Artykuły z dnia: 08-08-2022

Najcenniejsze rzeczy z PRL-u. Jak zarobić na starych przedmiotach? Właśnie tego poszukują kolekcjonerzy!

Masz stare przedmioty jeszcze z PRL-u? A może wciąż korzystasz z typowych dla tego okresu mebli? Te rzeczy mogą być sporo warte. Koniecznie sprawdź, co znajduje się w piwnicy i na strychu — kto wie, może akurat ta figura, którą trzymasz od kilkudziesięciu lat, jest poszukiwanym na rynku przedmiotem? Sprawdź, jakim przedmiotom w zbiorach warto się przyjrzeć!

Data publikacji: 08-08-2022

Te banknoty PRL-u są warte fortunę! Stare banknoty poszukiwane przez wielu kolekcjonerów w Polsce. Po ile są wystawiane?

Niezwykła wartość kolekcjonerska cechuje wiele starych przedmiotów. W szczególności wyróżnia się tu zarówno stare monety, jak i stare banknoty z PRL-u. Choć jeszcze niedawno ich wartość mogła nie robić wrażenia, dla kolekcjonerów są wiele warte. Można na nich zarobić ogromne pieniądze. Jaka obecnie jest ich wartości i od czego ona zależy? Które banknoty są obecnie najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Zobacz koniecznie!

Data publikacji: 08-08-2022

Strażacy uratowali kota potrąconego na drodze nieopodal Nowego Sącza

W położonej nieopodal Nowego Sącza miejscowości Siedlce, w niedzielne popołudnie, strażacy zostali wezwani do ratowania kota. Był ranny i wczołgał się głęboko do wnętrza betonowego przepustu w przydrożnym rowie.

Data publikacji: 08-08-2022

Nocny ogień nad Jeziorem Rożnowskim. Na szosie płonął samochód wiozący motocykl

Tuż przed północą łuna pożaru rozbłysła na drodze prowadzącej nad Jeziorem Rożnowskim. W miejscowości Tęgoborze nagle zapalił się w czasie jazdy samochód osobowy ciągnący przyczepę, na której był motocykl. O ogniu na głównej trasie łączącej Nowy Sącz z Krakowem i Tarnowem, czyli drodze krajowej nr 75, zaalarmowani zostali strażacy.

Data publikacji: 08-08-2022

Druga polska rakieta Kamil Majchrzak rozstał się z trenerem Nystroemem

Kamil Majchrzak zakończył współpracę z trenerem Joakimem Nystroemem oraz szwedzką akademią Good To Great. Polski tenisista nie poinformował jeszcze, kto będzie jego nowym szkoleniowcem.

Data publikacji: 08-08-2022

Henryk Dziewior nie żyje. W latach 1994-1998 był prezydentem Katowic. Wcześniej pełnił rolę wiceprezydenta miasta. Miał 74 lata

W wieku 74 lat zmarł Henryk Dziewior były prezydent - w latach 1994-1998 - a także wiceprezydent Katowic wcześniejszej kadencji. Informację o jego śmierci przekazał obecny prezydent miasta, Marcin Krupa, który przekazał ją za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Data publikacji: 08-08-2022

Hiszpania. Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Wiadomo, o jaką karę wniesie prokuratura

Hiszpańscy prokuratorzy zapowiedzieli w piątek, że zwrócą się do sądu o skazanie kolumbijskiej gwiazdy muzyki pop Shakiry na osiem lat i dwa miesiące więzienia, jeśli zostanie uznana za winną w procesie w sprawie jej rzekomych oszustw podatkowych.

Data publikacji: 08-08-2022

Zmarł Paul Sorvino, aktor znany z roli gangstera w filmie Martina Scorsese "Chłopcy z ferajny"

W wieku 83 lat zmarł w poniedziałek amerykański aktor Paul Sorvino, odtwórca m.in. roli gangstera Pauliego Cicero w filmie Martina Scorsese Chłopcy z ferajny - poinformował jego rzecznik.

Data publikacji: 08-08-2022

Niemcy. 3-latek zwolnił hamulec ręczny. Auto przejechało 50-latka

3-letni chłopiec przypadkowo zwolnił hamulec ręczny. Samochód stoczył się i wjechał w 50-letniego mężczyznę, który zginął na miejscu. Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w Mettmann (Nadrenia Północna-Westfalia).

Data publikacji: 08-08-2022

Szaleni i pijani kierowcy. Zmora polskich dróg. Jeżdżą autami bez kół, wyprzedzają na ciągłych

W wakacje Polacy piją więcej, a pijani kierowcy i piraci drogowi to zmora polskich dróg. Jeden z nich prowadził auto, które nie miało koła. Kierowca nawet tego nie zauważył. Miał 4 promile alkoholu.

Data publikacji: 08-08-2022

Hongkong: Podczas koncertu boysbandu na tancerzy runął ekran

Podczas koncertu boysbandu Mirror w Hongkongu na wykonawców spadł ekran. Dwie osoby z zespołu zostały ranne. Występ przerwano i poproszono uczestników o opuszczenie hali.

Data publikacji: 08-08-2022