Artykuły z dnia: 05-05-2021

Walka w sklepie o lody "Ekipy"! WIDEO z Lidla w sieci. Firma "Koral" mówi o cenie. Lody Ekipa Lidl o co chodzi? Cena lody Ekipa 4.05.21

Od kilku dni sklepy spożywcze w całym kraju przeżywają prawdziwe oblężenie. Młodzi ludzie dosłownie oblegają lodówki sklepowe w poszukiwaniu lodów sygnowanych logie "Ekipa". Popularni youtuberzy z firmą "Koral" wypuścili do sprzedaży lody, a popyt na nie przerósł wszelkie oczekiwania.

Data publikacji: 05-05-2021

Wynagrodzenia nauczycieli 2021. Nadchodzą zmiany w pensjach pedagogów. Ile zarobią nauczyciele?

Wynagrodzenia nauczycieli w 2021 roku. Nadchodzą zmiany w pensjach pedagogów. Ile zarobią nauczyciele? Zmiany mają zostać uzależnione od wysokości płacy minimalnej? Ministerstwo edukacji ma już przygotowaną propozycję zmiany wynagrodzeń nauczycieli. Kiedy zaczną obowiązywać zmiany w wynagrodzeniu nauczycieli? Sprawdźcie!

Data publikacji: 05-05-2021

Pirania 3DD - wygłodniałe i szalenie niebezpieczne

„Pirania 3DD” to połączenie horroru i komedii, które zadebiutowało w 2012 roku. Film jest kontyunacją opowieści o krwiożerczych rybach. Tym razem przedostają się one do parku wodnego i polują na bawiących się tam ludzi. Tytuł oryginalny: Piranha 3DDGatunek: Horror / KomediaReżyse...

Data publikacji: 05-05-2021

Zabójcy bażantów - kto jest prawdziwym sprawcą?

„Zabójcy bażantów” to połączenie filmu akcji i thrillera, które zadebiutowało w 2014 roku. Produkcja opowiada o sprawie sprzed lat, w wyniku której za kratki trafił jej domniemany sprawca. Na światło dzienne wychodzą jednak nieznane wcześniej fakty.  Tyt...

Data publikacji: 05-05-2021

Horoskop dzienny na środę, 5 maja 2021. Co przepowiada wróżka Augusta? Sprawdź horoskop na dziś, 5. 05.2021 r.

Horoskop dzienny wróżki Augusty na środę, 5 maja, to ważne wskazówki dla znaków zodiaku. Decyzje podjęte rano mogą zaważyć na całym dniu, a nawet najbliższych miesiącach i latach. Przeczytaj swój horoskop uważnie.

Data publikacji: 05-05-2021

Najtańsze ogródki działkowe w województwie śląskim. Ofert nie brakuje, jest z czego wybierać. Zobaczcie

Ogródki działowe w województwie śląskim na sprzedaż? Jest ich całkiem sporo. Pogoda w końcu się unormowała, jest coraz cieplej. Czuć już wiosnę, tak naprawdę. To dobra okazja więc, żeby kupić własny ogródek działkowy. Ofert sprzedaży w serwisie OLX nie brakuje. Te najbardziej przystępne cenowo zebraliśmy w jednym miejscu - w powyższej galerii zdjęciowej.

Data publikacji: 05-05-2021

Zbytnio zaufał nawigacji. Uszkodził dwa budynki, spędził noc w lesie

Nawigacja podpowiedziała kierowcy tira, żeby zjechał z głównej drogi i tak zaczęły się jego kłopoty. Zniszczył w Rogalowie (woj. lubelskie) dwa budynki, własną naczepę oraz spędził noc w lesie. Siedzący za kierownicą 24-latek zignorował kilka znaków i nie zatrzymał się, nawet kiedy skończył się asfalt, a droga zwęziła do trzech metrów.

Data publikacji: 05-05-2021

Drugi dzień matur. Egzamin z matematyki w tym roku faktycznie będzie łatwiejszy?

Ten dzień egzaminów maturalnych dla wielu zdających jest bardziej stresujący niż pierwszy, gdy zdawali z języka polskiego. Matematyka to nie dla każdego jego konik, sporo osób obawia się egzaminu z tego przedmiotu. Zgodnie jednak z zapowiedziami ministerialnymi w tym roku - w związku z epidemią i zdalnym nauczaniem - generalnie matura ma być tym razem łatwiejsza, wymagania zostały okrojone o 20-30 procent. Czy maturzyści to odczują zaglądając do arkuszy egzaminacyjnych z matematyki - przekonamy się w środę 5 maja.

Data publikacji: 05-05-2021

Po zderzeniu z ciężarówką osobówka zamieniła się w pochodnię. DK 75 była zablokowana

W strażackie święto, bo takim dniem był wtorek, 4 maja 2021 r., strażakom z kilku jednostek na Sądecczyźnie przyszło gasić płonący niczym pochodnia samochód osobowy, który wcześniej zderzył się z ciężarówką na drodze krajowej nr 75. Głównym szlaku łączącym Nowy Sącz z Krakowem i Tarnowem.

Data publikacji: 05-05-2021

Znikną ciasteczka "Afrika". Niemcy tropią ślady rasizmu w reklamach

Ciemnoskóry chłopczyk z opakowania czekolady Sarotti był przez długie lata najbardziej znanym berlińczykiem. Znało go 98 procent Niemców. Stał się symbolem rewolucji w reklamie. Dziś ma już nie czarną, ale złotą buzię. A ciasteczka Afrika wkrótce otrzymają nową nazwę. Niemcy od lat tropią ślady rasizmu w reklamach.

Data publikacji: 05-05-2021

Belgia: kościół zmieniony w szkołę cyrkową. "Smutno go widzieć w takim stanie"

Kolejny kościół w Belgii z powodu braku wiernych został sprzedany za 1 euro. Byłą świątynię pod wezwaniem Św. Franciszka Ksawerego władze Anderlechtu chcą zamienić w ośrodek kultury ze szkołą cyrkową i nauką tańca.

Data publikacji: 05-05-2021

1 maja na drogach. Policja zatrzymała rekordową liczbę nietrzeźwych kierowców

W pierwszy dzień majowego weekendu policjanci w całym kraju zatrzymali 426 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. To liczba znacznie wyższa niż w roku ubiegłym – przekazał kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Data publikacji: 05-05-2021

Nieletni zwabili na randkę i zabili 73-latka. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Sąd w Amsterdamie skazał siedmiu nastolatków za zamordowanie 73-letniego mieszkańca Arnhem, którego wcześniej zwabili na rzekomą randkę.

Data publikacji: 05-05-2021