Artykuły z dnia: 06-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 06-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 06-07-2020

Książę w Nowym Jorku – poszukiwania żony w USA

Czy można być skazanym na małżeństwo z kimś? Tego rodzaju praktyki ciągle mają miejsce w niektórych regionach naszego świata. Nie wszyscy chcą się jednak im dobrowolnie podporządkować. Czy można znaleźć partnerkę na odległym krańcu świata? Przekonać się o tym możemy dzięki komedii pod tytułem...

Data publikacji: 06-07-2020

Meghan Markle i książę Harry dostali w końcu pracę. Zarobią miliony!

Meghan Markle i, były już, książę Harry od kilku miesięcy mieszkają w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w malowniczym Los Angeles. Para przeprowadziła się do pięknej i słonecznej Kalifornii podczas trwającej pandemii. Mieli więc sporo czasu, aby odpocząć od zainteresowania mediów, od papara...

Data publikacji: 06-07-2020

Horoskop dzienny na poniedziałek, 06.07.2020. Horoskop na dziś: bliźnięta, rak, ryby. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy?

Horoskop codzienny na 6.07.2020 r. Co przyniesie nam dzisiejszy dzień? Sprawdź horoskop dzienny na dziś i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 6.07.2020. Przeczytaj horoskop na dziś Jakuba Ciećkiewicza i sprawdź, co masz zapisane w gwiazdach! Sprawdź HOROSKOP DZIENNY na poniedziałek, 6.07.2020 roku.

Data publikacji: 06-07-2020

Te kobiety nie płacą alimentów na własne dzieci i uciekły z domu. Szuka ich śląska policja. Wizerunki i dane udostępniła policja

Kobiety nie płacą alimentów? Tak się niestety również zdarza. Alimenciarki mają ogromne zaległości. Gdy uchylają się od obowiązku i ukrywają, trafiają na policyjną listę poszukiwanych. Zobacz kobiety, które zaniedbały spoczywający na nich obowiązek alimentacyjny i nie wypłacają na rzecz własnego dziecka należnych mu pieniędzy. Widziałeś je? Daj znać! Oto nasza galeria poszukiwanych z województwa śląskiego. Stan na 27 marca 2020 roku.

Data publikacji: 06-07-2020

Koronawirus na Śląsku. Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem i kwarantannie

Koronawirus na Śląsku i w Polsce nadal zakaża. Sytuacja epidemiczna jest niezwykle poważna. Zagrożenie koronawirusem i wprowadzona społeczna kwarantanna - tylko potwierdzone informacje. Sprawdźcie najświeższe wiadomości o zasięgu epidemii koronawirusa w Polsce i na Śląsku, które dziennikarze zbierają na bieżąco ze wszystkich szpitali, w których leżą pacjenci. Piszemy też o kwarantannie. Sprawdź pilne komunikaty, które dotyczą Twojego miasta.

Data publikacji: 06-07-2020

Wiózł dziecko na tylnej półce auta [WIDEO]

Początek wakacji oznacza wzmożony ruch na drogach, a wraz z nim wzrost liczebności nieroztropnych zachowań kierowców. Świadkiem jednego z nich był mieszkaniec Lubuskiego. Sfilmował on Volkswagena Golfa, którym podróżowało kilkuletnie dziecko. Nie było ono jednak umieszczone w przepisowym foteliku, ale leżało na tylnej półce nad bagażnikiem pojazdu.

Data publikacji: 06-07-2020

Miganie się od mandatu z fotoradaru może być dużo droższe

Niewskazanie kierującego pojazdem sfotografowanym przez fotoradar nie będzie już wykroczeniem, tylko deliktem administracyjnym. Grzywna będzie dwa razy większa niż obecnie - pisze wtorkowy Dziennik Gazeta Prawna.

Data publikacji: 06-07-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 06-07-2020

Kanye West wystartuje w wyborach prezydenta USA

Amerykański raper Kanye West ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta w 2020 r. Muzyk rzucił wyzwanie Donaldowi Trumpowi i byłemu wiceprezydentowi Joe Bidenowi. West swoją decyzję wyjaśniał na Twitterze, dodając emotikonkę z amerykańską flagą i hashtag #2020VISION.

Data publikacji: 06-07-2020

Nie żyje Carl Reiner. Komik znany m.in. z "Ocean's Eleven"

Carl Reiner, jeden z najpopularniejszych amerykańskich komików, zmarł wieku 98 lat - podają we wtorek agencje. Scenarzysta, reżyser i aktor znany w Polsce z roli w serii Oceans Eleven został nazwany przez Reutera siłą napędową amerykańskiej komedii.

Data publikacji: 06-07-2020

Koncerty plenerowe. Zmiany w liczbie uczestników

Od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni. Będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego - poinformowało we wtorek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data publikacji: 06-07-2020