Artykuły z dnia: 12-04-2021

Przedsiębiorstwa już dłużej nie wytrzymają. "Wielokrotnie powtarzałem, żeby nie wprowadzać totalnego zamknięcia branż"

Trzecia fala pandemii opanowała wszystkie dziedziny naszego życia, konieczny był rozszerzony lockdown, który ma spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Niestety konsekwencją będzie lawina bankructw oraz możliwe przejmowanie lokalnych biznesów, które kolejnego zamknięcia mogą po prostu już nie wytrzymać.

Data publikacji: 12-04-2021

Grzanie ławy - niezwykła trzyosobowa drużyna

„Grzanie ławy” to zwariowana komedia, w której gnębieni przez lata dochodzą do głosu i tworzą drużynę, która zmierzy się z zespołami Małej Ligi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że tworzy ją trójka dorosłych facetów...  Tytuł oryginalny: The...

Data publikacji: 12-04-2021

Nowszy model - miłości nie zawsze trzeba szukać...

Film pod tytułem „Nowszy model” to komedia romantyczna, której reżyserem i scenarzystą jest Bart Freundlich. Główna bohaterka jest po rozwodzie i próbuje na nowo poukładać swoje życie. Czy uda jej się dostrzec prawdziwą miłość?  Tytuł oryginalny: The Rebou...

Data publikacji: 12-04-2021

Mysłowice. Pani Kazimiera niespodziewanie zmarła w Niemczech. Zrozpaczona córka prosi o pomoc w sprowadzeniu ciała w Polski

Rodzina z Mysłowic znalazła się w patowej sytuacji i prosi o pomoc. Pani Kazimiera zmarła w Niemczech, a jej córka nie ma pieniędzy, aby sprowadzić ciało zmarłej matki do Polski. - Jeżeli nie dostarczymy wszystkiego na czas, mama może zostać pochowana jako osoba nieznana - pisze zrozpaczona córka.

Data publikacji: 12-04-2021

Bielsko-Biała. Od 12 kwietnia rusza wielka akcja rozdawania maseczek. Zobacz, gdzie będzie można je otrzymać

Aż 681.200 maseczek chirurgicznych trafi w najbliższym tygodniu do mieszkańców Bielska-Białej. Urząd Miejski otrzymał maseczki od Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Data publikacji: 12-04-2021

To te osoby są zwolnione z płacenia abonamentu! Abonament RTV 2021. Oto LISTA uprawnionych. Ile zapłacimy za abonament w 2021 roku?

Abonament RTV - trzeba płacić, czy nie? Ile to kosztuje? Takie pytania zadaje sobie wielu użytkowników odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. Poniżej przedstawiamy najnowsze informacje na temat abonamentu RTV oraz stawki za 2021 r., które podała Poczta Polska. Nie wszyscy jednak muszą płacić abonament RTV. Kto jest zwolniony z opłat? Zobacz naszą galerię.

Data publikacji: 12-04-2021

Samochód... przejechał swojego kierowcę, potrącił pieszego i wpadł do rowu

Gdy podczas jazdy stromą ulicą w Rabce-Zdroju (woj. małopolskie) doszło do usterki w samochodzie, 71-letni kierowca postanowił wyskoczyć. Peugeot przejechał po jego nodze, następnie potrącił 67-letniego pieszego i wpadł do przydrożnego rowu. Poszkodowanym pomogli strażacy i pogotowie ratunkowe. Kierowca wyjaśnił, że w aucie zablokowała się kierownica.

Data publikacji: 12-04-2021

Zakopane. Nie żyje Jerzy Zacharko, wicestarosta tatrzański. Zmarł z powodu covid-19

W niedzielę wieczorem odszedł Jerzy Zacharko, wicestarosta tatrzański. Od kilku dni przebywał on w zakopiańskim szpitalu. Był chory na covid-19. Miał 70 lat.

Data publikacji: 12-04-2021

Trzy osobówki zderzyły się koło Łącka. Utrudnienia na trasie Nowy Sącz - Nowy Targ

Trzy samochody osobowe zderzyły się w miejscowości Zabrzeż. Spowodowało to spore utrudnienia dla jadących główną szosą w dolinie Dunajca, która łączy Nowy Sącz z Nowym Targiem.

Data publikacji: 12-04-2021

Odnaleziono "Zaginione Złote Miasto" sprzed 3 tys. lat. To odkrycie stulecia w Egipcie

Ruiny miasta sprzed 3 tys. lat archeologowie odnaleźli w pobliżu Luksoru, gdzie mieści się legendarna Dolina Królów. Badacze określają je jako Zaginione Złote Miasto, a samo odkrycie określają jako największe od czasu odnalezienia grobowca Tutanchamona blisko sto lat temu.

Data publikacji: 12-04-2021

Nadużycia w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Wpłynęły cztery zgłoszenia

Do działających w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie rzeczników ds. etyki wpłynęły cztery zgłoszenia, dotyczące różnego rodzaju nadużyć - poinformowała w czwartek uczelnia. Jak dodała, trzy postępowania zostały już zakończone, a jedno jest w toku,

Data publikacji: 12-04-2021

Jasna Góra. Zlot 10 tys. motocyklistów podczas epidemii. Nie wszyscy pamiętali o restrykcjach

Około 10 tys. motocyklistów zjawiło się w niedzielę na błoniach Jasnej Góry w Częstochowie, aby wziąć udział w mszy świętej rozpoczynającej sezon. Obecni na miejscu policjanci - oprócz przypominania o zasadach reżimu sanitarnego - rozdawali uczestnikom ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na fotografiach widać jednak, że niektórzy uczestnicy nie przestrzegali epidemicznych restrykcji.

Data publikacji: 12-04-2021

Nie żyje DMX. 50-letni raper zmarł po zawale serca

Earl Simmons, raper znany pod pseudonimem DMX lub Dark Man X, zmarł w wieku 50 lat - podał w piątek magazyn People. Muzyk był hospitalizowany w wyniku ataku serca po przedawkowaniu narkotyków

Data publikacji: 12-04-2021