Artykuły z dnia: 01-05-2021

Ty - on ma na jej punkcie obsesję...

Serial „Ty” to adaptacja książki Caroline Kepnes. To bardzo wciągająca i niebezpieczna historia, w której menadżer księgarni zakochuje się w początkującej poetce. Chce mieć ją tylko dla siebie, ma kompletną obsesję na jej punkcie, więc stara się zniszczyć każdą przeszkodę na ich w...

Data publikacji: 01-05-2021

Horoskop dzienny na sobotę 1 maja 2021 r. Co przepowiada wróżka Teodora? Sprawdź horoskop na dziś, 1.05.2021 r.

Horoskop dzienny na sobotę , 1 maja 2021. Sprawdź w horoskopie dziennym, co się dzisiaj wydarzy. Dowiedz się, co czeka Twoją rodzinę i Ciebie osobiście. Wróżka Teodora odczytuje znaki w gwiazdach i ma dla Ciebie horoskop na dziś. Jaka będzie sobota dla Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź.

Data publikacji: 01-05-2021

Nowe niebezpieczne produkty z popularnych sklepów wycofane przez GIS. Mogą powodować m.in. zapalenie opon mózgowych, sepsę, poronienie

Najnowsze ostrzeżenia GIS z 30 kwietnia 2021 roku przed niebezpiecznymi dla zdrowia i życia produktami. Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ich ze sklepów. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą pesto, parówek, jajek, posypki i suplementów diety. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które wycofywane są ze sprzedaży. Sprawdź także wyniki kontroli oraz nowe ostrzeżenia GIS w naszym raporcie. Kupiłeś te niebezpieczne dla zdrowia i życia produkty? Jeśli tak, pozbądź się ich oddając do sklepu lub wyrzucając do kosza (30.04.2021).

Data publikacji: 01-05-2021

Masz to w domu? Możesz zarobić dużą fortunę! Te rzeczy z PRL-u i nie tylko są dziś warte gigantyczne pieniądze!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

Data publikacji: 01-05-2021

Szczygieł - niespodziewana kradzież

Theodore Decker ma 13 lat, kiedy jego matka ginie w zamachu terrorystycznym, do którego dochodzi w Metropolitan Museum of Art. Zdezorientowany całą tą sytuacją, postanawia ukraść dzieło sztuki znane jako "Szczygieł".  Rok produkcji: 2019Oryginalny tytuł: The Goldfinch Gatunek: Dram...

Data publikacji: 01-05-2021

Pogrzeb Andrzej Grzesły, byłego piłkarza i działacza Garbarni, piłkarza Georytu, prezesa KKS Olsza, członka zarządu MZT [ZDJĘCIA]

Tłumy ludzi - rodzina, przyjaciele, znajomi, kibice - żegnały Andrzeja Grzesłę, byłego piłkarza krakowskich klubów Garbarni i Georytu, potem działacza "Brązowych", prezesa KKS Olsza i członka Zarządu Małopolskiego Związku Tenisowego, który zmarł 25 marca 2021 roku w wieku 66 lat. Jego pogrzeb odbył się w piątek, 30 kwietnia 2021 roku na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Data publikacji: 01-05-2021

Majówka 2021. Zakopane i Krupówki pełne turystów. Sporo osób wybrało się na majówkę w góry

Pod Giewontem rozpoczął się długi weekend majowy. Choć mamy pandemię i zakaz wynajmu pokoi dla turystów, w Zakopanem już w piątek pojawiło się sporo osób. Krupówki w piątek wieczorem były pełne spacerowiczów.

Data publikacji: 01-05-2021

Katowice. Zmarła zakonnica. To jedna z sióstr, podejrzanych o zakażenie indyjską odmianą koronawirusa

Nie żyje zakonnica z Katowic, jedyna hospitalizowana z 17 sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty, które pozostają w izolacji w związku z podejrzeniem zakażenia indyjską odmianą koronawirusa.

Data publikacji: 01-05-2021

Roman Polański zapowiedział nowy film. Pierwszy od czasu usunięcia z Akademii Filmowej

Reżyser nakręci film The Palace (Pałac), którego akcja dzieje się w 1999 roku w hotelu zanurzonym w Alpach Szwajcarskich, gdzie przecinają się życia gości i obsługi. Trzy lata temu Polański został razem z Billem Cosbym usunięty z amerykańskiej Akademii Filmowej zgodnie z zasadami zachowania w organizacji.

Data publikacji: 01-05-2021

Zbytnio zaufał nawigacji. Uszkodził dwa budynki, spędził noc w lesie

Nawigacja podpowiedziała kierowcy tira, żeby zjechał z głównej drogi i tak zaczęły się jego kłopoty. Zniszczył w Rogalowie (woj. lubelskie) dwa budynki, własną naczepę oraz spędził noc w lesie. Siedzący za kierownicą 24-latek zignorował kilka znaków i nie zatrzymał się, nawet kiedy skończył się asfalt, a droga zwęziła do trzech metrów.

Data publikacji: 01-05-2021

Masz punkty karne? Możesz zapłacić wyższe OC

Rząd planuje, by łamiący przepisy drogowe płacili więcej za polisy. Na podwyżkę opłat wpływać ma liczba zebranych punktów karnych. Niewykluczone są również wyższe mandaty. Takiemu rozwiązaniu przyklaskuje m.in. Polska Izba Ubezpieczeń, jednak środowiska kierowców są sceptyczne. Wśród pomysłów tych drugich jest utworzenie funduszu bezpieczeństwa drogowego.

Data publikacji: 01-05-2021

Po 500 latach odnalazł się palec wskazujący rzymskiej rzeźby

Cesarz Konstantyn odzyskał palec po ponad 500 latach. Brakujący fragment kończyny odnalazł się w 2018 roku we francuskim Luwrze i został przymocowany do ręki cesarza, którego fragmenty pomnika znajdują się w Muzeach Kapitolińskich.

Data publikacji: 01-05-2021

Remont Akropolu wywołuje protesty. "Chcą go zmienić w atrakcję turystyczną kosztem zabytku"

Dziesiątki uczonych, artystów i przedstawicieli administracji podpisały list otwarty przeciwko zmianom, które władze wprowadzają w jednym z najważniejszych zabytków starożytnego świata - ateńskim Akropolu. Jedni zarzucają pracom zbyt głęboką ingerencję w historyczną formę zabytków, inni - niedostateczne dostosowanie obiektu do wymogów współczesnego świata.

Data publikacji: 01-05-2021