Artykuły z dnia: 03-12-2020

Czy osoba z umową o dzieło może dostać wynagrodzenie chorobowe z tytułu COVID-19?

Wielu ekspertów wskazuje na niesprawiedliwość społeczną wynikającą z faktu, że osoby z umowami cywilnoprawnymi nie mają zapewnionej takiej samej ochrony na wypadek choroby jak etatowcy. Czy osoba z umową o dzieło może dostać świadczenie z tytułu choroby? Wyjaśniamy.

Data publikacji: 03-12-2020

Dobra wiadomość dla kredytobiorców. Stopy procentowe pozostają na niezmienionym poziomie

Rada Polityki Pieniężnej poinformowała w środowym komunikacie, że stopy procentowe pozostają na niezmienionym poziomie. - Informacje na temat wyników testów dotyczących opracowywanych szczepionek przeciw COVID-19 przyczyniły się do pewnej poprawy nastrojów na międzynarodowych rynkach finansowych- napisano w komunikacie.

Data publikacji: 03-12-2020

Jedyny i niepowtarzalny Ivan – goryl kwestionuje swoje życie

Filmy ze zwierzętami to szczególny rodzaj kina, który sprawdzi się wyjątkowo dobrze chociażby w formie familijnego seansu. Nic więc dziwnego, że widzowie mogą spodziewać się kolejnych produkcji z sympatycznymi bohaterami w roli głównej. Jednym z najnowszych filmów w tym s...

Data publikacji: 03-12-2020

Krzysztof Ziemiec – prezenter Teleexpressu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Krzysztof Ziemiec jest polskim dziennikarzem. W latach 2004-2006 i 2009-2019 był prezenterem „Wiadomości” w TVP1. Od 2019 roku prowadzi „Teleexpress”. Jest laureatem Tulipana Narodowego Dnia Życia, Wiktora za rok 2011 i dwukrotnym laureatem Telekamery, którą otrzymał w...

Data publikacji: 03-12-2020

Najlepsze hasła na transparentach. Te banery to prawdziwe MEMY ulicy i hity internetu. Pomysłowe slogany na protest

Od czwartku 22 października w całej Polsce trwa Strajk Kobiet związany z decyzją Trybunału Konstytucyjnego prowadzącą do zaostrzenia ustawy dotyczącej aborcji. Na kolejnych marszach coraz więcej osób pojawia się z transparentami. Poza klasycznymi sloganami widnieją na nich także niezwykle kreatywne propozycje. Oto najlepsze banery, jakie pojawiły się na protestach w całej Polsce. Jakie hasła na strajk? To prawdziwe memy ulicy!

Data publikacji: 03-12-2020

Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości? Dom Iwony z Sanatorium Miłości. Iwona z Sanatorium Miłości pokazała swój ogród 2.12.2020

Dom Iwony z Sanatorium Miłości. Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości? Iwona mieszka w pięknym domu z ogrodem razem ze swoim partnerem Gerardem. Popularna para z Sanatorium Miłości pokazała swój dom w Radomsku i ogród.

Data publikacji: 03-12-2020

GKS Tychy - Widzew Łódź NA ŻYWO, WYNIK, LIVE Tyszanie chcą się przełamać z beniaminkiem, ale łatwo nie będzie

W czwartek 3.12.2020 r. w meczu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zagra z Widzewem Łódź. Początek spotkania na stadionie przy ul. Edukacji o godz. 18. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu GKS Tychy - Widzew.

Data publikacji: 03-12-2020

Remont skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Łużycką w Bytomiu się zakończył. Przywrócono docelową organizację ruchu

Na początku listopada ruszył remont skrzyżowania ulic Wrocławskiej i Łużyckiej w Bytomiu-Śródmieściu. Prace w tym miejscu już się zakończyły - docelowa organizacja ruchu została przywrócona. Ta drogowa inwestycja miała na celu poprawienie komfortu jazdy kierowców i bezpieczeństwa pieszych.

Data publikacji: 03-12-2020

Nagroda Bookera. Ogłoszono nazwisko zwycięzcy

Laureatem Międzynarodowej Nagrody Bookera za rok 2020 został Douglas Stuart za książkę Shuggie Bain. Szkocki autor przedstawił historię dojrzewającego chłopca, który jest nieco inny od swoich rówieśników, oraz jego silnej matki, którzy próbują przetrwać w Glasgow lat 80. XX wieku.

Data publikacji: 03-12-2020

Autostrada A2: jechał ciężarówką bez jednego koła

Lubuscy inspektorzy ITD wycofali z ruchu naczepę, w której brakowało jednego koła. Oś pojazdu była przymocowana do ramy pasami służącymi do mocowania ładunku.

Data publikacji: 03-12-2020

Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba wozić prawa jazdy. Jest warunek

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Data publikacji: 03-12-2020

Utwory Anny German w nowych aranżacjach. Koncert finałowy międzynarodowego Festiwalu

Już 23 listopada o godz. 19:00 publiczność w Polsce i zagranicą usłyszy piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach młodych polskich kompozytorów. Tegoroczny Koncert Finałowy VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German, ze względu na stan pandemii, nie odbędzie się w sali koncertowej. Zostanie jednak wyemitowany w formie filmowej. Transmisja na kanale YouTube i FB Festiwalu.

Data publikacji: 03-12-2020

Święta z Kevinem. Kultowy film w Wigilię w Polsacie

To już tradycja. W czwartek 24 grudnia o godz. 20 Polsat ponownie wyemituje kultowy film Kevin sam w domu. W tym roku mija 30 lat od czasu jego premiery w 1990 roku.

Data publikacji: 03-12-2020