Artykuły z dnia: 11-08-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 11-08-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 11-08-2020

Zmowa pierwszych żon – zemsta najlepiej smakuje na zimno

Miłość ma niejedno oblicze. Zdarza się, że po latach uczucie nieco słabnie i partnerzy szukają przygód, które na nowo rozpalić mają w nich młodzieńcze namiętności. Zdrada może doprowadzić jednak do opłakanych skutków, wśród których znaleźć się może nawet samob&oacu...

Data publikacji: 11-08-2020

Barbara Kurdej-Szatan straci pracę? Wykonuje ją od niemal 7 lat

Barbara Kurdej-Szatan swoją popularność zawdzięcza temu, że w 2013 roku rozpoczęła współpracę z firmą Play, gdzie wcieliła się w zabawną blondynkę. Użyczenie swojego wizerunku do promowania sieci komórkowej okazało się dla niej strzałem w 10. Basia występuje tam obok Macieja Łagodzińsk...

Data publikacji: 11-08-2020

Fryzury, które postarzają. Tak się nie czesz, bo dodasz sobie lat! Jakie są najczęstsze błędy fryzjerskie związane z postarzaniem się? 10.8

Złe cięcie włosów może Cię postarzyć nawet o kilka lat! Nie każda fryzura, nawet jeśli jest modna, będzie pasowała do Twojej twarzy. Jeśli chcesz zapewnić sobie młody i świeży wygląd, lepiej przygotuj się na długie poszukiwania odpowiedniej fryzury. W przeciwnym razie najprawdopodobniej będziesz zmuszony do wymyślenia odpowiedzi na pytania o zmęczony, zbyt poważny wygląd.

Data publikacji: 11-08-2020

Koronawirus na Śląsku. Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem i kwarantannie

Koronawirus na Śląsku, województwie śląskim i w Polsce nadal zakaża. Sytuacja epidemiczna jest niezwykle poważna. Zagrożenie koronawirusem i wprowadzona społeczna kwarantanna - tylko potwierdzone informacje. Sprawdźcie najświeższe wiadomości o zasięgu epidemii koronawirusa w Polsce i na Śląsku, które dziennikarze zbierają na bieżąco ze wszystkich szpitali, w których leżą pacjenci. Piszemy też o kwarantannie. Sprawdź pilne komunikaty, które dotyczą Twojego miasta.

Data publikacji: 11-08-2020

Powstańczy dodatek „II Powstanie Śląskie 1920 roku”. Przygotowany przez katowicki oddział IPN

10 sierpnia ukaże się dodatek prasowy „II Powstanie Śląskie 1920 roku” przygotowany przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. 6 sierpnia został zaprezentowany w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach, w trakcie konferencji prasowej na temat obchodów 100. rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego. Dodatek będzie dostępny m.in. z "Dziennikiem Zachodnim".

Data publikacji: 11-08-2020

Jechał autem bez drzwi. Miał prawie 1,8 promila alkoholu

25-letni mężczyzna postanowił wybrać się na przejażdżkę, będąc pod wpływem alkoholu. Na niedzielną wyprawę po wsi Wykno (woj. łódzkie) wybrał nietypowy pojazd. Jego auto nie posiadało m.in. drzwi oraz pokrywy silnika.

Data publikacji: 11-08-2020

Hala pełna skradzionych silników samochodowych. Wielka akcja policji na Mazowszu

Ponad 200 stołecznych policjantów wspólnie ze Strażą Graniczną i inspektorami ochrony środowiska zabezpieczyło 27 pojazdów skradzionych w Polsce jak i na terenie Europy. Zabezpieczono też ponad tysiąc samochodowych części. Same silniki wypełniły teren pokaźnej hali.

Data publikacji: 11-08-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 11-08-2020

Antonio Banderas zakażony koronawirusem

Jestem zmuszony świętować 60. urodziny na kwarantannie po pozytywnym wyniku testu na COVID-19, chorobę wywołaną przez koronawirusa - poinformował we wtorek w mediach społecznościowych hiszpański aktor Antonio Banderas. Jak dodał, czuje się dobrze.

Data publikacji: 11-08-2020

Polski kandydat do Oscara. Znamy decyzję komisji

Śniegu już nigdy nie będzie w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Werdykt ogłosiła w poniedziałek w Warszawie Komisja Oscarowa pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka.

Data publikacji: 11-08-2020

Giganci rynku koncertowego tracą krocie

Agencja Live Nation, znana z organizowania wielkich koncertów, drugi kwartał tego roku zamknęła 98-procentowym spadkiem zysków. Przyczyną finansowej katastrofy był bezprecedensowy spadek liczby imprez muzycznych.

Data publikacji: 11-08-2020