Artykuły z dnia: 04-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 04-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 04-07-2020

Hugh Grant – najlepsze filmy z udziałem aktora, które warto znać

Hugh Grant to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Karierę rozpoczął jeszcze podczas studiów na Oxfordzie w komediodramacie „Privileged”. Niedługo później zaczął grywać w teatrze. W 1987 roku odniósł swój pierwszy duży sukces d...

Data publikacji: 04-07-2020

Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień jednak znowu razem?

Jakub Rzeźniczak wielu kojarzy się z jego zdradami wobec swojej żony - Edyty Zając. W dodatku rok temu okazało się, że mężczyzna ma kilkuletnią córkę i to nie z rzeczoną Zając. Szybko okazało się, że to nie jest dla Edyty coś łatwego i postanowili się rozwieść. Każde z nich poszło w swoją str...

Data publikacji: 04-07-2020

Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 03.07.2020

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 3.07.2020 w Polsce stwierdzono już 35 405 przypadków zakażeń oraz 1 507 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 04-07-2020

Życzenia imieninowe. Najpiękniejsze, zabawne i oryginalne życzenia imieninowe [wierszyki, sms] 3.07.20

Życzenia imieninowe. Każdego dnia ktoś z nas obchodzi imieniny. W Polsce, w porównaniu do innych krajów świata, są one bardzo hucznie świętowane, organizowane są imprezy, a solenizantom składa się życzenia. Z tego powodu przygotowaliśmy dla was zbiór najpiękniejszych, zabawnych oraz oryginalnych życzeń imieninowych, które można złożyć osobiście, wysłać sms-em lub napisać na kartce!

Data publikacji: 04-07-2020

3 lipca to data premiery nowego singla Artura Rojka z płyty "Kundel". W utworze "A miało być jak we śnie" gościnnie wystąpił Taco Hemingway

- To nie przypadek, że w tej piosence pojawia się Taco Hemingway. Uważam go za jednego z najbardziej interesujących artystów ostatnich lat. Inspiruje mnie, mam pełen szacunek do efektywności pracy jaką wykonuje, i jej wartości - powiedział Artur Rojek o gościu specjalnym, który wystąpił w utworze "A miało być jak we śnie". W piątek, 3 lipca odbyła się oficjalna premiera trzeciego singla i teledysku z albumu "Kundel".

Data publikacji: 04-07-2020

Kino Helios wznowiło działalność. Filmy, projekty specjalne i koncerty. Można też wynająć salę z przyjaciółmi I jeść popcorn... w przyłbicy

Kino Helios wznowiło działalność. Od 3 lipca można znów pójść na seans filmowy. W planach są też cykle filmowe, pokazy specjalne, koncerty. Można też wykupić seans prywatny.

Data publikacji: 04-07-2020

Wiózł dziecko na tylnej półce auta [WIDEO]

Początek wakacji oznacza wzmożony ruch na drogach, a wraz z nim wzrost liczebności nieroztropnych zachowań kierowców. Świadkiem jednego z nich był mieszkaniec Lubuskiego. Sfilmował on Volkswagena Golfa, którym podróżowało kilkuletnie dziecko. Nie było ono jednak umieszczone w przepisowym foteliku, ale leżało na tylnej półce nad bagażnikiem pojazdu.

Data publikacji: 04-07-2020

Miganie się od mandatu z fotoradaru może być dużo droższe

Niewskazanie kierującego pojazdem sfotografowanym przez fotoradar nie będzie już wykroczeniem, tylko deliktem administracyjnym. Grzywna będzie dwa razy większa niż obecnie - pisze wtorkowy Dziennik Gazeta Prawna.

Data publikacji: 04-07-2020

Nie żyje Carl Reiner. Komik znany m.in. z "Ocean's Eleven"

Carl Reiner, jeden z najpopularniejszych amerykańskich komików, zmarł wieku 98 lat - podają we wtorek agencje. Scenarzysta, reżyser i aktor znany w Polsce z roli w serii Oceans Eleven został nazwany przez Reutera siłą napędową amerykańskiej komedii.

Data publikacji: 04-07-2020

Koncerty plenerowe. Zmiany w liczbie uczestników

Od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni. Będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego - poinformowało we wtorek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data publikacji: 04-07-2020

Ludzie kultury o wyborach. "Wyjmujemy parasolki, od jutra pada"

Nie tylko publicyści, ale też polscy artyści komentują wyniki niedzielnych wyborów. Mam nadzieję, iż wynik SH, kolejnego »fajnego« kandydata, pozwala wierzyć, iż cały ten projekt polityczny bazujący na próżności i buzującym ego telewizyjnego celebryty skończy za parę lat tam, gdzie skończył dziś pan piosenkarz Kukiz - tak pisarz Szczepan Twardoch skomentował wynik Szymona Hołowni.

Data publikacji: 04-07-2020