Artykuły z dnia: 07-01-2022

Językoznawcy zdecydowali. "Szczepienie" słowem roku 2021

Słowo szczepienie zostało wybrane jako słowo roku 2021 w głosowaniu kapituły językoznawców ogólnopolskiego konkursu, a także pierwsze miejsce w głosowaniu internautów. Wiadomość podała dr hab. Magdalena Derwojedowa, językoznawczyni z UW podczas internetowego ogłoszenia wyników.

Data publikacji: 07-01-2022

Pozew przeciwko Nirvanie ws. okładki płyty. Sąd zdecydował

Sąd w Kalifornii oddalił pozew przeciwko Nirvanie złożony przez Spencera Eldena, który pojawił się jako nagie dziecko na okładce ich albumu Nevermind. Mężczyzna pozwał zespół w zeszłym roku, zarzucając mu komercyjne wykorzystywanie seksualne.

Data publikacji: 07-01-2022

Nowy tunel w Warszawie. Kierowcy zatrzymują się, by robić zdjęcia, jeden próbował stanąć na głowie

Od otwarcia ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy nie zabrakło wyjątkowo nieodpowiedzialnych użytkowników, którzy narazili innych na niebezpieczeństwo - powiedziała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Jeden z nich wysiadł z auta i próbował stanąć na głowie w tunelu, inni urządzają tam sesje zdjęciowe.

Data publikacji: 07-01-2022

Trójmiasto: Wzięła taksówkę, by dojechać do umierającego ojca. Musiała zapłacić 600 zł

Taksówkarz policzył prawie 600 zł za 21-kilometrowy przejazd z dworca w Gdyni do szpitala na Zaspie w Gdańsku. Taksówkarz miał wykorzystać desperację pasażerki - podał portal trojmiasto.pl. Pani Joanna finalnie nie zdążyła pożegnać się z ojcem.

Data publikacji: 07-01-2022

Hiszpania. Cukiernia zakpiła ze świątecznego żłóbka. Sprawę umorzono

Sąd w Sewilli umorzył w środę postępowanie przeciwko cukierni w tym andaluzyjskim mieście, która zakpiła sobie z bożonarodzeniowego żłóbka. W grudniu właściciele lokalu w udekorowanej świątecznie witrynie umieścili wypieki w kształcie narządów płciowych.

Data publikacji: 07-01-2022