Artykuły z dnia: 02-03-2021

Valheim – kolejne rekordy wikińskiego survivalu

Epidemia i związane z nią obostrzenia sprawiły, że coraz więcej osób czas wolny spędza w swoich mieszkaniach. Nic więc dziwnego, że odczuła to branża gier komputerowych, które są obecnie popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Doskonale widać to na przykładzie nowych produkcji, kt&o...

Data publikacji: 02-03-2021

Zużyte jednorazowe maseczki antywirusowe na twarz staną się w przyszłości budulcem dróg? Pracują nad tym australijscy naukowcy

Covid sprawił, że miliardy ludzi na świecie używają jednorazowych masek na twarz. Miliony ton tego rodzaju śmieci lądują w śmietnikach. Australijscy naukowcy z Uniwersytetu RMIT w Melbourne pracują jednak nad projektem, którego efektem będzie wykorzystywanie tego rodzaju odpadów do budowy dróg. Z ich badań wynika, że do wykonania zaledwie jednego kilometra dwupasmowej drogi trzeba by zużyć około 3 milionów jednorazowych masek. To sprawia z kolei, że 93 tony takich odpadów nie trafią na wysypiska. Naukowcy opracowali też metodę dezynfekcji tego typu odpadów.

Data publikacji: 02-03-2021

Dochód Podstawowy: 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Nowe świadczenie socjalne? Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 02-03-2021

Prawo jazdy 2021. Te osoby nie dostaną prawa jazdy. Zaliczasz się do tego grona? Zobacz, kiedy lekarz nie wystawi pozytywnej opinii

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że są sytuacje, w których badający nas lekarz nie może wystawić pozytywnej opinii i tym samym nie możemy ubiegać się o prawo jazdy. Których osób to dotyczy i dlaczego?

Data publikacji: 02-03-2021

Dzikie historie - spokojni ludzie, którym puszczają nerwy

„Dzikie historie” to hiszpańskojęzyczna komedia, która zadebiutowała w 2014 roku. Jej reżyserem i scenarzystą jest Damián Szifrón. Film opowiada sześć historii, w których na co dzień spokojnym ludziom puszczają nerwy i doprowadza to do mniejszych lub więk...

Data publikacji: 02-03-2021

Wieczysta Kraków. Sławomir Peszko i spółka w Dubaju. Dwa treningi, analiza sparingu i... pogadanka Michała Listkiewicza [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 1 marca był bardzo zapracowanym dniem dla przebywających na zgrupowaniu w Dubaju piłkarzy Wieczystej Kraków. Odbyli oni dwa treningi, analizowali piątkowy sparing z FC Rodina Moskwa (przegrany 0:1) oraz spotkali się z byłym prezesem PZPN i arbitrem międzynarodowym Michałem Listkiewiczem. Sławomir Peszko i jego koledzy wysłuchali jego pogadanki na temat sędziowania i przepisów gry w piłkę nożną. Wcześniej, w weekend, mieli więcej luzu. W sobotę ćwiczyli na siłowni i mieli odnowę biologiczną w parku wodnym, a w niedzielę zwiedzali Dubaj. Przejdź do galerii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Data publikacji: 02-03-2021

Uczniowie klasówki piszą, a nauczyciele sprawdzają... i płaczą. Zobaczcie hity szkolnych sprawdzianów! Dziecięca inwencja nie zna granic

Aż ciężko uwierzyć, co uczniowie polskich szkół piszą na klasówkach (zresztą nie tylko piszą!). Zobaczcie ich sprawdziany, a uśmiejecie się do łez. Tym bardziej, że poczucia humoru nieraz nie brakuje też nauczycielom. Zobaczcie hity ze szkolnych klasówek!

Data publikacji: 02-03-2021

Horoskop na 2 marca 2021. Sprawdź horoskop dzienny na dziś. Przepowiednie i rady na wtorek, 2.03.2021

Horoskop codzienny na wtorek, 2 marca 2021. Zastanawiasz się, czy gwiazdy i układ planet mają wpływ na Twój los? Horoskop na dziś doradzi Ci, czego się strzec i na co się przygotować w wtorek, 2.03.2021 r. Sprawdź, co wróżka Augusta wywróżyła z nieba dla Twojego znaku Zodiaku. Jaki dzień Cię czeka? Wróżka radzi, podpowiada i przestrzega.

Data publikacji: 02-03-2021

Nowy sezon "Pierwszej miłości". Co czeka bohaterów serialu?

Od niemal 17 lat widzowie Polsatu śledzą losy bohaterów serialu Pierwsza miłość. W poniedziałek 1 marca na ekranach pojawi się 3182. odcinek, otwierający jego kolejny sezon. - Scenarzyści jak zwykle nas nie oszczędzą. Szykuje się bardzo emocjonalny wątek - powiedziała Aneta Zając, odtwórczyni podwójnej roli Marysi i Dominiki.

Data publikacji: 02-03-2021

Samochód marki... Huawei. Pierwsze auta być może w tym roku

Chiński koncern Huawei znany z produkcji sprzętu telekomunikacyjnego i smartfonów planuje wejść na rynek samochodów elektrycznych z własną marką i w ten sposób zneutralizować negatywne oddziaływanie sankcji gospodarczych USA - donosi w piątek agencja Reutersa.

Data publikacji: 02-03-2021

"To cyrk i kabaret". Konfederacja krytykuje projekt ustawy w sprawie elektrycznych hulajnóg

Rząd robi wszystko, żeby zniechęcić ludzi do korzystania z hulajnóg. Rządowy projekt ograniczający poruszanie się na hulajnogach jest absurdalny - ocenili posłowie Konfederacji. Zapowiedzieli, że podczas prac nad tym projektem w Sejmie będą zgłaszać do niego poprawki.

Data publikacji: 02-03-2021

Banksy wraca z nowym muralem. Dzieło pojawiło się na ścianie więzienia

Nowe dzieło street-artowego artysty pojawiło się na ścianie budynku nieczynnego więzienia w Reading w Wielkiej Brytanii. Przedstawia ono mężczyznę używającego zawiązanych prześcieradeł do ucieczki zza krat. Eksperci twierdzą, że ma to być nawiązanie do postaci słynnego pisarza Oscara Wildea, który był tam przetrzymywany za przestępstwa homoseksualne.

Data publikacji: 02-03-2021

Nowy sezon "Gliniarzy" od 1 marca. Aktorzy zdradzają: "będzie grubo"

W nadchodzącym sezonie Gliniarzy na widzów czekać będzie wiele niespodzianek. Już na samym początku nasi bohaterowie zmierzą się między innymi z porywaczem autobusu szkolnego, szaleńcem, który strzela do przypadkowych przechodniów czy przebiegłym politykiem próbującym manipulować działaniami detektywów. Premierowe odcinki od 1 marca o godz. 17:00 w Polsacie.

Data publikacji: 02-03-2021