Artykuły z dnia: 07-04-2021

Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce? Czekają nas kolejne zmiany! Oto stawki! Zobacz najnowszą listę płac

Zarobki żołnierzy w 2021 roku. Ile zarabiają wojskowi w Polsce? W zeszłym roku dostali podwyżki. Jak będzie w 2021 roku? Ile zarobi szeregowiec, a ile generał? Jakie stawki wypłaca polska armia? Zobaczcie, jakie wynagrodzenie będzie przysługiwać żołnierzom w obecnym roku. Prezentujemy listę płac według poszczególnych stopni. Sprawdźcie, ile zarabia się w armii. Oto zarobki w wojsku w 2021 roku.

Data publikacji: 07-04-2021

Ekstaza - jej ciało niepokojąco się zmienia

„Ekstaza” to amerykański horror, za którego reżyserię i scenariusz odpowiada Joe Begos. Produkcja zadebiutowała w 2019 roku i opowiada historię artystki, która eksperymentuje z narkotykami. Coś jednak zmienia się w jej organizmie...  Tytuł oryginalny: BlissGatune...

Data publikacji: 07-04-2021

Wąż - kto zostanie jego ofiarą?

Charles Sobhraj, seryjny morderca, który nosi pseudonim Bikini Killer, atakuje turystów, którzy odwiedzają w latach 70. ubiegłego wieku Azję Południowo-Wschodnią.  Rok produkcji: 2021Oryginalny tytuł: The Serpent Gatunek: Kryminał Produkcja: Wielka Brytania ...

Data publikacji: 07-04-2021

Huawei WiFi Mesh, czyli system, który zwiększy zasięg sieci w całym domu. Test, recenzja

Jednym z najważniejszych elementów naszych domów stała się sieć WiFi. Router daje nam dostęp do internetu, społecznościowych portali czy usług streamingowych. A co, jeśli w niektórych domowych pomieszczeniach sygnał WiFi jest słaby, albo nie ma go wcale? W takich sytuacjach pomocny może okazać się system routerów – na przykład taki, jak WiFi Mesh od Huawei.

Data publikacji: 07-04-2021

Krzysztof Krawczyk pochodził z Katowic. Jego tata pochodził z Sosnowca, a mama z Bielska. To była artystyczna rodzina

Ojciec Krzysztofa Krawczyka pochodził z Sosnowca, mama z Bielska. Obdarzeni artystycznymi talentami. W 1945 roku January Krawczyk i Lucyna Drapała pobrali się w Katowicach, gdzie też zamieszali. Rok później na świat przyszedł ich syn, Krzysztof Krawczyk, który stał się jednym z najważniejszych wokalista polskiej sceny muzycznej. Legendarny artysta zmarł 5 kwietnia.

Data publikacji: 07-04-2021

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka - tyle daje Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 07-04-2021

Duży wzrost liczby sprowadzanych i kupowanych samochodów w Polsce

W marcu 2021 roku w Polsce zarejestrowano 10 132 nowe samochody klasy premium, to o 70 proc. więcej niż rok temu - podał Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. W ubiegłym miesiącu z zagranicy sprowadzono do Polski prawie 91 tys. używanych samochodów osobowych i dostawczych DCM do 3,5 tony, tj. o 73,6 proc. więcej niż w marcu 2020. To jeden z najwyższych wyników ostatnich 13 lat.

Data publikacji: 07-04-2021

Motocyklista uderzył w sarnę. Zginął na miejscu

Tragicznie zakończyło się zderzenie motocyklisty z sarną, do którego doszło w Nowych Gołuszowicach (woj. opolskie) niedaleko granicy z Czechami w Niedzielę Wielkanocną. 29-latek zginął na miejscu.

Data publikacji: 07-04-2021

Wieczysta Kraków. Sławomir Peszko u Kuby Wojewódzkiego: Najbardziej żałuję awantury z taksówkarzem. Całe moje życie to żart

Najbardziej znany piłkarz Wieczystej Kraków, 36-letni Sławomir Peszko wystąpił we wtorkowym (6.04.2021) programie Kuby Wojewódzkiego. Skrytykował nowego trenera reprezentacji Paulo Sousę, zdradził, że ze swej kariery najbardziej żałuje awantury z taksówkarzem w Koeln, wyjawił, iż chciałby napić się z Aleksanderem Kwaśniewskim i wyznał: - Całe moje życie to żart.

Data publikacji: 07-04-2021

Liga Mistrzów. Manchester City - Borussia Dortmund. Drużyna Guardioli bliżej półfinału, ale w końcu straciła gola

W pierwszym meczu ćwierćfinałowej rywalizacji między Manchesterem City a Borussią Dortmund górą był zespół z Anglii. Na własnym boisku wygrał 2:1. Decydującego gola strzelił w 90. minucie.

Data publikacji: 07-04-2021

Radziecki "Władca Pierścieni". Fani myśleli, że zaginął na zawsze

Spektakl telewizyjny na podstawie Władcy Pierścieni, który powstał u schyłku ZSRR i pokazany został tylko raz, dostępny jest na serwisie YouTube. Rosyjscy fani twórczości J.R.R. Tolkiena szukali go przez lata i obawiali się, że zaginął na zawsze.

Data publikacji: 07-04-2021

Młodzież lekceważyła muzykę Krawczyka? Burza po wpisie prezydenta

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka ze wszystkich stron popłynęły wyrazy żalu i współczucia. Piosenkarza pożegnał na Twitterze także prezydent Andrzej Duda. I rozpętała się burza. Prezydent napisał, że młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają. Tyle że młodzież chodziła tłumnie na koncerty Krawczyka.

Data publikacji: 07-04-2021

Zygmunt Malanowicz nie żyje. Aktor miał 83 lata

Aktor znany z filmu Nóż w wodzie, czy serialu Dom zmarł w poniedziałek w wieku 83 lat. O śmierci artysty poinformował Jacek Poniedziałek.

Data publikacji: 07-04-2021