Artykuły z dnia: 07-08-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 07-08-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 07-08-2020

Fleabag - opowieść o młodej kobiecie w wielkim mieście

„Fleabag” to serial o młodej kobiecie, która próbuje od nowa ułożyć swoje życie w Londynie po tragedii, którą niedawno przeżyła. Jaka jest naprawdę? Czego potrzebuje? I co jeszcze ją czeka?  Rok produkcji: 2016-2019Sezony: 2 sezony Gatunek: Komedia Pr...

Data publikacji: 07-08-2020

Dorota Szelągowska o małżeństwie z Adamem Sztabą: "niepotrzebnie wzięliśmy ślub"

Nie wszyscy wiedzą, że najsławniejsza polska dekoratorka wnętrz - Dorota Szelągowska - była w związku małżeńskim z Adamem Sztabą. Muzyk odegrał w jej życiu bardzo ważną rolę, a nawet dał dziecku Szelągowskiej - Antoniemu - swoje nazwisko. Dzisiaj każde z nich poszło w swoją stronę i wydają się absol...

Data publikacji: 07-08-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 07-08-2020

Orędzie prezydenta Dudy dziś i 5 lat temu: Mniej o wspólnocie i szacunku, więcej o triumfie demokracji. "Polacy decydują i zdecydowali"

Prezydent Andrzej Duda mówił sporo o potrzebie odbudowy wspólnoty i wzajemnego szacunku. Nie dziś, a 5 lat temu, wygłaszając orędzie inaugurujące jego pierwszą kadencję. Podczas dzisiejszego zaprzysiężenia był bardziej zdystansowany w kwestiach, które sam przecież mocno akcentował podczas wieczoru wyborczego.

Data publikacji: 07-08-2020

Koronawirus na Śląsku. Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem i kwarantannie

Koronawirus na Śląsku, województwie śląskim i w Polsce nadal zakaża. Sytuacja epidemiczna jest niezwykle poważna. Zagrożenie koronawirusem i wprowadzona społeczna kwarantanna - tylko potwierdzone informacje. Sprawdźcie najświeższe wiadomości o zasięgu epidemii koronawirusa w Polsce i na Śląsku, które dziennikarze zbierają na bieżąco ze wszystkich szpitali, w których leżą pacjenci. Piszemy też o kwarantannie. Sprawdź pilne komunikaty, które dotyczą Twojego miasta.

Data publikacji: 07-08-2020

Hala pełna skradzionych silników samochodowych. Wielka akcja policji na Mazowszu

Ponad 200 stołecznych policjantów wspólnie ze Strażą Graniczną i inspektorami ochrony środowiska zabezpieczyło 27 pojazdów skradzionych w Polsce jak i na terenie Europy. Zabezpieczono też ponad tysiąc samochodowych części. Same silniki wypełniły teren pokaźnej hali.

Data publikacji: 07-08-2020

Najdroższa nysa na świecie. 33-letnie auto w cenie luksusowej limuzyny

Radny ze Szczebrzeszyna (woj. lubelskie) zaoferował na przetargu za 33-letnie auto 100 tys. zł. Komisja przetargowa dwa razy dopytywała, czy nie ma pomyłki i dwa razy uzyskała odpowiedź twierdzącą. Dlaczego radny chce zapłacić aż tyle? - tego dowiedział się reporter Polsat News Piotr Kuśmierzak.

Data publikacji: 07-08-2020

Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 6.08.2020

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 6.08.2020 w Polsce stwierdzono już 49 515 przypadków zakażeń oraz 1 756 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 07-08-2020

Porachunki gangów w Chicago. Zginął 26-letni raper

Carlton Dequan Weekly, raper znany jako FBG Duck, zginął w chicagowskiej dzielnicy Gold Coast zastrzelony przez czterech mężczyzn. Ranne zostały jeszcze dwie inne osoby. Policja twierdzi, że 26-letni muzyk powiązany był z jednym gangów, a jago śmierć to efekt porachunków między zwaśnionymi grupami.

Data publikacji: 07-08-2020

Wiemy coraz więcej o najnowszym "Władcy Pierścieni"

Kręcony właśnie serial Władca Pierścieni zaskoczy widzów. To nie będzie kolejna ekranizacja słynnej trylogii o przygodach hobbita Frodo. Akcja ma toczyć się setki lat przed wydarzeniami z poczytnych książek. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to najdroższy serial w historii telewizji.

Data publikacji: 07-08-2020

"Niezaprzeczalny talent i wielka miłość do muzyki". Pogrzeb Bernarda Ładysza

W stołecznej Katedrze Polowej Wojska Polskiego trwało w środę nabożeństwo żałobne Bernarda Ładysza, zmarłego 25 lipca legendarnego śpiewaka operowego, aktora i żołnierza Armii Krajowej. Ogłoszono na nim, że minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pośmiertnie awansował go ze stopnia podpułkownika na pułkownika Wojska Polskiego. Odczytano też listy pożegnalne od prezydenta i ministra kultury.

Data publikacji: 07-08-2020