Artykuły z dnia: 07-08-2022

Taka jest tabela wypłat emerytur od sierpnia 2022. Zobacz, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach [7.08.22]

Mamy nową tabelę wypłat emerytur. Reforma (PIT 12 proc.) weszła w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka jest stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz, jakiej wysokości emeryturę otrzymasz w sierpniu 2022 roku.

Data publikacji: 07-08-2022

Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Ile?

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka. Zobaczcie!

Data publikacji: 07-08-2022

Wielki ogień w dolinie Dunajca. Poranna i popołudniowa akcja siedmiu straży pożarnych

Kilka jednostek strażackich pospieszyło w sobotę po południu do Jazowska. Musiały gasić zarzewia ognia, który nagle pojawił się w jednym z gospodarstw na zgliszczach budynku, którego wielki pożar w godzinach porannych tego samego dnia gasiło siedem straży pożarnych. Były to jednostki PSP z Nowego Sącza i OSP z gminy Łącko.

Data publikacji: 07-08-2022

Katowice. OFF Festival. Drugi dzień doskonałej zabawy w Dolinie Trzech Stawów. Zobaczcie naszą galerię zdjęć!

Off Festival nabiera rozpędu. Po upalnym piątku, sobota przyniosła nieco ochłody, ale tylko pod względem pogody, bo z pewnością nie ostudziła apetytów na doskonałe muzyczne doznania, których serię zapoczątkowały koncerty pierwszego dnia tegorocznej edycji OFF Festivalu. Wisienka na torcie gorączki sobotniej nocy to oczywiście Iggy Pop.

Data publikacji: 07-08-2022

Wywiad wojskowy Ukrainy alarmuje o monach w Chersoniu. Rosjanie podłożyli je w infrastrukturze dostarczającej gaz, prąd i wodę

Wojska rosyjskie zaminowały w okupowanym Chersoniu infrastrukturę dostarczającą gaz, prąd i wodę - poinformował w sobotę Andrij Jusow, przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR).

Data publikacji: 07-08-2022

Szaleni i pijani kierowcy. Zmora polskich dróg. Jeżdżą autami bez kół, wyprzedzają na ciągłych

W wakacje Polacy piją więcej, a pijani kierowcy i piraci drogowi to zmora polskich dróg. Jeden z nich prowadził auto, które nie miało koła. Kierowca nawet tego nie zauważył. Miał 4 promile alkoholu.

Data publikacji: 07-08-2022

Zachodniopomorskie: Tragedia na przejeździe kolejowym. Auto wjechało pod Pendolino. Są ofiary

Do tragedii doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Miłogoszcz (woj. zachodniopomorskie). Auto osobowe marki Opel wjechało pod skład Pendolino relacji Kołobrzeg-Kraków. Jedna osoba zginęła, cztery są w szpitalu.

Data publikacji: 07-08-2022

DK 28 zablokowana w Kasinie Wielkiej. Po zderzeniu dwóch aut jedna osoba w szpitalu

Wieczorem w sobotę, 6 sierpnia 2022 r., groźnie wyglądający wypadek w Kasinie Wielkiej zablokował bardzo ruchliwa drogę krajową nr 28 pomiędzy Mszana Dolną i Limanowa. W zderzeniu dwu samochodów ranna została kobieta. Ambulans Pogotowia Ratunkowego przetransportował ją do szpitala.

Data publikacji: 07-08-2022

Hongkong: Podczas koncertu boysbandu na tancerzy runął ekran

Podczas koncertu boysbandu Mirror w Hongkongu na wykonawców spadł ekran. Dwie osoby z zespołu zostały ranne. Występ przerwano i poproszono uczestników o opuszczenie hali.

Data publikacji: 07-08-2022

Hiszpania. Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Wiadomo, o jaką karę wniesie prokuratura

Hiszpańscy prokuratorzy zapowiedzieli w piątek, że zwrócą się do sądu o skazanie kolumbijskiej gwiazdy muzyki pop Shakiry na osiem lat i dwa miesiące więzienia, jeśli zostanie uznana za winną w procesie w sprawie jej rzekomych oszustw podatkowych.

Data publikacji: 07-08-2022

Zmarł Paul Sorvino, aktor znany z roli gangstera w filmie Martina Scorsese "Chłopcy z ferajny"

W wieku 83 lat zmarł w poniedziałek amerykański aktor Paul Sorvino, odtwórca m.in. roli gangstera Pauliego Cicero w filmie Martina Scorsese Chłopcy z ferajny - poinformował jego rzecznik.

Data publikacji: 07-08-2022