Artykuły z dnia: 08-08-2020

Jessica Chastain – wybór najlepszych produkcji z udziałem aktorki

Jessica Chastain jest obecnie jedną z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Co ciekawe, studiowała w Julliard School w Nowym Jorku dzięki stypendium ufundowanemu przez Robina Williamsa. Przed kamerami zadebiutowała w 2004 roku w serialach telewizyjnych „Ostry dyżur” i „Weronik...

Data publikacji: 08-08-2020

Renata Dancewicz - Weronika Wilk z "Na Wspólnej". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Renata Dancewicz to polska aktorka i brydżystka, która najbardziej znana jest ze swojej roli w serialu TVN - „Na Wspólnej”. Na koncie ma jednak znacznie więcej dobrych ról. Poznajcie ją lepiej.  Wszystko o: Renata Dancewicz  Data i miejsce urodzenia: 7 lu...

Data publikacji: 08-08-2020

4 linie autobusowe zostaną objęte rygorystycznymi obostrzeniami. ZTM precyzuje z rządem ustalenia. Będą obowiązywać od soboty

W sobotę, 8 sierpnia mają wejść w życie regionalne obostrzenia związanych z pandemią COVID-19. Bardzej rygorystyczne rozwiązania pojawią się w powiatach, gdzie liczba zakażeń jest największa. Jednym z 19 powiatów w Polsce, w którym wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia jest Ruda Śląska. Zapowiedziane przez rząd limity obowiązujące w komunikacji miejskiej, nie uwzględniały specyfiki organizowanego na obszarze Metropolii transportu publicznego. Zarząd Transportu Metropolitalnego precyzuje z rządem obostrzenia komunikacyjne. Ze wszystkich (ok. 450) linii organizowanych przez ZTM jedynie 4 mają zostać objęte bardziej rygorystycznymi obostrzeniami.

Data publikacji: 08-08-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 08-08-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 08-08-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 08-08-2020

Te znaki zodiaku mogą być bogate. Dobrostan to coś, co kochają i przyciągają. Które znaki zodiaku mogą liczyć na skarb?

Niektóre znaki zodiaku kochają się w obfitości. Kiedy słyszą o majątku, świecą im się oczy. Inne z kolei oczekują przede wszystkim bogactwa uczuć. Gdy myślą „fortuna”, widzą przede wszystkim szczęście rodzinne i szczęście w miłości. Sprawdź, do której grupy znaków zodiaku należysz! Dowiedz się, jak najlepiej budować swoje bogactwo i co nim jest.

Data publikacji: 08-08-2020

Olgierd Łukaszewicz o upamiętnieniu Kutza: Wystawa o artyście zamiast pokoju pamiątek. Gorliwi umniejszający go na Śląsku? Marne świadectwo

Jak upamiętnić Kutza na Śląsku? Wolałbym wystawę o artyściezamiast pokoju pamiątek. Ale ci, którzy chcą pomniejszyć Kutza na śląsku niech się skontaktują z centralą, bo są zbyt gorliwi w tych działaniach. I wystawiają sobie marne świadectwo - mówi Olgierd Łukaszewicz, śląski aktor z filmów Kutza, prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Data publikacji: 08-08-2020

Porachunki gangów w Chicago. Zginął 26-letni raper

Carlton Dequan Weekly, raper znany jako FBG Duck, zginął w chicagowskiej dzielnicy Gold Coast zastrzelony przez czterech mężczyzn. Ranne zostały jeszcze dwie inne osoby. Policja twierdzi, że 26-letni muzyk powiązany był z jednym gangów, a jago śmierć to efekt porachunków między zwaśnionymi grupami.

Data publikacji: 08-08-2020

Hala pełna skradzionych silników samochodowych. Wielka akcja policji na Mazowszu

Ponad 200 stołecznych policjantów wspólnie ze Strażą Graniczną i inspektorami ochrony środowiska zabezpieczyło 27 pojazdów skradzionych w Polsce jak i na terenie Europy. Zabezpieczono też ponad tysiąc samochodowych części. Same silniki wypełniły teren pokaźnej hali.

Data publikacji: 08-08-2020

Najdroższa nysa na świecie. 33-letnie auto w cenie luksusowej limuzyny

Radny ze Szczebrzeszyna (woj. lubelskie) zaoferował na przetargu za 33-letnie auto 100 tys. zł. Komisja przetargowa dwa razy dopytywała, czy nie ma pomyłki i dwa razy uzyskała odpowiedź twierdzącą. Dlaczego radny chce zapłacić aż tyle? - tego dowiedział się reporter Polsat News Piotr Kuśmierzak.

Data publikacji: 08-08-2020

Giganci rynku koncertowego tracą krocie

Agencja Live Nation, znana z organizowania wielkich koncertów, drugi kwartał tego roku zamknęła 98-procentowym spadkiem zysków. Przyczyną finansowej katastrofy był bezprecedensowy spadek liczby imprez muzycznych.

Data publikacji: 08-08-2020

Policja odzyskała ponad 400 dzieł utraconych w czasie wojny. Wróciły do właścicieli

Ponad 400 dzieł stanowiących straty wojenne i utraconych krótko po wojnie zostało przekazanych właścicielom, w tym Muzeum Okręgowemu im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Znaczną część eksponatów stanowią prace patrona bydgoskiego muzeum.

Data publikacji: 08-08-2020