Artykuły z dnia: 09-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 09-07-2020

„Królestwo Kobiet” – TVN zapowiada nowy serial komediowy

Stacja TVN rozpoczęła właśnie zdjęcia do nowego serialu zatytułowanego „Królestwo kobiet”. Będzie on opowiadał o czterech zupełnie różnych kobietach, których losy skrzyżowały się wraz ze śmiercią jednego mężczyzny. Z powodu tej tragedii jego była oraz obecna żona, a...

Data publikacji: 09-07-2020

Johnny Depp postanowił odejść od Amber, gdy… wypróżniła się na łóżko?

Konflikt pomiędzy Amber Heard i Johnnym Deppem trwa już od kilku dobrych lat. W ostatnim czasie byli małżonkowie toczą ze sobą sądową batalię, która rozpoczęła się w 2016 roku. Jej celem jest między innymi wyjaśnienie, czy aktor faktycznie znęcał się nad Heard, która oskarżyła go o sto...

Data publikacji: 09-07-2020

Śniadanie na trawie znów w Parku Śląskim. Spotkania w Rosarium odbywać się będą do końca wakacji. Pierwsze spotkanie 11 lipca

"Śniadanie na trawie" w Parku Śląskim to cykl spotkań, który zdążył już zyskać swoich wiernych fanów. Jest świetną alternatywą dla stania w sklepowych kolejkach, kumulowania się w zamkniętych przestrzeniach i bycia w ciągłym biegu. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna edycja rozpocznie się z opóźnieniem i realizowana ma być w nieco okrojonej formie. „Śniadanie na trawie” odbywać się będzie w każdą wakacyjną sobotę, począwszy od 11 lipca. Początek o godzinie 10.00.

Data publikacji: 09-07-2020

Wielki Piec Huty Pokój został wpisany na listę Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego

Wielki Piec rudzkiej huty został wpisany na Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego. To kolejny obiekt z Polski, który znalazł się w tym gronie, obok Kopalnia Soli „Wieliczka”, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Data publikacji: 09-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 09-07-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 09-07-2020

Fryzury męskie na lato 2020. Najsilniejsze trendy fryzjerskie dla mężczyzn. Takie fryzury z pewnością przyciągną wzrok [8.07.2020]

Fryzury męskie w końcu zaczęły być często poruszanym tematem. Duża w tym zasługa mody na barberów – od niedawna wizyta w salonie barbera stała się elementem stylu życia nowoczesnego mężczyzny. Sprawdzanie trendów fryzjerskich przestało być domeną kobiet. Także mężczyźni chcą być na czasie. Przedstawiamy najmodniejsze fryzury męskie na lato 2020. Zainspiruj się!

Data publikacji: 09-07-2020

Książka przypłynie łódką do czytelnika. Inicjatywa weneckich bibliotek

W Wenecji książka z biblioteki przypłynie do czytelnika specjalną łodzią. To nowa inicjatywa w ramach współpracy między tamtejszymi bibliotekami, które postanowiły ułatwić mieszkańcom zdobycie upragnionej lektury.

Data publikacji: 09-07-2020

Nie żyje aktorka Marta Stebnicka. Miała 95 lat

W wieku 95 lat zmarła aktorka i reżyser Marta Stebnicka, odtwórczyni kilkudziesięciu ról w krakowskim Starym Teatrze; pedagog, której wychowankami byli m.in. Anna Seniuk i Jan Nowicki. Debiutowała podczas okupacji w konspiracyjnym teatrze Tadeusza Kantora.

Data publikacji: 09-07-2020

Wiózł dziecko na tylnej półce auta [WIDEO]

Początek wakacji oznacza wzmożony ruch na drogach, a wraz z nim wzrost liczebności nieroztropnych zachowań kierowców. Świadkiem jednego z nich był mieszkaniec Lubuskiego. Sfilmował on Volkswagena Golfa, którym podróżowało kilkuletnie dziecko. Nie było ono jednak umieszczone w przepisowym foteliku, ale leżało na tylnej półce nad bagażnikiem pojazdu.

Data publikacji: 09-07-2020

Miganie się od mandatu z fotoradaru może być dużo droższe

Niewskazanie kierującego pojazdem sfotografowanym przez fotoradar nie będzie już wykroczeniem, tylko deliktem administracyjnym. Grzywna będzie dwa razy większa niż obecnie - pisze wtorkowy Dziennik Gazeta Prawna.

Data publikacji: 09-07-2020

USA chcą zakazać TikToka

Stany Zjednoczone rozważają zakazanie TikToka. Aplikacja, popularna zwłaszcza wśród nastolatków, ma chiński kapitał. O planach amerykańskiej administracji mówił wiceprezydent Mike Pompeo na konferencji prasowej,

Data publikacji: 09-07-2020