Artykuły z dnia: 05-12-2022

MŚ 2022. Mecz Japonia - Chorwacja ONLINE. Samurajów stać na jeszcze jedną niespodziankę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

MŚ 2022. Mecz Japonia - Chorwacja ONLINE. Drużyna z Azji jest największym zaskoczeniem turnieju. W poniedziałek spróbuje osiągnąć największy sukces w historii, czyli awansować do ćwierćfinału. Naprzeciw niej staje aktualny wicemistrz. Relacja LIVE od godziny 16:00.

Data publikacji: 05-12-2022

To już pewne. Rekordowe dwie podwyżki płacy minimalnej. Ile wyniosą minimalne wynagrodzenie i stawka godzinowa po podwyżce?

Rząd zaplanował na 2023 roku dwie podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę i minimalnej stawki godzinowej. Ich podwyżki są jeszcze wyższe, niż się spodziewano. Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów zaakceptowano rozporządzenie, które stanowi, iż od 1 stycznia 2023 r. najniższe wynagrodzenie za pracę wyniesie 3490 zł, a minimalna stawka godzinowa - 22,80 zł. Druga podwyżka płacy minimalnej nastąpi w przyszłym roku od 1 lipca. Oto szczegóły.

Data publikacji: 05-12-2022

W ZUS leżą duże pieniądze należne spadkobiercy, o czym ZUS nikogo nie informuje. Co to za środki, jak je uzyskać?

ZUS wciąż dysponuje pieniędzmi z OFE. Jednak z automatu ich nie wypłaci. Spadkobiercy sami muszą to zainicjować. Jak podają eksperci, to spadkobiercy muszą wykonać pierwszy krok w tym zakresie. Brak działań z ich strony sprawia, że część pieniędzy wciąż pozostaje na kontach ZUS-u. Formalności trzeba zacząć od kontaktu z Zakładem i nie ma wyznaczonego terminu, w którym należy to zrobić. Natomiast wypłacane środki podlegają zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od osób fizycznych.

Data publikacji: 05-12-2022

Groźny wypadek w ciemnościach. Auta zderzyły się przy moście św. Kingi w Starym Sączu

Zderzenie dwóch samochodów w nocy zablokowało drogę wojewódzką nr 969 nieopodal mostu św. Kingi w Starym Sączu. Na pomoc pospieszyli strażacy PSP i OSP oraz ratownicy medyczni i policjanci.

Data publikacji: 05-12-2022

Nocny ogień tuż za rogatkami Nowego Sącza. W akcji strażacy OSP i PSP

W niedzielę, późno wieczór, płomienie wystrzeliły w niebo ponad jednym z domów w położonej tuż za rogatkami Nowego Sącza wsi Żeleźnikowa Wielka. Ogniowe larum natychmiast poderwało do akcji strażaków.

Data publikacji: 05-12-2022

„Midnight at the Pera Palace”. Hazal Kaya, gwiazda „Zakazanej miłości” zachwyca urodą! Co wiemy o tureckiej piękności?

W bibliotece Netflix nie brak pereł znad Bosforu. Na platformie dostępne są dziesiątki tureckich seriali! Jedną z nich jest „Midnight at the Pera Palace”. W główną rolę kobiecą w ośmioodcinkowym serialu wcieliła się aktorka Hazal Kaya. Nie od dziś wiadomo, że jest piękną i bardzo utalentowaną kobietą. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Data publikacji: 05-12-2022

Niemcy. Sprzedaż akwareli Kandinskiego. Dom aukcyjny zapowiada wstrzymanie transakcji

Dom aukcyjny Grisebach w Berlinie sprzedał w czwartek obraz Wassilego Kandinskiego, który został skradziony z Muzeum Narodowego w Warszawie. Transakcji sprzeciwiła się strona Polska. Jak podają niemieckie media, dom aukcyjny zdecydował się jednak wstrzymać transakcję.

Data publikacji: 05-12-2022

Irene Cara nie żyje. Wykonawczyni hitu "What A Feeling" miała 63 lata

Zmarła Irene Cara, amerykańska wokalistka, kompozytorka i aktorka. Popularność przyniósł jej musical Fame oraz przebój Flashdance... What A Feeling. Informację potwierdziła rzeczniczka artystyki. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna jej śmierci. Miała 63 lata.

Data publikacji: 05-12-2022

USA: Kanye West chce kandydować w wyborach prezydenckich w 2024 roku

Raper Kanye West przekazał, że zamierza kandydować w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2024 roku. Artysta zdradził również, kto miałby zostać jego wiceprezydentem. Wybór jest zaskakujący, bowiem chodzi o Donalda Trumpa.

Data publikacji: 05-12-2022

Wypadek w Nowym Targu. Autobus miejski uderzył w budynek

Chwile grozy przeżyli pasażerowie autobusu miejskiego w Nowym Targu, który wjechał w budynek w mieście. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawę wyjaśnia policja.

Data publikacji: 05-12-2022

Wrocław. Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w pługopiaskarkę

Pomiędzy węzłami Brzeg a Brzezimierz doszło w poniedziałek rano do zderzenia ciężarówki i pługosolarki, a odłamki pojazdów uszkodziły dwa kolejne auta osobowe - przekazał polsatnews.pl asp. Łukasz Porębski z policji w Strzelinie.

Data publikacji: 05-12-2022