Artykuły z dnia: 10-09-2021

Szkocja. Umierała w rozbitym samochodzie. Policja przyjechała trzy dni później

Ranna i uwięziona w rozbitym samochodzie przeleżała trzy doby obok martwego partnera. Nikt nie przyjechał do wypadku, choć świadkowie od razu poinformowali policję o rozbitym aucie. Kiedy w końcu służby pojawiły się na miejscu, na ratunek było za późno. 25-letnia Lamara Bell zmarła w szpitalu. Szkocka policja przyznała się we wtorek do uchybień - po sześciu latach od zdarzenia.

Data publikacji: 10-09-2021

Historyczny dzień dla Politechniki Świętokrzyskiej. Kielecka uczelnia zaczęła współpracę z Polska Grupa Zbrojeniową (WIDEO)

Politechnika Świętokrzyska podpisała w czwartek, 9 września, w trzecim dniu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, umowę z Polską Grupą Zbrojeniową umowę o współpracy. Uczelnia chce wdrażać swoje rozwiązania i kształcić kadrę na potrzeby polskiej armii.

Data publikacji: 10-09-2021

Bohaterowie Gwiezdnych wojen na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach [ZDJĘCIA]

Bohaterami tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach są wojskowe pojazdy, noszące nazwy rodem z Gwiezdnych wojen – kultowego amerykańskiego filmu stworzonego przez George’a Lucasa. Czołg Abrams prezentujący się w Targach Kielce nazwany został Obi-Wan Kenobi, a wspomagający go Hercules nosi nazwę Plan B.

Data publikacji: 10-09-2021

Wrzesień z literaturą - Warszawskie Targi Książki 2021

9 września na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczną się Warszawskie Targi Książki. To program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych. Na kilku scenach równolegle odbywać się będą spotkania z autorami.

Data publikacji: 10-09-2021

Tomasz Knapik nie żyje. Lektor filmowy i telewizyjny miał 77 lat

Zmarł Tomasz Knapik, lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. O śmierci Tomasza Knapika poinformował Maciej, jego syn. Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem. Odszedł we śnie, nad ranem - przekazał.

Data publikacji: 10-09-2021

Holandia. Darmowe zwiedzanie Rijksmuseum w Amsterdamie po okazaniu klucza do zapięcia roweru

Mieszkańcy Amsterdamu będą mogli od poniedziałku przez tydzień bezpłatnie zwiedzać słynne Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) po okazaniu klucza do zapięcia roweru. W ramach promocji muzeum zaprasza amsterdamczyków do obejrzenia odrestaurowanej Straży Nocnej Rembrandta.

Data publikacji: 10-09-2021

Świecie. Wypadek osobówki i motocykla. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły po zderzeniu samochodu marki Daewoo z motocyklem, do którego doszło późnym wieczorem w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie). - Pojazdy stanęły w płomieniach - poinformowała podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Policjanci ustalają tożsamość motocyklisty.

Data publikacji: 10-09-2021