Artykuły z dnia: 10-10-2021

Maska orka z "Władcy Pierścieni" wzorowana na Harveyu Weinsteinie. "Gest środkowego palca"

Jedna z masek orków w głośnej trylogii filmowej Władca Pierścieni (2001) wzorowana była na twarzy Harveya Weinsteina, producenta filmowego i jednej z centralnych postaci akcji #MeToo. Informację taką przekazał niedawno gwiazdor Władcy Pierścieni Elijah Wood, który wcielał się w rolę Froda. Jak wyjaśnił, gest twórców filmu był rodzajem pokazania środkowego palca producentowi.

Data publikacji: 10-10-2021

Wypadek pod Żyrardowem: zderzenie tira, busa i osobówki

Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu trzech pojazdów na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Słabomierz pod Żyrardowem na Mazowszu - przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W środę rano zderzyły się tam tir, bus i samochód osobowy.

Data publikacji: 10-10-2021

Śląskie. Czołowe zderzenie audi i fiata. Obaj kierowcy nie żyją

35-letni kierowca Audi A4 jadący w kierunku Pszczyny (woj. śląskie) z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka Fiatem Punto, prowadzonym przez 30-latka. Obaj mężczyźni zginęli.

Data publikacji: 10-10-2021

Wypadek w Teatrze Bolszoj. Dekoracja zabiła artystę

W moskiewskim Teatrze Bolszoj zginął 37-letni artysta, na którego w trakcie spektaklu zawaliła się dekoracja - podała w sobotę agencja TASS. Policja nie potwierdziła oficjalnie tej informacji. Brak doniesień o przyczynach zawalenia się konstrukcji.

Data publikacji: 10-10-2021

Geralt z Rivii na największym w Polsce muralu

Na trzech ścianach 70-metrowego wieżowca w centrum Łodzi powstał największy mural w kraju i jeden z największych na świecie. Gigantyczne malowidło przedstawia Geralta z Rivii, czyli Wiedźmina z sagi pióra łodzianina Andrzeja Sapkowskiego.

Data publikacji: 10-10-2021