Artykuły z dnia: 11-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 11-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 11-07-2020

Jetsonowie – kreskówkowa rodzina z przyszłości

Produkcje sygnowane nazwiskami Hanna-Barbera z pewnością można zaliczyć do najbardziej kultowych kreskówek i animacji wszech czasów. Dotykały one najróżniejszych tematów, prezentowały najbardziej szalonych bohaterów i przede wszystkim stały się uniwersalnym kinem f...

Data publikacji: 11-07-2020

Angelina Jolie i Brad Pitt w końcu doszli do porozumienia w kwestii dzieci

Rozstanie Angeliny Jolie i Brada Pitta porządnie wstrząsnęło fanami tej jednej z najgorętszych par show biznesu. Nie da sie ukryć, że w swoim czasie stanowili oni najpopularniejsze hollywoodzkie małżeństwo. Sama historia ich znajomości przypominała amerykański sen – aktorzy zakochali się w sob...

Data publikacji: 11-07-2020

Żona Rafała Trzaskowskiego jest ze Śląska. Kim jest Małgorzata Trzaskowska? Silną kobieta dającą oparcie mężowi. Będzie pierwszą damą RP?

Małgorzata Trzaskowska pochodzi ze Śląska. Żona Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta RP, urodziła się w Rybniku i w tym mieście się wychowała. Tu mieszka cała jej rodzina i najbliżsi krewni (nie wszyscy wiedzą, że ma też siostrę bliźniaczkę). Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego? To zdecydowana, silna i mądra kobieta. Doskonale wie, czego chce w życiu. Rafał Trzeskowski, prezydent Warszawy i kandydat PO na prezydenta Polski, przeszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich. 12 lipca 2020 r. zmierzy się w niej z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Jeśli Rafał Trzaskowski zostanie wybrany prezydentem RP, będziemy mieć pierwszą damę Ślązaczkę, bo żona Trzaskowskiego, Małgorzata, pochodzi z Rybnika.

Data publikacji: 11-07-2020

Na koniec kampanii: Duda i Trzaskowski kontra Śląsk. Co powiedzieli, a raczej: czego nie powiedzieli nam przez 2 ostatnie tygodnie?

W tej bardzo dziwnej kampanii kandydaci na prezydenta debatowali o komunii świętej i lekcjach religii, o szczepionkach i uchodźcach. Na Śląsku niestety głównie robili dobre wrażenie. Jeśli chodzi o recepty na realne problemy regionu, i Duda, i Trzaskowski przez dwa tygodnie powiedzieli nam bardzo niewiele.

Data publikacji: 11-07-2020

Będzie drastyczna podwyżka mandatów? Premier odpowiada

Nie ma projektu ws. zmian wysokości mandatów, tylko jest szeroka dyskusja, która odbywa się również z organizacjami pozarządowymi; nie sądzę, żeby w najbliższych miesiącach ta dyskusja zakończyła się - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Data publikacji: 11-07-2020

Złodziej ciężarówki sfotografowany przez... fotoradar

Niemiecka policja poszukuje złodzieja ciężarówki. W internecie opublikowano jego zdjęcie. Nie jest to jednak fotografia z policyjnej kartoteki, ale wykonana przez fotoradar. Mężczyzna uciekając skradzionym pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość.

Data publikacji: 11-07-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 11-07-2020

Horoskop dzienny na sobotę, 11.07.2020. Horoskop na dziś: bliźnięta, rak, ryby. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy?

Horoskop codzienny na 11.07.2020 r. Co przyniesie nam dzisiejszy dzień? Sprawdź horoskop dzienny na dziś i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 11.07.2020. Przeczytaj horoskop na dziś Jakuba Ciećkiewicza i sprawdź, co masz zapisane w gwiazdach! Sprawdź HOROSKOP DZIENNY na sobotę, 11.07.2020 roku.

Data publikacji: 11-07-2020

Proces Johnny'ego Deppa. Tabloid nazwał go damskim bokserem

We wtorek w londyńskim sądzie rozpoczął się proces cywilny między aktorem Johnnym Deppem i wydawcą brytyjskiego tabloidu The Sun. Aktor zarzuca gazecie zniesławienie w związku z artykułami zarzucającymi mu bicie byłej żony Amber Heard. Czwarty dzień procesu przyniósł nowe dowody.

Data publikacji: 11-07-2020

Naya Rivera zaginęła. Policja jest przekonana, że aktorka nie żyje

Służby uważają, że Naya Rivera utonęła. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek - poinformowało biuro szeryfa w hrabstwie Ventura. Dodano, że akcja poszukiwawcza skupia się na znalezieniu ciała kobiety. Służby opublikowały nagranie z monitoringu na przystani, na którym widać, jak aktorka wraz z synem wsiada do motorówki.

Data publikacji: 11-07-2020

USA chcą zakazać TikToka

Stany Zjednoczone rozważają zakazanie TikToka. Aplikacja, popularna zwłaszcza wśród nastolatków, ma chiński kapitał. O planach amerykańskiej administracji mówił wiceprezydent Mike Pompeo na konferencji prasowej,

Data publikacji: 11-07-2020