Artykuły z dnia: 08-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 08-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 08-07-2020

„Już nie żyjesz” - serial otrzyma 3. sezon. To będzie koniec produkcji

Serial „Już nie żyjesz” jest jedną z najchętniej oglądanych na Netflixie produkcji. Zaledwie kilka miesięcy temu mogliśmy obejrzeć drugi sezon serialu. Okazuje się, że platforma właśnie złożyła zamówienie na trzeci sezon, który będzie również ostatnim. Netflix ogłosi...

Data publikacji: 08-07-2020

Julia Wieniawa kupiła kolejne mieszkanie! Młodej aktorce brakowało przestrzeni?

Julia Wieniawa jest obecnie jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce. Gwiazda nie może narzekać na brak propozycji udziału w kolejnych produkcjach czy reklamach. Chociaż ma zaledwie 21-lat, dzięki ciężkiej pracy udało jej się zgromadzić już pokaźny majątek. Dopóki nie osiągnęła pełnoletno...

Data publikacji: 08-07-2020

Gdzie jest burza? Sprawdź mapę i radar burzowy online. Ostrzeżenia IMGW [7.07.20]

Gdzie jest burza? Sprawdź radar burzowy online i ostrzeżenia IMGW. Czy przez Polskę 6.07.2020 przechodzą burze, czy radary meteorologiczne zarejestrowały wyładowania atmosferyczne? Jaka jest długoterminowa prognoza pogody? Czy w najbliższych dniach będzie padać? Dowiedz się, gdzie w Polsce jest burza! IMGW wydał ostrzeżenia przed silnymi burzami z gradem.

Data publikacji: 08-07-2020

Wójtowicz o sprzeciwie wojewody wobec budowy spalarni w GZM: Obawiam się, że stał za tym polityczny manewr GOŚĆ DZ I RADIA PIEKARY

Chciałbym z tych pieniędzy, w dzielnicy, w której stanie spalarnia, wybudować krytą pływalnię. 16 mln na pewno uratowałoby miasto. Ale sprawa inwestycji najpierw trafi do sądów. Myślę, że do grudnia będzie decyzja WSA, na wyrok NSA poczekamy kolejnych kilka miesięcy. Spodziewam się wyroku na korzyść Metropolii - mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic, dzisiejszy Gość DZ i Radia Piekary.

Data publikacji: 08-07-2020

Koronawirus na Śląsku. Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem i kwarantannie

Koronawirus na Śląsku i w Polsce nadal zakaża. Sytuacja epidemiczna jest niezwykle poważna. Zagrożenie koronawirusem i wprowadzona społeczna kwarantanna - tylko potwierdzone informacje. Sprawdźcie najświeższe wiadomości o zasięgu epidemii koronawirusa w Polsce i na Śląsku, które dziennikarze zbierają na bieżąco ze wszystkich szpitali, w których leżą pacjenci. Piszemy też o kwarantannie. Sprawdź pilne komunikaty, które dotyczą Twojego miasta.

Data publikacji: 08-07-2020

Wiózł dziecko na tylnej półce auta [WIDEO]

Początek wakacji oznacza wzmożony ruch na drogach, a wraz z nim wzrost liczebności nieroztropnych zachowań kierowców. Świadkiem jednego z nich był mieszkaniec Lubuskiego. Sfilmował on Volkswagena Golfa, którym podróżowało kilkuletnie dziecko. Nie było ono jednak umieszczone w przepisowym foteliku, ale leżało na tylnej półce nad bagażnikiem pojazdu.

Data publikacji: 08-07-2020

Miganie się od mandatu z fotoradaru może być dużo droższe

Niewskazanie kierującego pojazdem sfotografowanym przez fotoradar nie będzie już wykroczeniem, tylko deliktem administracyjnym. Grzywna będzie dwa razy większa niż obecnie - pisze wtorkowy Dziennik Gazeta Prawna.

Data publikacji: 08-07-2020

Fryzury damskie najmodniejsze w 2020. Nie wiesz, jak się ostrzyc? Zobacz hity fryzjerskie na ten sezon [7.07.2020]

Fryzury dla kobiet na 2020. Zobacz najsilniejsze trendy na fryzury dla kobiet w 2020 r. Jeśli nie masz pomysłu na nową fryzurę, skorzystaj z naszych porad. Z pewnością znajdziesz inspiracje, które ci odpowiadają. W 2020 r. modne są przede wszystkim fryzury krótkie. Boby, fryzury z grzywką i wszelkie wariacje odważnych cięć.

Data publikacji: 08-07-2020

Nie żyje aktorka Marta Stebnicka. Miała 95 lat

W wieku 95 lat zmarła aktorka i reżyser Marta Stebnicka, odtwórczyni kilkudziesięciu ról w krakowskim Starym Teatrze; pedagog, której wychowankami byli m.in. Anna Seniuk i Jan Nowicki. Debiutowała podczas okupacji w konspiracyjnym teatrze Tadeusza Kantora.

Data publikacji: 08-07-2020

Użytkownicy nie odpuszczają. Powstała petycja, by Netflix wycofał "365 dni"

Rośnie liczba osób, które domagają się, by platforma Netflix wycofała z oferty film 365 dni nakręcony na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Wpływowy na Instagramie influencer Mik Zazon stworzył petycję, w której wzywa platformę streamingową do usunięcia filmu. Domaga się tego również piosenkarka Duffy, która napisała list otwarty do dyrektora naczelnego Netflixa Reeda Hastingsa.

Data publikacji: 08-07-2020

The Rolling Stones i Ed Sheeran proszą o pomoc

Grupa 1500 artystów wzywa brytyjski rząd, by wsparł finansowo branżę dotkniętą przez pandemię. O pomoc proszą m.in. Ed Sheeran, Dua Lipa, zespół The Rolling Stones i Rita Ora.

Data publikacji: 08-07-2020