Artykuły z dnia: 09-01-2021

E-skierowanie: Jak działa e-skierowanie? Jak otrzymać? Na jakie świadczenia przysługuje? Jak wygląda rejestracja? Kiedy nie trzeba mieć?

Od 8 stycznia 2021 r. placówki medyczne mają obowiązek ustawowy wystawiania i obsługi elektronicznych skierowań tzw. e-skierowań. Poniżej w artykule wszystkie najważniejsze informacje krok po kroku o e-skierowaniach.

Data publikacji: 09-01-2021

The Crown - nowa obsada. Przed Imeldą Staunton trudne zadanie

5. sezon "The Crown" to całkowite zmiany. Oznacza to, że wymieniona zostanie cała obsada. To jest jasnym znakiem, że pojawi się zupełnie nowa królowa. Okazuje się, że w tej roli zobaczymy Imeldę Staunton, którą na pewno większość kojarzy z roli w "Harrym Potterze i Zakonie Feniksa", gd...

Data publikacji: 09-01-2021

Po omacku - kiedy nie widzisz co się dzieje

Niewidoma Ellen, tuż po ataku, dostaje mieszkanie i swojego prywatnego opiekuna, który ma jej pomóc w nowej rzeczywistości. Ale ta bardzo ją niepokoi, kiedy bliscy nie odbierają jej telefonów, a do apartamentu ktoś się włamuje... Rok produkcji: 2020Oryginalny tytuł: Sightless&n...

Data publikacji: 09-01-2021

Sklepy zamknięte. Co robią pracownicy w nieczynnych galeriach handlowych? Sprzątają, inwentaryzują, obsługują zamówienia. Nie próżnują

Od 28 grudnia 2020 r. trwa kolejny, już trzeci, lockdown w handlu. W galeriach handlowych mogą działać tylko określone sklepy, i jest ich bardzo mało. Co się dzieje w pozostałych sklepach? Wbrew pozorom za zasuniętymi żaluzjami widać ludzi. Sprawdziliśmy, co robią pracownicy zamkniętych sklepów, gdy nie obsługują klientów.

Data publikacji: 09-01-2021

Wojciech Korfanty chodził na wywiadówki do Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie?

Wojciech Korfanty chodził na wywiadówki do Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie? Uczniem tej szkoły był jego syn Witold. W Muzeum Prasy w Pszczynie jest m.in. zdjęcie Korfantego z żoną, córkami u synem na pszczyńskim rynku, a od 1989 r. muzeum to nosi imię Korfantego. Zgodę na to wyraziły jego córki. Jest tu też rekonstrukcja gabinetu pracy Korfantego. Być może zajrzą tu twórcy filmu o Korfantym, który jest w planach Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Może w filmie pojawią się też kontakty Korfantego z księciem pszczyńskim.

Data publikacji: 09-01-2021

Są rekomendacje dot. powrotu dzieci do szkół. Ostateczną decyzję podejmie premier. Od 11 do 15 stycznia testy nauczycieli

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przedstawił w piątek wieczorem rekomendacje dot. powrotu dzieci do szkół. Ostateczną decyzję, czy i kiedy nauczanie stacjonarne zostanie wznowione podejmie w przyszłym tygodniu premier. W dniach 11-15 stycznia przeprowadzona zostanie ogólnopolska akcja testowania nauczycieli.

Data publikacji: 09-01-2021

70-latek wjechał samochodem do Wisły. "Zaufał nawigacji"

70-letni mężczyzna wjechał samochodem do Wisły. Do zdarzenia doszło w pobliżu nieczynnej przeprawy promowej w miejscowości Gassy (woj. mazowieckie). Jak poinformowała policja, kierowca zbytnio zaufał nawigacji. Mężczyzna zdołał wydostać się z zatopionego auta o własnych siłach.

Data publikacji: 09-01-2021

Sąd ukarał głuchoniemego kierowcę. Prokuratura twierdzi, że nie mógł się bronić

Prokurator Generalny skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku nakazowego, w którym wymierzono głuchoniememu mężczyźnie grzywnę za nieustąpienie pierwszeństwa na drodze. Według prokuratury, postępowanie toczyło się w niewłaściwym trybie, a mężczyzna został pozbawiony obligatoryjnej obrony.

Data publikacji: 09-01-2021

Te osoby dostaną wezwania do zapłaty zaległego Abonamentu RTV. Muszą uważać! [lista - 9.01]

Wezwanie do zapłaty zaległości dostaną tylko te osoby, które nie wyrejestrowały odbiorników radiowych i telewizyjnych, a przestały za nie płacić.

Data publikacji: 09-01-2021

Monika Mielnicka została blondynką! Lilka z "M jak miłość" na nowych zdjęciach jest nie do poznania

Monika Mielnicka, czyli Lilka z "M jak miłość" przeszła ostatnio spektakularną metamorfozę. Młoda aktorka zmieniła kolor włosów, a na nowych zdjęciach jest nie do poznania. Monika Mielnicka teraz jest blondynką!

Data publikacji: 09-01-2021

Dr. Dre jest w szpitalu. Ma tętniaka mózgu

Jeden z najsłynniejszych raperów Dr. Dre w poniedziałek trafił na oddział intensywnej terapii z powodu tętniaka mózgu. Mam się świetnie i jestem pod opieką fantastycznych medyków - napisał we wtorek w mediach społecznościowych.

Data publikacji: 09-01-2021

USA. Ceremonia Grammy przełożona na 14 marca

14 marca odbędzie się przełożona z powodu pandemii koronawirusa w Los Angeles ceremonia wręczenia nagród Grammy - poinformowali we wtorek wieczorem czasu lokalnego organizatorzy uroczystości. Impreza wcześniej zaplanowana była na 31 stycznia.

Data publikacji: 09-01-2021

USA. Tanya Roberts, której zgon zdementowano w poniedziałek, nie żyje

Znana z roli dziewczyny Bonda w filmie Zabójczy widok Tanya Roberts, której śmierć ogłoszono, a potem zdementowano w poniedziałek, nie żyje - podał w poniedziałek jej partner Lance OBrien. Aktorka zmarła kilka godzin po sprostowaniu informacji o jej zgonie.

Data publikacji: 09-01-2021