Artykuły z dnia: 10-04-2021

Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce? Czekają nas kolejne zmiany! Oto stawki! Zobacz najnowszą listę płac

Zarobki żołnierzy w 2021 roku. Ile zarabiają wojskowi w Polsce? W zeszłym roku dostali podwyżki. Jak będzie w 2021 roku? Ile zarobi szeregowiec, a ile generał? Jakie stawki wypłaca polska armia? Zobaczcie, jakie wynagrodzenie będzie przysługiwać żołnierzom w obecnym roku. Prezentujemy listę płac według poszczególnych stopni. Sprawdźcie, ile zarabia się w armii. Oto zarobki w wojsku w 2021 roku.

Data publikacji: 10-04-2021

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka - tyle daje Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 10-04-2021

Thunder Force - przyjaciółki w walce ze złem

„Thunder Force” to nietypowa opowieść o superbohaterkach i ich nieoczywistych mocach. Czy dwie zwykłe przyjaciółki poradzą sobie ze złoczyńcami, którzy panoszą się po mieście? Czy uda im się ochronić ukochane miasto? Tytuł oryginalny: Thunder ForceGatunek: Komedia / Fantas...

Data publikacji: 10-04-2021

Trudne słówka - to dla niej szansa i wyzwanie

„Trudne słówka” to amerykański komediodramat, który swoją premierę miał w 2004 roku. Jego główną bohaterką jest atrakcyjna Meksykanka, która wraz z 12-letnią córką przeprowadza się do Los Angeles. To ma być dla nich zupełnie nowy początek.  Tytuł...

Data publikacji: 10-04-2021

Pożar we wsi nieopodal Grybowa. Przyczyną zapalenie się sadzy w kominie

Pożar jednego z domów we wsi Chodorowa w gminie Grybów wybuchł tuż przed godziną dwudziestą w piątek, 9 kwietnia 2021 r. Na ratunek pospieszyli strażacy.

Data publikacji: 10-04-2021

Waloryzacja Emerytur 2021 - nowe stawki. Emeryci dostają teraz tyle pieniędzy

Waloryzacja Emerytur 2021 - nowe stawki. Emeryci dostają teraz tyle pieniędzy Przejdź do galerii, by sprawdzić przykładowe podwyżki emerytur.

Data publikacji: 10-04-2021

Piotr Żyła kupił nowy dom. Tak wygląda nowe gniazdko skoczka i Marceliny Ziętek [zdjęcia]

Piotr Żyła i Marcelina Ziętek starają się ułożyć swoje życie z dala od medialnego szumu. Skoczek niedawno w tajemnicy kupił nowy dom dla siebie i nowej ukochanej. Gdzie zamieszkali Piotr Żyła i Marcelina Ziętek? Jak wygląda ich nowe gniazdko? Sprawdźcie!

Data publikacji: 10-04-2021

Samochód... przejechał swojego kierowcę, potrącił pieszego i wpadł do rowu

Gdy podczas jazdy stromą ulicą w Rabce-Zdroju (woj. małopolskie) doszło do usterki w samochodzie, 71-letni kierowca postanowił wyskoczyć. Peugeot przejechał po jego nodze, następnie potrącił 67-letniego pieszego i wpadł do przydrożnego rowu. Poszkodowanym pomogli strażacy i pogotowie ratunkowe. Kierowca wyjaśnił, że w aucie zablokowała się kierownica.

Data publikacji: 10-04-2021

Duży wzrost liczby sprowadzanych i kupowanych samochodów w Polsce

W marcu 2021 roku w Polsce zarejestrowano 10 132 nowe samochody klasy premium, to o 70 proc. więcej niż rok temu - podał Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. W ubiegłym miesiącu z zagranicy sprowadzono do Polski prawie 91 tys. używanych samochodów osobowych i dostawczych DCM do 3,5 tony, tj. o 73,6 proc. więcej niż w marcu 2020. To jeden z najwyższych wyników ostatnich 13 lat.

Data publikacji: 10-04-2021

Wisła Kraków. Wnioski po meczu „Białej Gwiady” z Rakowem Częstochowa

Druga porażka z rzędu, choć tym razem odniesiona w nieco lepszym stylu - tak wygląda bilans tygodnia w wykonaniu piłkarzy Wisły Kraków. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że krakowianie mogą być bardzo spokojni w kwestii utrzymania. W dwóch ostatnich meczach znów sami narobili sobie problemów. Wnioski po przegranym 1:2 meczu Wisły z Rakowem prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Data publikacji: 10-04-2021

Nie żyje DMX. 50-letni raper zmarł po zawale serca

Earl Simmons, raper znany pod pseudonimem DMX lub Dark Man X, zmarł w wieku 50 lat - podał w piątek magazyn People. Muzyk był hospitalizowany w wyniku ataku serca po przedawkowaniu narkotyków

Data publikacji: 10-04-2021

Odnaleziono "Zaginione Złote Miasto" sprzed 3 tys. lat. To odkrycie stulecia w Egipcie

Ruiny miasta sprzed 3 tys. lat archeologowie odnaleźli w pobliżu Luksoru, gdzie mieści się legendarna Dolina Królów. Badacze określają je jako Zaginione Złote Miasto, a samo odkrycie określają jako największe od czasu odnalezienia grobowca Tutanchamona blisko sto lat temu.

Data publikacji: 10-04-2021

Nadużycia w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Wpłynęły cztery zgłoszenia

Do działających w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie rzeczników ds. etyki wpłynęły cztery zgłoszenia, dotyczące różnego rodzaju nadużyć - poinformowała w czwartek uczelnia. Jak dodała, trzy postępowania zostały już zakończone, a jedno jest w toku,

Data publikacji: 10-04-2021