Artykuły z dnia: 01-04-2021

Oktonauci i Pierścień Ognia - to dla nich najtrudniejsze wyzwanie

„Oktonauci i Pierścień Ognia” to animowany film przygodowy, który swoją premierę miał w 2021 roku. Chińsko-brytyjska produkcja opowiada o tytułówych Oktonautach, którzy muszą się zmierzyć z wulkanicznym zagrożeniem.  Tytuł oryginalny: Octonauts & the Ring o...

Data publikacji: 01-04-2021

Dwa biznesowe laptopy od MSI: Summit E13 Flip i Summit E16 Flip. A do tego przydatne akcesoria, czyli rysik i stacja dokująca

MSI oficjalnie zaprezentowało swoje najnowsze konwertowalne laptopy „Best of CES 2021” – Summit E13 Flip Evo oraz Summit E16 Flip, a także kompatybilne akcesoria: również wyróżnione na targach CES pióro MSI Pen oraz stację dokującą USB-C Gen 2. Jak podkreśla MSI, nowy sprzęt zaprojektowany został zgodnie z prawem „złotego podziału”.

Data publikacji: 01-04-2021

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie spełnić warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zostaną zastąpione Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 01-04-2021

Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce? Czekają nas kolejne zmiany! Oto stawki! Zobacz najnowszą listę płac

Zarobki żołnierzy w 2021 roku. Ile zarabiają wojskowi w Polsce? W zeszłym roku dostali podwyżki. Jak będzie w 2021 roku? Ile zarobi szeregowiec, a ile generał? Jakie stawki wypłaca polska armia? Zobaczcie, jakie wynagrodzenie będzie przysługiwać żołnierzom w obecnym roku. Prezentujemy listę płac według poszczególnych stopni. Sprawdźcie, ile zarabia się w armii. Oto zarobki w wojsku w 2021 roku.

Data publikacji: 01-04-2021

Tower Heist: Zemsta cieciów - nietypowy pomysł obsługi wieżowca

„Tower Heist: Zemsta cieciów” to nietypowa komedia, która swoją premierę miała w 2011 roku. Jej głównymi bohaterami są pracownicy jednego z nowojorskich wieżowców, która chce zemścić się na swoim nieuczciwym szefie. Tytuł oryginalny: Tower HeistGatunek...

Data publikacji: 01-04-2021

Nowe objawy koronawirusa. W mutacji brytyjskiej już nie utrata węchu oraz smaku, tylko uporczywy kaszel i ból gardła. Co jeszcze? 1.04.21

U pacjentów, w przypadku których stwierdzono zakażenie brytyjską odmianą koronawirusa, często pojawia się kaszel, ból gardła i mięśni oraz zmęczenie. Rzadziej występuje utrata węchu i smaku, która jeszcze jakiś czas temu była jednym z najbardziej charakterystycznych objawów zakażenia groźnym wirusem. Jakie jeszcze objawy daje brytyjska odmiana? Sprawdź w galerii.

Data publikacji: 01-04-2021

Powikłania po Covid-19. Bezsenność, zaburzenia pamięci, ból głowy, depresja. Lista powikłań jest bardzo długa 1.04.21

Od początku pandemii w Polsce ponad 2 mln osób przechorowały COVID-19. Jednak jak przekonują eksperci, takie osoby rzadko mogą o sobie powiedzieć, że są w pełni zdrowe. Do lekarzy zgłasza się coraz więcej ozdrowieńców, u których choroba zostawiła trwały ślad, przede wszystkim w płucach, ale również układzie neurologicznym. Konsekwencje zakażenia dotyczą zarówno dorosłych jak i dzieci. W galerii przygotowaliśmy zestawienie najbardziej uporczywych i niebezpiecznych dolegliwości z którymi w ostatnim czasie pacjenci zgłaszają się do lekarzy po tzw. "długim covidzie". Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Data publikacji: 01-04-2021

Memy po meczu Anglia - Polska 2:1. Krychowiak jak Jezus, ale nawet on nie pomógł, gdy brakło Lewandowskiego

Reprezentacja Polski przegrała na Wembley z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. To była pierwsza porażka Biało-Czerwonych pod wodzą Paulo Sousy. Internauci śmiali się z rozwianych włosów Grzegorza Krychowiaka i oczywiście zauważyli brak w naszej kadrze kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. Zobaczcie memy po meczu Anglia - Polska.

Data publikacji: 01-04-2021

Poznamy losy młodego Rocky’ego? Stallone pracuje nad serialem

Sylvester Stallone poinformował, że pracuje nad serialowym prequelem o młodości Rocky’ego - bohatera serii filmów o tym samym tytule, w których grał główną rolę. Rozpocząłem dzień od napisania konceptu - podał na Instagramie.

Data publikacji: 01-04-2021

Lil Nas X promuje "szatańskie" buty z ludzką krwią. Nike złożył pozew

Pentagram, czarny kolor oraz podeszwa z czerwonym atramentem i kroplą ludzkiej krwi - tym wyróżniają się buty stworzone przez kolektyw MSCHF we współpracy z raperem Lil Nas X. Projekt to tak naprawdę przerobione, popularne Air Maxy 97 od Nike. Firma odcięła się od akcji i złożyła pozew o bezprawne wykorzystanie znaku towarowego.

Data publikacji: 01-04-2021

Betonowe filary przebiły kabinę ciężarówki. 62-letni Polak cudem przeżył

Po zderzeniu dwóch ciężarówek, do którego doszło w poniedziałek nad ranem na niemieckiej autostradzie A4 w Saksonii, ładunek przewożony przez jedną z nich zerwał się z mocowań i przebił kabinę kierowcy. 62-letni Polak, choć służby ratunkowe miały ogromny problem z jego uwolnieniem, cudem przeżył.

Data publikacji: 01-04-2021

Ceny aut idą w górę

Pandemia winduje ceny samochodów, zwłaszcza używanych; w ciągu zaledwie jednego miesiąca średnia cena używanego samochodu wystawianego w ofertach internetowych, autokomisach oraz u dilerów wzrosła o prawie 2 tys. zł, z 21 033 zł w styczniu do 22 900 zł w lutym - informuje we wtorek Rzeczpospolita.

Data publikacji: 01-04-2021

Mniej Beethovena i Mozarta na Oxfordzie? "Muzyka kolonialna"

Analiza dzieł Mozarta, Beethovena oraz innych kompozytorów z okresu kolonializmu powinna być ograniczona podczas nauki na Uniwersytecie Oxfordzkim - uważają niektórzy profesorowie najstarszej brytyjskiej uczelni. Postulat, by minimalizować ich rolę to odpowiedź na protesty Black Lives Matter. Nowy program ma zostać opublikowany latem.

Data publikacji: 01-04-2021