Artykuły z dnia: 02-06-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 02-06-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 02-06-2020

M jak morderca - zabójcza gra w wisielca

Doświadczeni policjanci dostają zadanie, jakim jest złapanie seryjnego mordercy. Okazuje się, że morderca gra z nimi w zabójczego wisielca. Czy uda im się złapać poszukiwanego?  Gatunek: kryminał / thriller  Rok produkcji: 2017 Produkcja: USA Reżyseria: Johnny Martin &nbs...

Data publikacji: 02-06-2020

Grażyna Wolszczak opowiedziała o swojej sytuacji finansowej

Grażyna Wolszczak podzieliła los innych artystów, którzy z powodu koronawirusa - nie zarabiają. Ona również ma spory przestój finansowy, ponieważ zamknęli teatry, a prace na planie zostały wstrzymane. Artyści, którzy nie mieli oszczędności - dzisiaj dużo mów...

Data publikacji: 02-06-2020

Groźny wypadek w Wilkowicach. Samochód potrącił dwie rowerzystki, opel zderzył się z nimi czołowo. Lądował śmigłowiec LPR

Do potrącenia dwóch rowerzystek doszło dzisiaj w Wilkowicach w powiecie bielskim. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan poszkodowanych jest poważny. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Szuka także świadków zdarzenia.

Data publikacji: 02-06-2020

Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz Radia Katowice, głos Google Maps w DZ: Ludzie potraktowali żywy głos w samochodzie jako towarzysza podróży

Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz Radia Katowice i znakomity lektor, przeżył chyba najbardziej zwariowany tydzień w swoim życiu. Po tym, gdy okazało się, że przestał być głosem Google Maps i zastąpiła go maszyna, w sieci zawrzało. Jego "pożegnalny" filmik umieszczony w serwisie YouTube zyskał rekordową oglądalność w krótkim czasie. Zaś protesty ludzi poskutkowały tym, że od ubiegłego piątku (29 maja), głos Jarka znów „kieruje nas na południe”. - Nie chodzi o mnie jako głos Jarosława Juszkiewicza. Myślę, że chodzi o ten pierwiastek ludzki. Wiem to po olbrzymiej liczbie pozytywnych komentarzy, po tym, że ludzie potraktowali żywy głos w samochodzie jako towarzysza podróży - mówi nam (przywrócony) głos Google Maps.

Data publikacji: 02-06-2020

16-latka walczy o życie. Pijany kierowca staranował auto z rodziną [NAGRANIE WYPADKU]

Jest nagranie tragicznego wypadku w Łodzi, jak spowodował pijany kierowca audi. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w fiata. Z nagrania wynika, ze jego kierowca nie miał szans uniknąć wypadku. Wiózł on troje dzieci, wszystkie leżą w szpitalu. Najbardziej poszkodowana 16-latka walczy o życie, rokowania niestety nie są najlepsze. Sprawca usłyszał zarzuty.

Data publikacji: 02-06-2020

15-latek zabrał młodsze koleżanki na przejażdżkę. Dachował

Kierowca jadący citroenem przez Rybnik przekroczył prędkość, utracił panowanie nad autem i dachował. Okazało się, że za kierownicą siedział... 15-latek. Razem z nim podróżowały dwie 13-latki i 16-latek. Nastolatek tłumaczył policjantom, że chciał tylko zabrać znajomych na przejażdżkę.

Data publikacji: 02-06-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 02-06-2020

Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 1.06.2020

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 1.06.2020 w Polsce stwierdzono już 24 165 przypadków zakażeń oraz 1 074 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 02-06-2020

Nie żyje Christo. Artysta "opakował" m.in. budynek Reichstagu

W wieku 84 lat w Nowym Jorku zmarł pochodzący z Bułgarii artysta-abstrakcjonista Christo (Jawaszew), który wraz z żoną, Jeanne-Claude w 1985 r. opakował paryski Pont Neuf, a w 1995 r. budynek Reichstagu w Berlinie. O śmierci poinformowało biuro artysty.

Data publikacji: 02-06-2020

Legendarny Clint Eastwood kończy 90 lat

W niedzielę 90. urodziny obchodzi jeden z najbardziej popularnych amerykańskich aktorów - Clint Eastwood. Mimo tego, że na całym świecie znany jest ze swoich ról filmowych, bardziej doceniony został jako reżyser. Próbował swoich sił również jako producent.

Data publikacji: 02-06-2020

Nie żyje Jerzy Pilch. Pisarz zmarł w swoim domu

Nie żyje Jerzy Pilch, pisarz i laureat Nagrody Literackiej Nike. Zmarł w piątek po południu w swoim domu w Kielcach - przekazała Wyborcza, a informację tę potwierdziło Muzeum Literatury. Od kilku dni 67-letni pisarz miał problemy z ciśnieniem.

Data publikacji: 02-06-2020