Artykuły z dnia: 04-08-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 04-08-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 04-08-2020

O czym marzą zwierzęta? - jedno życzenie zmienia wszystko

Zastanawialiście się kiedyś o czym marzą zwierzęta? Nie? Teraz będziecie mogli się tego dowiedzieć. W odległym zakątku Ziemi leży Sanktuarium, które jest miejscem dla zagrożonych gatunków zwierząt. Źródłem ich szczęścia jest pewne magiczne drzewo…  Rok produkcji: 20...

Data publikacji: 04-08-2020

Ola Ciupa zaręczyła się z raperem Kubańczykiem! Pierścionek robi wrażenie

W 2019 roku, a dokładniej jesienią, Ola Ciupa, znana z tego, że była Słowianką Donatana, rozstała się z Dannym Ferrerim. Ona i influencer, tworzyli parę przez przeszło pół roku. Modelka niezbyt długo cieszyła się z bycia singielką i bardzo szybko związała się z raperem - Jakubem Flasem, kt&oa...

Data publikacji: 04-08-2020

Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 3.08.2020

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 3.08.2020 w Polsce stwierdzono już 47 469 przypadków zakażeń oraz 1 732 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 04-08-2020

Te znaki zodiaku to lenie! Do pracy się nie kwapią. Czy należysz do leniwych znaków zodiaku? Sprawdź!

Niektóre znaki zodiaku cechuje lenistwo. Wbrew pozorom nie zawsze jest to zła cecha – czasami leniuchowanie sprzyja wymyślaniu ciekawych rozwiązań, które ułatwiają pracę. Poza tym nadgorliwość czasem bardziej szkodzi niż słodkie lenistwo. Do której grupy znaków zodiaku się zaliczasz? Jesteś bardziej pracowity czy bardziej leniwy? A może cechy te po prostu się w tobie przeplatają? Sprawdź!

Data publikacji: 04-08-2020

Janusz Gajos to prostak? Tak twierdzi Beata Mazurek. Zobacz memy. Gajos skrytykował Jarosława Kaczyńskiego na festiwalu Pol'and'Rock

Janusz Gajos w oczach europosłanki Beaty Mazurek to "prostak, któremu PRL odcisnął trwały ślad na mózgu". Aktor, który urodził się w Dąbrowie Górniczej w ostatnim czasie był gościem na festiwalu Pol'and'Rock, gdzie skomentował wyniki ostatnich wyborów prezydenckich. Gajos przypisał Jarosławowi Kaczyńskiemu podział Polski na dwie części i nazwał go "małym człowiekiem". Co na to internet? Zobacz memy i komentarze w galerii zdjęć.

Data publikacji: 04-08-2020

Tychy: matka ugodziła półtorarocznego syna nożem w szyję. Grozi jej dożywocie. Ranione dziecko zostało już wybudzone ze śpiączki

Półtoraroczny chłopczyk ciężko raniony nożem przez matkę, który został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Lekarze opisują jego stan jako ciężki, ale stabilny. Matka dziecka trafiła do aresztu na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej nawet dożywocie.

Data publikacji: 04-08-2020

Zawał na drodze. Dramatyczne nagranie z autostrady A4

Na autostradzie kierowca jechał od barierki do barierki. To sceny ze Śląska, gdzie 66-letni kierowca dostał zawału podczas prowadzenia pojazdu. Co dziesiąty wypadek w Polsce spowodowany jest zmęczeniem lub zaśnięciem kierowcy - w pełnym słońcu, w wirze wakacyjnych wyjazdów o to nietrudno.

Data publikacji: 04-08-2020

Kolejki przed bramkami na autostradzie A1 koło Torunia. Dłuższy dojazd nad morze

Kolejki samochodów czekających na uiszczenie opłat za przejazd autostradą Amber One w stronę Gdańska utworzyły się w sobotę pod Toruniem w obu kierunkach. Aby dojechać do bramek w stronę Gdańska trzeba było czekać ponad pół godziny - podało Centrum Kontroli Ruchu Autostrady A1. W stronę Łodzi opóźnienie sięgało kwadransa. Podobnie było w piątek.

Data publikacji: 04-08-2020

Nowy thriller psychologiczny "Nieobliczalny". O filmie i swojej postaci mówi Russel Crowe

To pierwsza duża premiera filmowa po kilku miesiącach lockdownu spowodowanego pandemią. Na ekrany kin wchodzi thriller psychologiczny Nieobliczalny. Główną rolę gra Russel Crowe. Aktor nagrodzony Oscarem za tytułową rolę w Gladiatorze, tym razem wciela się w postać, której nikt z nas nie chciałby spotkać na ulicy. Oto, co sam mówi o swojej postaci i pracy nad filmem.

Data publikacji: 04-08-2020

Nie żyje Alan Parker. Reżyser miał 76 lat

Brytyjski reżyser sir Alan Parker, znany z takich filmów jak Bugsy Malone, Sława, The Wall, Ptasiek, Missisipi w ogniu i Evita, zmarł w piątek w wieku 76 lat - poinformowała jego rodzina.

Data publikacji: 04-08-2020

Gwiazdor "Harry'ego Pottera" jako Donald Trump. Pierwszy zwiastun miniserialu

Stacja Showtime pokazała pierwszy zwiastun miniserialu The Comey Rule w reżyserii Billyego Raya (Kapitan Phillips, Igrzyska śmierci, Sekret w ich oczach). Serial będzie adaptacją książki byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya, w której opisał on kulisy swojej wieloletniej kariery, podczas której współpracował z najważniejszymi osobami w państwie - w tym z prezydentem Donaldem Trumpem.

Data publikacji: 04-08-2020