Artykuły z dnia: 04-04-2021

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zostaną zastąpione Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 04-04-2021

Życzenia wielkanocne 2021: SMS, religijne, śmieszne, poważne. Krótkie wierszyki i rymowanki. Najpiękniejsze życzenia na Wielkanoc

Wielkanoc 2021 zbliża się wielkimi krokami. W czasie świąt pamiętajmy o wysłaniu życzeń rodzinie i przyjaciołom. Poniżej znajdziecie pomysły na życzenia wielkanocne - zarówno te oficjalne i religijne, jak i zabawne, w formie wierszyków i rymowanek do SMS.

Data publikacji: 04-04-2021

Ukryty wymiar - kosmiczny koszmar

Film pod tytułem „Ukryty wymiar” to opowieść o misji ratunkowej, która ma odnaleźć zaginiony statek. Po znalezieniu jego wraku okazuje się jednak, że może być to początek prawdziwego koszmaru. Film jest przedstawicielem gatunku horror science fiction.  Tytuł oryginalny: Even...

Data publikacji: 04-04-2021

Ostrzeżenie - uratować ofiarę za wszelką cenę

Genialny matematyk opracowuje wzór, który pozwala mu przewidzieć następne ataki przestępców. Postanawia, że za wszelką cenę ostrzeże kolejną ofiarę, zanim będzie za późno…  Rok produkcji: 2018 Oryginalny tytuł: El aviso Gatunek: Thriller Produk...

Data publikacji: 04-04-2021

Tarnów. Tragedia przy ul. Promiennej w Tarnowie. Z mieszkania, w którym wybuchł pożar, wyskoczył 36-latek. Mężczyzna zmarł [ZDJĘCIA]

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 3 kwietnia około godziny 21. Służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Promiennej. Gdy strażacy przystępowali do akcji, z lokalu, który znajdował się na dziewiątym piętrze, wyskoczył mężczyzna. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Data publikacji: 04-04-2021

GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 1:0. GieKSa wróciła na fotel lidera eWinner II ligi ZDJĘCIA

GKS Katowice pokonał Olimpię Grudziądz 1:0 w meczu 25. kolejki eWinner II ligi. Katowiczanie mieli w tym meczu sporą przewagę, lecz długo nie potrafili udokumentować jej golem. Dopiero w samej końcówce gola na wagę zwycięstwa strzelił Marcin Urybnowicz. Wygrana pozwolił podopiecznym trenera Rafała Góraka wrócić na fotel lidera tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Olimpia Grudziądz.

Data publikacji: 04-04-2021

Kibice Ruchu Chorzów... zabrali graffiti GKS Katowice ZDJĘCIA Tego jeszcze nie było! Akty wandalizmu w Dąbrówce Małej nabrały nowej formy

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi przypomnieli o sobie kibice od dłuższego czasu prowadzący wojenkę w malowaniu oraz niszczeniu graffiti na terenie dzielnicy Katowic - Dąbrówki Małej. Tym razem doszło do nietypowej akcji. Kibice Ruchu Chorzów (dosłownie) zabrali graffiti fanów GKS-u Katowice. Jak to możliwe? Zobaczcie ZDJĘCIA.

Data publikacji: 04-04-2021

Potrącił wózek z 15-miesięcznym dzieckiem. Dziewczynka zmarła, sprawca zbiegł

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło w Przęsławicach (woj. mazowieckie). Kierowca białego SUV-a potrącił wózek z 15-miesięczną dziewczynką prowadzony przez ojca. Niestety, pomimo podjętej reanimacji dziecko zmarło. Kierowca zbiegł. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Data publikacji: 04-04-2021

Kierowca był pijany. Przewrócił cysternę z paliwem [ZDJĘCIA]

Pijany kierowca przewrócił tira, który ciągnął naczepę-cysternę z ładunkiem 13 tys. litrów oleju napędowego. Szofer został przewieziony do szpitala z lekkimi obrażeniami. Aby podnieść ciężarówkę, strażacy musieli przepompować paliwo do innego zbiornika. Droga była zablokowana z przerwami przez ponad 12 godzin.

Data publikacji: 04-04-2021

Dziesięć zastępów strażackich walczyło z ogniem w podlimanowskiej wiosce

Akcja aż dziesięciu zastępów pożarniczych ocaliła dom w niezbyt odległej od Limanowej wiosce Podłopień. Strażacy zapobiegli przerzuceniu się ognia z gorejącej stodoły na stojący w pobliżu budynek mieszkalny.

Data publikacji: 04-04-2021

Francja: W czasie epidemii przybywa pułapek. "Samozwańczy coache, guru, odrodzenie sekt"

W czasie epidemii koronawirusa we Francji zaczęło przybywać oszustów, samozwańczych guru, którzy za pośrednictwem internetu obiecują ochronę przed ciężkimi chorobami lub uleczenie z Covid-19.

Data publikacji: 04-04-2021

Polonijna śpiewaczka, Tajwanka i Chilijczyk nagrywają Gorzkie Żale. "Pojawił się nowojorski klimat"

Polonijna śpiewaczka Małgorzata Staniszewska przygotowała oryginalne nagranie nabożeństwa Gorzkich Żali w stylu łączącym jazz i muzykę pop. Projekt powstał z inicjatywy polskiego konsulatu w Nowym Jorku.

Data publikacji: 04-04-2021

Śląsk. Rolnik znalazł cmentarzysko sprzed 4 tys. lat. Zaskakująca forma pochówku

Trzy groby w jednej jamie, ułożone w sposób charakterystyczny dla pochówków z okresu neolitu i wczesnej epoki brązu – odkryto przypadkiem na polu w rejonie Raciborza (Śląskie). Dokładne prace prowadzone będą jesienią. Zdaniem archeologów szkieletów może być więcej.

Data publikacji: 04-04-2021