Artykuły z dnia: 10-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 10-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 10-07-2020

„Chilling Adventures of Sabrina” – Netflix skasował serial! 4. sezon będzie ostatnim

Serial „Chilling Adventures of Sabrina” od chwili ukazania się pierwszego sezonu na Netflixie cieszył się dużą popularnością. Produkcja doczekała się łącznie czterech kolejnych odsłon, z których ostatnia wciąż czeka na swoją premierę. Zanim jednak pojawiły się nowe odcinki, platfo...

Data publikacji: 10-07-2020

Marcelina Zawadzka oskarżona o oszustwa podatkowe! Grozi jej 8 lat więzienia

Marcelina Zawadzka jest byłą miss Polonia, która w ostatnim występuje w roli prowadzącej „Pytanie na śniadanie”. Okazuje się, że celebrytka jest zmieszana w aferę związaną z tak zwaną karuzelą vatowską. Niedawno organy ścigania rozpracowały organizację przestępczą, która pr...

Data publikacji: 10-07-2020

Ale to już było! Andrzej Duda w memach rozbawiał nas od 5 lat. Zobacz najlepsze memy z prezydentem Andrzejem Dudą na koniec kadencji

Andrzej Duda jest prezydentem już od pięciu lat. Właśnie dobiega końca jego pierwsza kadencja. Czy doczekamy się drugiej? Być może - wybory zostały rozpisane na niedzielę, 12 lipca 2020 r. Z okazji kończącej się pierwszej kadencji prezydentury Andrzeja Dudy przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepszych memów. To one rozśmieszały nas od 5 lat. Aż łezka się w oku kręci, tak dużo przygód i refleksji dostarczył nam prezydent Andrzej Duda. Zobacz najlepsze memy!

Data publikacji: 10-07-2020

Radio Nowy Świat startuje w piątek, 10 lipca. W zespole m.in. byli dziennikarze radiowej "Trójki". Pierwszą audycję poprowadzi Wojciech Mann

Radio Nowy Świat rusza w piątek, 10 lipca. tworzą go m.in. byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia, a stacja utrzymywać się będzie z wpłat słuchaczy. Zbiórka pieniędzy, która została uruchomiona w kwietniu tego roku przeszła najśmielsze oczekiwania. Pierwszą audycję, o godzinie 6.00 rano, poprowadzi Wojciech Mann.

Data publikacji: 10-07-2020

Uczestnicy akcji #FitPochytani w swoich akcjach dobiegli już na księżyc. Teraz chcą pomóc kolejnym dzieciakom

Pomagać można na wiele sposobów. Doskonale wiedzą coś o tym wszyscy ci, którzy zaangażowali się w akcję #FitPochytani, organizowaną przez gliwicką firmę Future Processing. Wszystko co trzeba zrobić, to uprawiać sport przy użyciu aplikacji Endomondo. Ta prosta czynność może się przełożyć na spełnienie marzeń kolejnych dzieci, w tym małej Julki.

Data publikacji: 10-07-2020

Złodziej ciężarówki sfotografowany przez... fotoradar

Niemiecka policja poszukuje złodzieja ciężarówki. W internecie opublikowano jego zdjęcie. Nie jest to jednak fotografia z policyjnej kartoteki, ale wykonana przez fotoradar. Mężczyzna uciekając skradzionym pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość.

Data publikacji: 10-07-2020

Fala pozwów dla Volkswagena? Jest wyrok TSUE ws. zmanipulowanego oprogramowania

Volkswagen może być pozywany przed sądami w krajach, w których były sprzedawane samochody ze zmanipulowanym oprogramowaniem - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE (TSUE). Sprawa może mieć znaczenie również dla tysięcy nabywców aut tej marki w Polsce.

Data publikacji: 10-07-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 10-07-2020

USA chcą zakazać TikToka

Stany Zjednoczone rozważają zakazanie TikToka. Aplikacja, popularna zwłaszcza wśród nastolatków, ma chiński kapitał. O planach amerykańskiej administracji mówił wiceprezydent Mike Pompeo na konferencji prasowej,

Data publikacji: 10-07-2020

Książka przypłynie łódką do czytelnika. Inicjatywa weneckich bibliotek

W Wenecji książka z biblioteki przypłynie do czytelnika specjalną łodzią. To nowa inicjatywa w ramach współpracy między tamtejszymi bibliotekami, które postanowiły ułatwić mieszkańcom zdobycie upragnionej lektury.

Data publikacji: 10-07-2020

Nie żyje aktorka Marta Stebnicka. Miała 95 lat

W wieku 95 lat zmarła aktorka i reżyser Marta Stebnicka, odtwórczyni kilkudziesięciu ról w krakowskim Starym Teatrze; pedagog, której wychowankami byli m.in. Anna Seniuk i Jan Nowicki. Debiutowała podczas okupacji w konspiracyjnym teatrze Tadeusza Kantora.

Data publikacji: 10-07-2020