Artykuły z dnia: 01-06-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 01-06-2020

Zakładnik – problemy na własne życzenie?

Dzisiejszy świat nie jest łatwy – niemal codziennie musimy borykać się problemami prywatnymi i zawodowymi. Nic więc dziwnego, że nierzadko sięgamy po tytuły, w których możemy dostrzec odbicie lustrzane naszej rzeczywistości. O problemach i tajemnicach współczesnego świata m&...

Data publikacji: 01-06-2020

Olga Bołądź - aktorka, która wcieliła się w Agatę Mróz-Olszewską. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Olga Bołądź to polska aktorka filmowa i teatralna, którą wiele osób z pewnością zna z filmów Vegi. Obecnie można ją oglądać w serialu „Chyłka”. Kim dokładnie jest ta charyzmatyczna aktorka? Poznajcie ją lepiej!  Wszystko o: Olga Bołądź  Data i miejsce uro...

Data publikacji: 01-06-2020

Żona Rafała Trzaskowskiego. Małgorzata Trzaskowska jest ze Śląska. To silna kobieta i oparcie dla męża. Będzie pierwszą damą RP?

Małgorzata Trzaskowska pochodzi ze Śląska. Urodziła się i wychowała w Rybniku. Tutaj także mieszka jej cała rodzina i najbliżsi krewni. To zdecydowana, silna i mądra kobieta, która wie, czego chce w życiu. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego? Prezydent Warszawy, został oficjalnie przedstawiony jako nowy kandydat PO na prezydenta Polski. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zrezygnowała z kandydowania. Jeśli Rafał Trzaskowski zostanie wybrany prezydentem RP, będziemy mieć pierwszą damę Ślązaczkę, bo żona Trzaskowskiego, Małgorzata, pochodzi z Rybnika. Nie wszyscy wiedzą, że ma też siostrę bliźniaczkę.

Data publikacji: 01-06-2020

Śląskie wyzwiska. 11 słów, którymi urazisz Ślązaka. Tak wyzywają się Ślązacy i Ślązaczki. Choć obecnie to już często żartobliwe docinki

Wyzwiska, choć są mało kulturalne, zdarza się używać wszystkim. Bo każdy ma granice cierpliwości. Dlatego nie dziwota, że wyzwiska wykształciły się nie tylko w każdym języku narodowym, ale też w gwarach i językach lokalnych. W śląskiej godce również nie brakuje słów, którymi Ślązacy się wzajemnie okładają, kiedy tracą do kogoś cierpliwość, lub zwyczajnie chcą kogoś obrazić. Oto śląskie wyzwiska. Choć obecnie większość z nich brzmi jak niewinne docinki, kiedyś te słowo mogły gorszyć.

Data publikacji: 01-06-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 01-06-2020

Pijany z odebranym prawem jazdy trafił autem między drzewa

Zakrwawiony mężczyzna szedł boso drogą krajową nr 12 w Strzelcach (woj. łódzkie). Okazało się, że spowodował wcześniej wypadek. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte przez sąd uprawnienia do kierowania pojazdów. Pomogli mu świadkowie, wśród nich wracający ze służby policjant z komisariatu w Paradyżu.

Data publikacji: 01-06-2020

Kraków. Gdzie na spacer z rodziną? 10 pomysłów: Kraków i okolice

Kraków. Gdzie na spacer z rodziną? Jeśli czasem zadajecie sobie to pytanie, to może przydatne okażą się nasze propozycje. Mieliśmy wskazać 10 spacerowych tras w Krakowie i okolicach, ale jak się wczytacie - przekonacie się, że jest ich więcej, bo do tematu podchodziliśmy wielowariantowo.

Data publikacji: 01-06-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 01-06-2020

Nie żyje Jerzy Pilch. Pisarz zmarł w swoim domu

Nie żyje Jerzy Pilch, pisarz i laureat Nagrody Literackiej Nike. Zmarł w piątek po południu w swoim domu w Kielcach - przekazała Wyborcza, a informację tę potwierdziło Muzeum Literatury. Od kilku dni 67-letni pisarz miał problemy z ciśnieniem.

Data publikacji: 01-06-2020

Metz i Stelmach wracają do Trójki. Jest też nowy prowadzący Listę Przebojów

Piotr Metz, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Bartosz Gil i Łukasz Szwed zdecydowali się na powrót do Trójki. Jak zapewnił nowy dyrektor rozgłośni Kuba Strzyczkowski: wracają wszyscy. Jest tylko pytanie, kiedy.

Data publikacji: 01-06-2020

15-latek zabrał młodsze koleżanki na przejażdżkę. Dachował

Kierowca jadący citroenem przez Rybnik przekroczył prędkość, utracił panowanie nad autem i dachował. Okazało się, że za kierownicą siedział... 15-latek. Razem z nim podróżowały dwie 13-latki i 16-latek. Nastolatek tłumaczył policjantom, że chciał tylko zabrać znajomych na przejażdżkę.

Data publikacji: 01-06-2020

Legendarny Clint Eastwood kończy 90 lat

W niedzielę 90. urodziny obchodzi jeden z najbardziej popularnych amerykańskich aktorów - Clint Eastwood. Mimo tego, że na całym świecie znany jest ze swoich ról filmowych, bardziej doceniony został jako reżyser. Próbował swoich sił również jako producent.

Data publikacji: 01-06-2020