Artykuły z dnia: 02-04-2020

Meghan Markle i książę Harry pożegnali się z fanami na Instagramie

To, co do niedawna jeszcze wydawało się tak odległe – staje się faktem. Przypomnijmy, że 8 stycznia Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że zamierzają wycofać się z rodziny królewskiej. Okrzyknięto to jako „Megxit”. Para wydała wtedy oświadczenie, że swoje życie chcą podzi...

Data publikacji: 02-04-2020

Tragedia w Orzeszu: jak zginęła 9-latka i ojciec dziewczynki? Matka została ciężko ranna i jej przesłuchanie na razie jest niemożliwe

Jak doszło do rodzinnej tragedii w Orzeszu? Zginęła 9-letnia córka i jej ojciec, a matka została ciężko ranna. Mówi się, że było to rozszerzone samobójstwo lub jego próba. Rodzina nie miała Niebieskiej Karty. Prokuratura czeka, aż stan zdrowia pozwoli na przesłuchanie kobiety. Zaplanowano już sekcje zwłok dziecka i mężczyzny.

Data publikacji: 02-04-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 02-04-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 02-04-2020

George R. R. Martin zagrał w „Grze o tron”

Ostatnio twórcy „Gry o tron” zaskoczyli fanów swoim pojawieniem się w jednym z odcinków „Westworld”. Mogliśmy w nim zobaczyć, jak David Benioff i D.B. Weiss omawiają dalsze losy smoka Daenerys Targaryen, który znalazł się w laboratorium parku rozry...

Data publikacji: 02-04-2020

Wypadek na A4. W zderzeniu dwóch tirów zginęła jedna osoba [KRÓTKO]

Wypadek na A4, na jego płatnym odcinku pomiędzy węzłami Rudno i Trzebinią. W zderzeniu dwóch ciężarówek śmierć poniosła jedna osoba. Na miejscu lądował śmigłowiec ratunkowy. W obie strony kierowcy muszą spodziewać się wielkich utrudnień.

Data publikacji: 02-04-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 02-04-2020

Koszmarna tragedia w Orzeszu. Nie żyje 9-latka i jej ojciec, matka jest ciężko ranna. Czy było to rozszerzone samobójstwo? Śledztwo w toku

Koszmarna tragedia rodzinna w Orzeszu wstrząsnęła mieszkańcami. Co wydarzyło się w spokojnym domu? Doszło do pożaru. Strażacy w trakcie gaszenia poddasza trafili na koszmarny widok. Wezwani na miejsce ratownicy odnaleźli zwłoki mężczyzny i kobietę z ranami kłutymi, a także 9-letnią dziewczynkę, która mimo reanimacji zmarła.

Data publikacji: 02-04-2020

Skradziono obraz van Gogha. Z muzeum zamkniętego z powodu epidemii

Obraz Vincenta van Gogha Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną został skradziony z amsterdamskiego muzeum Singer Laren - poinformował w poniedziałek dyrektor muzeum. Obrabowana placówka była zamknięta w związku z epidemią koronawirusa.

Data publikacji: 02-04-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 02-04-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 02-04-2020

Backstreet Boys zostali w domu i... nagrali wyjątkowy teledysk

W ramach akcji charytatywnej #iHeartConcertOnFOX amerykański zespół Backstreet Boys stworzył nowy teledysk do jednego ze swoich największych hitów I Want It That Way. Panowie postanowili nagrać do niego sceny osobno ze swoich domów.

Data publikacji: 02-04-2020

Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego – podano szczegóły

Nie ulega wątpliwości, że cała polska kultura, wręcz kultura światowa, poniosła wielką stratę wraz z przejściem Pana Profesora do wieczności – mówił abp Marek Jędraszewski. Na stronie archidiecezji krakowskiej poinformowano również o szczegółach pogrzebu kompozytora.

Data publikacji: 02-04-2020