Artykuły z dnia: 11-02-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 11-02-2020

Kobieta spotkała się ze zmarłą córką dzięki technologii VR [WIDEO]

Koreanka Nayeon zmarła w wieku 7 lat w 2016 roku z powodu rzadkiej i nieuleczalnej choroby HLH (hemophagocytic lymphohistiocytosis). Dziewczynka zapadła na nią nagle i zmarła po zaledwie 4 tygodniach. Nayeon była jednym z trójki dzieci małżeństwa Ji-sung. Koreańska firma Munhwa Broadcasting C...

Data publikacji: 11-02-2020

Tomasz Stockinger trafił do szpitala. Produkcja "Klanu" ma powody do niepokoju

Tomasz Stockinger swoją popularność zawdzięcza filmowi „Znachor”, a od 1997 roku nieprzerwanie gra w „Klanie” jedną z głównych ról. Ostatnio aktor przyjął rolę ojca Laury w filmie „365 dni”. Niestety, z jakiegoś powodu nie było go na premierze. &bdqu...

Data publikacji: 11-02-2020

Wycinka na placu Andrzeja w Katowicach. Pod topór poszły trzy topole. Zastąpią je dorodne buki

Na placu Andrzeja w centrum Katowic wycięto trzy duże topole. Drzewa – jak tłumaczą urzędnicy – były w złym stanie i zagrażały bezpieczeństwu osób spacerujących w tym rejonie. Jednocześnie przedstawiciele miasta zapowiadają, że w miejsce wyciętych topól posadzą dorodne buki.

Data publikacji: 11-02-2020

Oscary 2020: ekipa filmu "Boże Ciało" bez Oscara, ale w doskonałych humorach. Dior, Baczyńska i zdjęcie z toalety, które podbija internet

92. ceremonia rozdania Oscarów już za nami. W nocy z niedzieli na poniedziałek 9/10 lutego swój wielki sukces przypieczętował film "Parasite". Południowokoreańska produkcja zdobyła cztery Oscary, w tym statuetki dla najlepszego filmu i najlepszego filmu międzynarodowego, co zdarzyło się po raz pierwszy. Twórcy filmu "Boże Ciało" opuścili Dolby Theatre bez statuetki, ale w dobrym humorze.

Data publikacji: 11-02-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 11-02-2020

Zasnął za kierownicą i spowodował wypadek. Miał 4 promile alkoholu

Blisko cztery promile alkoholu w organizmie miał sprawca wypadku w Łodzi, który po zderzeniu zasnął za kierownicą. Kompletnie pijanego kierującego musieli budzić policjanci. Grozi mu utrata prawa jazdy, grzywna i więzienie.

Data publikacji: 11-02-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 11-02-2020

Bukowina Tatrzańska. Śmiertelny wypadek na narciarskim stoku. Wiatr zerwał dach, nie żyją matka i dwie córki [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA] 10.02.20

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Do tragicznego wypadku doszło dziś (około godziny 11) na stacji narciarskiej RusinSki w Bukowinie Tatrzańskiej. Nagły podmuch wiatru zerwał drewniany dach z jednego ze stojących przy parkingu budynków wypożyczalni nart, która mieściła się w zaadaptowanej do tego celu przyczepie samochodowej. Konstrukcja przeleciała około 70 metrów i uderzyła najpierw w idących po parkingu ludzi, a następnie w górną stację kolejki krzesełkowej, z której właśnie schodzili narciarze. Zginęła matka i jej 15-letnia córka. Wieczorem nadeszła informacja, że nie żyje także jej - przewieziona do szpitala - 21-letnia córka.

Data publikacji: 11-02-2020

"Żyjemy w spolaryzowanych czasach, polityka wchodzi w życie". Komasa po Oscarach zapowiada nowy film

Żyjemy w spolaryzowanych czasach i brakuje nam kogoś takiego, kto sprawi, że wszyscy siądziemy do wspólnego stołu i zaczniemy znowu rozmawiać. Za kilka dni wchodzi kolejny mój film Sala samobójców. Hejter, który jest głównie o tym, a także o kampanii prezydenckiej - powiedział w Los Angeles Jan Komasa. Reżyser przyznał, że cieszy go przemiana pokoleniowa, która zachodzi w polskim kinie.

Data publikacji: 11-02-2020

Oscary 2020. Zobacz wyniki we wszystkich kategoriach

Parasite Bonga Joon-ho został w nocy z niedzieli na poniedziałek nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu. To pierwszy w historii nieanglojęzyczny film z nagrodą w najważniejszej kategorii. Obraz południowokoreańskiego twórcy tego wieczoru otrzymał jeszcze trzy Oscary - za najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy, najlepszy scenariusz oryginalny i reżyserię.

Data publikacji: 11-02-2020

Przejechał jednym samochodem ponad 1,5 mln kilometrów. Kolejne auto dostanie za darmo

Amerykanin Brian Murphy przejechał swoim Nissanem 1,6 mln kilometrów. Mężczyzna dokonał tego w ciągu 13 lat. W tym czasie auto nie wymagało żadnej poważnej naprawy. Koncern samochodowy był pod takim wrażeniem wyniku, że mężczyzna dostanie niedługo nowy model samochodu kompletnie za darmo.

Data publikacji: 11-02-2020

Rage Against The Machine zagrają w Polsce. Wiadomo, kiedy dadzą koncert

Zespół Rage Against The Machine wyruszy w marcu na międzynarodową trasę koncertową. Muzycy zjawią się również w Polsce. Podano dokładną datę zarówno wydarzenia, jak i początku sprzedaży biletów. Ostatni raz grupa koncertowała w naszym kraju ponad ćwierć wieku temu.

Data publikacji: 11-02-2020