Artykuły z dnia: 04-04-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 04-04-2020

„Imperium”- finałowy sezon został skrócony przez epidemię

Amerykański serial „Imperium” przedstawia historię Luciousa Lyona (w jego rolę wcielił się Terrence Howard), który jest właścicielem ogromnej firmy muzycznej Empire Entertainment. Jego życie to jedno wielkie pasmo sukcesów. Wszystko jednak zaczyna się komplikować, gdy zosta...

Data publikacji: 04-04-2020

Dorota Zawadzka skrytykowała "Szkołę z TVP". Zaapelowała na Facebooku

Dorota Zawadzka swoją popularność dzięki programowi „Superniania”, gdzie przedstawiała nieradzącym sobie rodzicom alternatywne sposoby na wychowywanie dzieci. Mimo, że od lat nie można jej już oglądać w telewizji – gwiazda na stałe dołączyła do grona celebrytów i dla wielu d...

Data publikacji: 04-04-2020

Nie żyją pacjenci ze szpitali w Bytomiu i Katowicach. Byli zakażeni koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych zgonach osób zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. W szpitalu w Bytomiu zmarła 89-letnia kobieta, w Katowicach 67-letni mężczyzna. W całej Polsce z powodu Covid -19 zmarło już 71 osób.

Data publikacji: 04-04-2020

Nie żyją pacjenci ze szpitali w Raciborzu, Bytomiu, Katowicach i Tychach. Byli zakażeni koronawirusem

Wzrosła liczba ofiar koronawirusa w województwie śląskim. W szpitalach w Raciborzu i Tychach zmarła dwójka pacjentów. To seniorzy z chorobami współistniejącymi. Przybyło też 5 przypadków nowych zakażeń w woj. śląskim. Późnym wieczorem resort zdrowia poinformował o kolejnych dwóch zgonach. W Bytomiu i Katowicach.

Data publikacji: 04-04-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 04-04-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 04-04-2020

Koronawirus. Bilans piątku: 32 nowe przypadki zakażeń w Małopolsce, jedna ofiara śmiertelna

W Małopolsce potwierdzono późnym wieczorem kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. W piątek przybyło w sumie 32 chorych. Aktualnie w całym województwie zakażonych są już 262 osoby. W piątek w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zmarł 84-letni mężczyzna z powiatu wielickiego. To piąta śmiertelna ofiara COVID-19 w regionie.

Data publikacji: 04-04-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 04-04-2020

Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego – podano szczegóły

Nie ulega wątpliwości, że cała polska kultura, wręcz kultura światowa, poniosła wielką stratę wraz z przejściem Pana Profesora do wieczności – mówił abp Marek Jędraszewski. Na stronie archidiecezji krakowskiej poinformowano również o szczegółach pogrzebu kompozytora.

Data publikacji: 04-04-2020

Skradziono obraz van Gogha. Z muzeum zamkniętego z powodu epidemii

Obraz Vincenta van Gogha Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną został skradziony z amsterdamskiego muzeum Singer Laren - poinformował w poniedziałek dyrektor muzeum. Obrabowana placówka była zamknięta w związku z epidemią koronawirusa.

Data publikacji: 04-04-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 04-04-2020

Backstreet Boys zostali w domu i... nagrali wyjątkowy teledysk

W ramach akcji charytatywnej #iHeartConcertOnFOX amerykański zespół Backstreet Boys stworzył nowy teledysk do jednego ze swoich największych hitów I Want It That Way. Panowie postanowili nagrać do niego sceny osobno ze swoich domów.

Data publikacji: 04-04-2020