni (2001) wzorowana była na twarzy Harveya Weinsteina, producenta filmowego i jednej z centralnych postaci akcji #MeToo. Informację taką przekazał niedawno gwiazdor Władcy Pierścieni Elijah Wood, który wcielał się w rolę Froda. Jak wyjaśnił, gest twórców filmu był rodzajem pokazania środkowego palca producentowi.

Data publikacji: 12-10-2021

Warszawa. Samochód zatopiony w Kanale Żerańskim. Policjanci zauważyli światła

Ze stołecznego Kanału Żerańskiego wyciągnięto w nocy z niedzieli na poniedziałek samochód. O tym, że w toni znajduje się pojazd, zorientowali się policjanci. Dostrzegli reflektory świecące spod powierzchni wody.

Data publikacji: 12-10-2021

Haga wprowadza zakaz reklamowania samochodów benzynowych i samolotów

Rada Miasta Hagi jako pierwsza w Holandii przegłosowała zakaz reklamowania samochodów benzynowych i samolotów na wiatach tramwajowych i autobusowych. Wniosek w tej sprawie wniosła na forum rady Partia na rzecz Zwierząt (PvdD). Dzięki poparciu pozostałych partii z lewej strony został on przyjęty większością głosów.

Data publikacji: 12-10-2021

Wypadek w Teatrze Bolszoj. Dekoracja zabiła artystę

W moskiewskim Teatrze Bolszoj zginął 37-letni artysta, na którego w trakcie spektaklu zawaliła się dekoracja - podała w sobotę agencja TASS. Policja nie potwierdziła oficjalnie tej informacji. Brak doniesień o przyczynach zawalenia się konstrukcji.

Data publikacji: 12-10-2021