Artykuły z dnia: 03-04-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 03-04-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 03-04-2020

„Strażnicy Galaktyki”- aktorzy, którzy mogli wystąpić zamiast Chrisa Pratta

Premiera filmu „Strażnicy Galaktyki” odbyła się w 2014 roku. Jego nietuzinkowi bohaterowie od razu podbili serca fanów uniwersum Marvela. Film przedstawia losy Petera Quilla, który kradnie pewien przedmiot, którego od dawna pragnie zły i potężny Ronan. Quill, żeby un...

Data publikacji: 03-04-2020

Michał Wiśniewski w oświadczeniu odpowiedział Agacie Buczkowskiej po jej wypowiedziach

Niedawno Agata Buczkowska opowiedziała, ze łzami w oczach, o powodach przez które nie jest już członkiem formacji „Ich Troje”. Opowiadała o kulisach ich rozstania, a także o niekorzystnej umowie, którą kazano jej podpisać. Według jej relacji – przez to właśnie nie zde...

Data publikacji: 03-04-2020

Coronavirus disease (COVID-19) Pandemic daily report [MAPS, STATISTICS] 02.04.2020

Coronavirus disease (COVID-19) Pandemic daily report [MAPS, STATISTICS] 02.04.2020 Data sources: WHO, CDC, ECDC, NHC, DXY, 1point3acres, Worldometers.info, BNO, state and national government health departments, and local media reports.

Data publikacji: 03-04-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 03-04-2020

Koronawirus na Śląsku. Skąd są i gdzie mieszkają zarażeni koronawirusem. W których szpitalach są leczeni? Liczba chorych wzrasta

Koronawirus na Śląsku atakuje w bardzo szybkim tempie. Rośnie liczba zarażonych koronawirusem. W woj. śląskim potwierdzono dotąd 349 przypadków zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mamy też już 12 ofiar śmiertelnych. To dane na czwartek, 2 kwietnia 2020. Zarażeni przebywają aktualnie w szpitalach w Tychach, Chorzowie, Zawierciu, Cieszynie, Częstochowie i Raciborzu. W tym ostatnim większość hospitalizowanych to zakażeni z Rybnika i okolic. Większość osób jest w stanie dobrym, niektórzy być może za kilka dni zostaną nawet wypisani. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani.

Data publikacji: 03-04-2020

Koronawirus w szpitalu w Wodzisławiu Śl. Przynajmniej 31 zakażeń wśród personelu i pacjentów

Koronawirus w szpitalu w Wodzisławiu Śl. Przynajmniej 31 osób zostało zakażonych. To personel medyczny i pacjenci oddziału chirurgii ogólnej. Przebywali w kwarantannie po tym, jak zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednego z pacjentów.

Data publikacji: 03-04-2020

Skradziono obraz van Gogha. Z muzeum zamkniętego z powodu epidemii

Obraz Vincenta van Gogha Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną został skradziony z amsterdamskiego muzeum Singer Laren - poinformował w poniedziałek dyrektor muzeum. Obrabowana placówka była zamknięta w związku z epidemią koronawirusa.

Data publikacji: 03-04-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 03-04-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 03-04-2020

Backstreet Boys zostali w domu i... nagrali wyjątkowy teledysk

W ramach akcji charytatywnej #iHeartConcertOnFOX amerykański zespół Backstreet Boys stworzył nowy teledysk do jednego ze swoich największych hitów I Want It That Way. Panowie postanowili nagrać do niego sceny osobno ze swoich domów.

Data publikacji: 03-04-2020

Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego – podano szczegóły

Nie ulega wątpliwości, że cała polska kultura, wręcz kultura światowa, poniosła wielką stratę wraz z przejściem Pana Profesora do wieczności – mówił abp Marek Jędraszewski. Na stronie archidiecezji krakowskiej poinformowano również o szczegółach pogrzebu kompozytora.

Data publikacji: 03-04-2020