Artykuły z dnia: 12-08-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 12-08-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 12-08-2020

Wróć do mnie – poruszająca opowieść o miłości

Miłość ma wiele twarzy i najczęściej znajduje nas w najmniej oczekiwanym momencie. Nic więc dziwnego, że uczucia i miłosne uniesienia są częstym tematem filmów i seriali. Wiele z nich potrafi nas rozbawić i wzruszyć. Jedną z takich produkcji może okazać się film z 2000 roku, którego ty...

Data publikacji: 12-08-2020

Michał Wiśniewski zostanie gwiazdą telewizji? Dostał ciekawą propozycję

Michał Wiśniewski zaczynał swoją karierę e programie „Jestem jaki jestem”, który był show o jego życiu. To właśnie wtedy datuje się wielki sukces zespołu Ich Troje. Kamery obserwowały jego rodzinę od 2003 roku. Od tego czasu co i rusz pojawiał się na planach seriali, a nawet popro...

Data publikacji: 12-08-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 12-08-2020

Koronawirus na Śląsku. Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem i kwarantannie

Koronawirus na Śląsku, województwie śląskim i w Polsce nadal zakaża. Sytuacja epidemiczna jest niezwykle poważna. Zagrożenie koronawirusem i wprowadzona społeczna kwarantanna - tylko potwierdzone informacje. Sprawdźcie najświeższe wiadomości o zasięgu epidemii koronawirusa w Polsce i na Śląsku, które dziennikarze zbierają na bieżąco ze wszystkich szpitali, w których leżą pacjenci. Piszemy też o kwarantannie. Sprawdź pilne komunikaty, które dotyczą Twojego miasta.

Data publikacji: 12-08-2020

Koronawirus w Polsce i na świecie. W sobotę 843 zakażenia - to dobowy rekord. Raport na żywo minuta po minucie 11.08.2020

Raport minuta po minucie, wtorek 11 sierpnia 2020. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych zakażeniach koronawirusem. To nowy rekord dobowy. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 52 961. Zmarło 1 821 zakażonych. Rząd przypomina o obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach, służby mają prowadzić intensywne kontrole. W kilkunastu powiatach przywrócono obostrzenia, ograniczono m.in. liczbę gości na weselach.

Data publikacji: 12-08-2020

Jechał autem bez drzwi. Miał prawie 1,8 promila alkoholu

25-letni mężczyzna postanowił wybrać się na przejażdżkę, będąc pod wpływem alkoholu. Na niedzielną wyprawę po wsi Wykno (woj. łódzkie) wybrał nietypowy pojazd. Jego auto nie posiadało m.in. drzwi oraz pokrywy silnika.

Data publikacji: 12-08-2020

Hala pełna skradzionych silników samochodowych. Wielka akcja policji na Mazowszu

Ponad 200 stołecznych policjantów wspólnie ze Strażą Graniczną i inspektorami ochrony środowiska zabezpieczyło 27 pojazdów skradzionych w Polsce jak i na terenie Europy. Zabezpieczono też ponad tysiąc samochodowych części. Same silniki wypełniły teren pokaźnej hali.

Data publikacji: 12-08-2020

Oto komendy, które pies KAŻDEJ RASY powinien znać! [TOP 10] [11.08.]

Jakiej komendy nauczyć psa jako pierwszej? Jak sprawić, aby pies mnie słuchał? W jaki sposób trenować z psem, aby był grzeczny i ułożony? - każdy właściciel psa prędzej czy później zmierzy się z tymi dylematami. W tym materiale podpowiadamy, jak się zmierzyć z nauką komend takich jak "siad" i "leżeć" i poprawić swoje relacje z psem, a także relacje psa z otoczeniem!

Data publikacji: 12-08-2020

"Bareja by się nie powstydził". Gąsowski o zasadach w samolocie

Piotr Gąsowski wybrał się ostatnio w podróż samolotem do Szczecina. Prowadzący program Twoja twarz brzmi znajomo podzielił się w mediach społecznościowych swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa na pokładzie maszyny.

Data publikacji: 12-08-2020

Antonio Banderas zakażony koronawirusem

Jestem zmuszony świętować 60. urodziny na kwarantannie po pozytywnym wyniku testu na COVID-19, chorobę wywołaną przez koronawirusa - poinformował we wtorek w mediach społecznościowych hiszpański aktor Antonio Banderas. Jak dodał, czuje się dobrze.

Data publikacji: 12-08-2020

Polski kandydat do Oscara. Znamy decyzję komisji

Śniegu już nigdy nie będzie w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Werdykt ogłosiła w poniedziałek w Warszawie Komisja Oscarowa pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka.

Data publikacji: 12-08-2020